Katarina Vlckova
12.03.08,13:40
Zdravím všetkých,
konateľ bol v Nemecku na sluzobke a vybral z SKK uctu z bankomatu 1000 eur,ktore potreboval. Nakoniec vsak EURá nepoužila a tak nám teraz ostali. Čo navrhujete urobiť, resp. ako zaúčtovať. Doposiaľ nevedieme žiadnu valutovú pokladňu, je nutné si kvôli tomuto jednému výber založiť valutovú pokladňu EUR?
Ak áno, ten výber z SKK účtu akým kurzom prepočítam? Je to vlastne nákup valút z banky, takže komerčným kurzom z toho dňa keď vyberal?
Keď potom neskôr EURá vyberieme z valutovej pokladne a vložíme napr. do SKK pokladne, tak akým kurzom to prepočítam potom?...NBS?...a teda vznikne mi potom kurzový rozdiel ktorý zaúčtujem?
Ešte som neúčtovala valutovú pokladňu, tak ďakujem vopred za pomoc.

Katka
jessica
12.03.08,12:54
[quote=Katarina Vlckova;676089]Zdravím všetkých,
konateľ bol v Nemecku na sluzobke a vybral z SKK uctu z bankomatu 1000 eur,ktore potreboval. Nakoniec vsak EURá nepoužila a tak nám teraz ostali. Čo navrhujete urobiť, resp. ako zaúčtovať. Doposiaľ nevedieme žiadnu valutovú pokladňu, je nutné si kvôli tomuto jednému výber založiť valutovú pokladňu EUR? ÁNO
Ak áno, ten výber z SKK účtu akým kurzom prepočítam? Kurz bude na výpise z BÚ
Je to vlastne nákup valút z banky, takže komerčným kurzom z toho dňa keď vyberal? ÁNO
Keď potom neskôr EURá vyberieme z valutovej pokladne a vložíme napr. do SKK pokladne, tak akým kurzom to prepočítam potom? Kurzom nákupu valút
...NBS?...a teda vznikne mi potom kurzový rozdiel ktorý zaúčtujem? Nevznikne rozdiel.

Ešte som neúčtovala valutovú pokladňu, tak ďakujem vopred za pomoc.

Odpovede sú v citáte
Katarina Vlckova
12.03.08,13:26
ďakujem Jessica, ak som to teda správne pochopila, pri neskoršom prevode EUR do SKK pokladne (napr.) prepočítam tieto EURá kurzom za ktoré som ich nakúpila?...teda tým kurzom, ktorý si nájdem vo výpise ako píšeš?
Nevadí že tento prevod urobím napr. až o niekoľko mesiacov?

K.
Orsz
14.03.08,16:34
Ja by som v tomto prípade rozhodne o valutovej pokladni účtovala, ak by som mala doklad o nakúpení valút. Nie je to zložité. Jamám teraz iný problém - vybral zo SKK účtu valuty - a nemá doklad, nepamätá si, či to boli CZK alebo EUR, mám len z účtu strhnutých 5995,-Sk....... posielala som ho do banky už niekoľko krát, a bezúspešne, keďže sa to týka minulého roku, a nemám nič k tomu, musím to zúčtovať ako príjem do slovenskej pokladne. Môže byť?
liba2
14.03.08,16:50
Ja by som v tomto prípade rozhodne o valutovej pokladni účtovala, ak by som mala doklad o nakúpení valút. Nie je to zložité. Jamám teraz iný problém - vybral zo SKK účtu valuty - a nemá doklad, nepamätá si, či to boli CZK alebo EUR, mám len z účtu strhnutých 5995,-Sk....... posielala som ho do banky už niekoľko krát, a bezúspešne, keďže sa to týka minulého roku, a nemám nič k tomu, musím to zúčtovať ako príjem do slovenskej pokladne. Môže byť?... nevidím iné riešenie :mee: