zuzule
12.03.08,12:59
Ahojte,

mam na Vas mudrejsich jednu prosbu. Tie nove poznamky sa vyplnuju uz za rok 2007? Neviem vyplnit bod E.d) 1. a 2. časť.

V majetku mam len jeden PC kupeny a zaradeny v novembri 2007. Odpisy su na 4 roky. Lenze danove 25% kazdy rok a uctovne v roku 2007 len za 2 mesiace. A ja neviem, aku sadzbu mam napisat do uctovnych poznamok do bodu E d) 1 čast. Tiež 25% alebo 4,16% = 25/12mes * 2mes? :confused:

A v druhej časti mam zakliknut, ze odpisove sadzby pre účtovné a daňové odpisy sa rovnaju alebo nerovnaju? :confused: Samozrejme zakliknem aj, ze ucto.odpis sa odlisuje od danoveho podla poctu mesiacov od zaradenia do konca roka.

Dakujem aj vopred aj potom.
zuzule
12.03.08,17:37
Halóóó!!! ja viem, ze je vysoky datum, ale pre niektorych z Vas je to urcite jednoducha otazka. Tak prosim, prosim, prosim, odpovedzte mi. Nemusite komentovat, ja to pochopim.
Rozalka
12.03.08,18:55
To máš hotové poznámky - v exell, alebo tlačivo Ševt alebo aké?
Ja používam vlastné tlačivo a tam nemám písmená ale rímske číslice.
ie každý má to, čo ty, tak nevieme, čo máš v časti E.d)
zuzule
12.03.08,19:26
Pracujem v Omege a aj poznamky su z Omegy. A su podla prílohy 3 k oatreniu č.44455/20003-92. Preto som si dovolila uviest "E d)". ale OK, mas pravdu, kazdi ma poznamky ine. ale taktiez som ten problem popisala. Skusim este inak.
Ak odpisujem pocitac 4 roky a robim poznamky za prvy rok, v ktorom som uctovne odpisovala len 2 mesiace, uvediem odpisovu sadzbu 25% alebo 4,16%?
Rozalka
12.03.08,19:30
Pracujem v Omege a aj poznamky su z Omegy. A su podla prílohy 3 k oatreniu č.44455/20003-92. Preto som si dovolila uviest "E d)". ale OK, mas pravdu, kazdi ma poznamky ine. ale taktiez som ten problem popisala. Skusim este inak.
Ak odpisujem pocitac 4 roky a robim poznamky za prvy rok, v ktorom som uctovne odpisovala len 2 mesiace, uvediem odpisovu sadzbu 25% alebo 4,16%?
Nepoznám Omegu, ja by som uviedla:
účtovné odpisovanie 4 roky, odpisová sadzba je 25%.
Daňové a účtovné sa nerovnajú (aspoň tento rok)
zuzule
12.03.08,19:38
omylom som pridala 2x to iste
zuzule
12.03.08,19:48
dakujem.
spravim to tak, ze uvediem odpisovu sadzbu 25% a v metode uvediem rovnomerné odpisovanie, UO=DO s posunom.
a pri odpisovom plane UO zaškrtnem, ze vychadzam z metod pouzivanych pri vycislovani danovych odpisov a ze Odpisove sadzby pre utovne a danove odpisy sa rovnaju, ale rocny uctovny odpis sa odlisuje od danoveho podla poctu mesiacov od zaradenia do konca roka.

Kto suhlasi, nech da suhlas. Kto nie, nech napise preco.
DAKUJEM