monika-s
22.03.05,18:16
Dobrý deň, chcela by som už KONEČNE uzatvoriť daňové priznanie a ešte mi visí problém:

Potrebujem v JÚ umelo navýšiť rozdiel medzi majetkom a záväzkami, tým, že

1. navýšim majetok o cca 900.000. Na zostatok v pokladni sa mi to vidí príliš "okaté".
Čo takto vytvoriť zmluvu s FO o pôžičke? Zaúčtovala by som to ako výdavok neovplyv. ZD - ostatné výdavky a zároveň by sa to dostalo do pohľadávok. V januári tohto roku (2005) sa napíše akože list že peniaze vracia lebo plán sa nerealizoval - bez úroku.
Myslíte že by to bolo v pohode?
Ešte mám jednu možnosť, ale neviem...
2. Alebo žeby som "zabudla" na záväzvok voči leasingovke? (splátkový kalendár?) (Tým by sa mi znížili záväzky a rozdiel by bol OK).
Prosím, prosím
ondrejvla
22.03.05,18:58
Dobrý deň, chcela by som už KONEČNE uzatvoriť daňové priznanie a ešte mi visí problém:

Potrebujem v JÚ umelo navýšiť rozdiel medzi majetkom a záväzkami, tým, že

1. navýšim majetok o cca 900.000. Na zostatok v pokladni sa mi to vidí príliš "okaté".
Čo takto vytvoriť zmluvu s FO o pôžičke? Zaúčtovala by som to ako výdavok neovplyv. ZD - ostatné výdavky a zároveň by sa to dostalo do pohľadávok. V januári tohto roku (2005) sa napíše akože list že peniaze vracia lebo plán sa nerealizoval - bez úroku.
Myslíte že by to bolo v pohode?
Ešte mám jednu možnosť, ale neviem...
2. Alebo žeby som "zabudla" na záväzvok voči leasingovke? (splátkový kalendár?) (Tým by sa mi znížili záväzky a rozdiel by bol OK).
Prosím, prosím
Pokúšam sa to pochopiť, ale je to nemožné!!!!!
Prečo chceš navýšiť majetok, veď ak si ho kúpila, tak ho v majetku máš!!!!!
A prečo pôžičku, prečo nie vklad podnikateľa? A ak si zabudla záväzok voči lízingovke, tak sa ti predsa majetok zníži, keď máš vyššie záväzky! Napíš prosím zrozumiteľne, o čo sa jedná a čo tým chcel básnik povedať, alebo žeby nám už všetkým z tých DP vyhrávalo?!
lenkak
22.03.05,20:34
Akosi ani ja nechápem.
jeso
22.03.05,21:13
Pokúšam sa to pochopiť, ale je to nemožné!!!!!
Prečo chceš navýšiť majetok, veď ak si ho kúpila, tak ho v majetku máš!!!!!
A prečo pôžičku, prečo nie vklad podnikateľa? A ak si zabudla záväzok voči lízingovke, tak sa ti predsa majetok zníži, keď máš vyššie záväzky! Napíš prosím zrozumiteľne, o čo sa jedná a čo tým chcel básnik povedať, alebo žeby nám už všetkým z tých DP vyhrávalo?!
Práveže nie-ak má záväzok voči lízingovke teraz v zozname záväzkov-a dá ho preč, suma záväzkov sa zníži a tým sa zvýši hodnota majetku...
Ja by som to robila takto-
je to menej okaté ako pôžička-ak je prijímateľ platcom DPH predsa musel odviesť DPH z prijatej platby-a to znamená teraz už len opravné DPH priznanie
ondrejvla
22.03.05,21:17
Keby sa nám Monika ozvala, lepšie by sa nám komunikovalo, ale takto nevieme poradiť. HALÓ!!!!!!!

HALÓÓÓ!!!!! Monika, ozvi sa, aby sme ti mohli pomôcť riešiť tvoj problém, veď ak dvaja nesú ťažký kufor, hneď je ľahší!
jeso
22.03.05,21:19
Keby sa nám Monika ozvala, lepšie by sa nám komunikovalo, ale takto nevieme poradiť. HALÓ!!!!!!!

HALÓÓÓ!!!!! Monika, ozvi sa, aby sme ti mohli pomôcť riešiť tvoj problém, veď ak dvaja nesú ťažký kufor, hneď je ľahší!
Monika už asi dnes skončila...nesvieti na zeleno...
ondrejvla
22.03.05,21:23
Monika už asi dnes skončila...nesvieti na zeleno...
Škoda, zajtra sa už chystám rodine oznámiť, že idú sviatky, treba pofackať byt a trošku aj upiecť pre polievačov. Jedine, ak by bola s nami v noci hore, a riešili by sme aj jej problém, no ale možno maľuje vajíčka..., alebo, žeby plnila keksíky?!
jeso
22.03.05,21:29
Škoda, zajtra sa už chystám rodine oznámiť, že idú sviatky, treba pofackať byt a trošku aj upiecť pre polievačov. Jedine, ak by bola s nami v noci hore, a riešili by sme aj jej problém, no ale možno maľuje vajíčka..., alebo, žeby plnila keksíky?!
no ja tento rok zo sviatkov mať nič nebudem-aspon si ušetrím robotu s tým pečením a malovaním vajíčok-ale inak želám VESELÚ VELKÚ NOC...
monika-s
23.03.05,06:22
Milí poraďáci, veruže som už pekne spinkala. Ak ste teraz niekto prítomný, tak pre vysvetlenie:

Podnikateľ - autodopravca - v skutočnosti nemá majetok, jediné, čo by mohlo byť ako-tak majetkom je leasing z roku 2002 - teda zasa nič. No a ja potrebujem dosiahnuť, aby mal v rozdiel medzi majetkom aspoň 360.000,-. Preto špekulujem čo s tým, lebo mi to vychádza asi takto:
Skutočnosť: majetok vo výške 324881 a záväzky 888098, teda mi chýba do majetku "vložiť" okolo 920.000 Sk. No a ja špekulujem že ako.
Pekný deň po prebdenej noci :o)
JaroslavKadle
23.03.05,15:12
Vo veci pôžičiek by ma ešte zaujímalo, ako je to s vkladom do podnikania počas roka.

Napr. nevychádzalo na platby, tak manželka poskytla peniaze cca 40.000,-.
Dohodli sa , že na konci roka mu to vráti.
Je možné to v JÚ nejako zohladniť? Ako to zlegalizovať?
Zita5
23.03.05,15:19
V jednoduchom účtovníctve zaúčtuješ podnikateľský vklad vo výške akú potrebuješ/40 000/ - príjmy neovplyvňujúce ZD . Ak firma prosperuje , tak na konci roka zaúčtuješ - výber pre osobnú potrebu/40000/ - výdavky neovplyvňujúce ZD a peniažky vrátiš . Ale musíš vykazovať zostatok hotovosti v pokladni alebo na BÚ .

Takto to môžeš robiť aj v priebehu roka , nielen na koci roka .