willma
12.03.08,13:33
opäť sa na vás obraciam s prosbou o radu: Brat bol zamestnaný od cca konca januára u kamarátov. Pre nezhody skončil pracovný pomer a teraz keďže mu chystám podklady k DP som prišla na to, že ho evidovali až od apríla, výplatné pásky nedostával vôbec, a neviem od nich získať ani potvrdenie o príjmoch. Telefonovala som aj s ich účtovníkom, ten tvrdí, že všetky podklady sú v PC u klienta-teda kamarátov a tí mi zas tvrdia, že PC je zakódované. ako mám postupovať ďalej?
Denda
12.03.08,12:41
opäť sa na vás obraciam s prosbou o radu: Brat bol zamestnaný od cca konca januára u kamarátov. Pre nezhody skončil pracovný pomer a teraz keďže mu chystám podklady k DP som prišla na to, že ho evidovali až od apríla, výplatné pásky nedostával vôbec, a neviem od nich získať ani potvrdenie o príjmoch. Telefonovala som aj s ich účtovníkom, ten tvrdí, že všetky podklady sú v PC u klienta-teda kamarátov a tí mi zas tvrdia, že PC je zakódované. ako mám postupovať ďalej?
Ak nevie koľko v skutočnosti dostával výplatu, nemá ani výplatné pásky, tak ho skúste poslať na sociálnu alebo zdravotnú poisťovňu. Možno mu dajú výpis platieb podľa jeho rodného čísla ak odovzdávali mesačné výkazy do poisťovní ako firma.
willma
12.03.08,13:37
vďaka za radu, skúsim ho poslať do SP a ostáva dúfať, že odvody odvádzali.
willma
25.03.08,07:19
no pre informáciu, Brat bol v SP odtiaľ ho posielajú na daňové, kašlem na to, spravím DP z podkladov, ktoré mám k dispozícii, len som zvedavá, či má vôbec platené odvody od tých kamarátov