kajab
12.03.08,14:12
Ahojte. Vedeli by ste mi niekto pomôcť preložiť z anglického jazyka. Mám výplatné pásky z Írska a neviem, čo znamenajú niektoré výrazy. Napr. P.A.Y.E. alebo P.R.S.I. Určite sú to nejaké zrážky, ale neviem aké. Nemáte niekto skúsenosti tohoto druhu? Ďakujem
afro22
13.03.08,12:55
kukni toto PDF:
www(bodka)revenue(bodka)ie(lomitko)sk(lomitko)leaf lets(lomitko)guide.pdf
Len kedze som novy nemozem pisat URL odkazy sem, takze (lomitko) nahrad /

je to tam vysvetlene secko
afro22
13.03.08,12:57
A este som zabudol (bodka) = .
a este som nasiel jednu chybu v tom linku co som poslal :)
leaf lets = leaflets -> bez medzeri
abel
13.03.08,13:15
Total Pay = hrubá mzda
PRSI ee = poistenie zamestnanec
PRSI er poistenie zamestnávateľ
PAYE = daň
Payment = čistá mzda
Pozri aj tu http://www.porada.sk/176626-post13.html
abel
13.03.08,13:32
Ešte by som chcela reagovať na tvoj príspevok v inej téme:
Ahojte. Chcela by som sa opýtať ohľadne príjmov z Írska, či už zo Severného Írska alebo z Írskej republiky. Študent VŠ pracoval cez letné prázdniny v Írsku. Musí tam podať daňové priznanie? Na Slovensku viem, že áno. A keď nemá (zatiaľ) potvrdenie z Írska, čo má robiť? Ďakujem
Severné Írsko - je súčasťou Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska - platí metóda vyňatia príjmov.
Írska republika - platí metóda zápočtu dane.
kajab
14.03.08,05:38
Ďakujem za odpovede. Nebude vadiť, že mám len výplatné pásky? To potvrdenie zohnať je veľký problém.
ZuzanaP
14.03.08,06:18
Keby ste požiadali o odklad podania DP? Ešte stíhate...
abel
14.03.08,06:19
Ja tam dosť často dávam kópie výplatných pások, vždy mi to zobrali.
abel
14.03.08,06:20
Keby ste požiadali o odklad podania DP? Ešte stíhate...
Dnes je posledný deň ;)
ZuzanaP
14.03.08,06:26
Dnes je posledný deň ;)


Posledný deň je v pondelok....
kajab
17.03.08,08:29
Total Pay = hrubá mzda
PRSI ee = poistenie zamestnanec
PRSI er poistenie zamestnávateľ
PAYE = daň
Payment = čistá mzda
Pozri aj tu http://www.porada.sk/176626-post13.html

Keď dám preložiť "paye" v slovníku na internete, napíše mi, že je to daň z pridanej hodnoty. Tak čo je pravda? Oni daň zo mzdy volajú DPH?
abel
17.03.08,08:48
Dane

Detailné informácie o daňovom systéme v Írsku je možné nájsť na www.revenue.ie .
V Írsku existujú 2 typy daní z príjmu. „Pay As You Earn“ (PAYE), t.j. plať ako zarábaš, pre zamestnancov a „Self-assesment“ (vlastné priznanie dane), pre samostatne zárobkovo činné osoby. V zmysle systému PAYE váš zamestnávateľ odvádza daň priamo z vášho príjmu. Existujú samozrejme aj odpočítateľné položky znižujúce základ dane a rôzne sú aj sadzby dane, ktoré závisia od výšky príjmu.
lejka
17.03.08,09:17
Môj kamarát bol v Írsku od r.2005 do nov.2007.Nepodával DP na Slovensku,tak som donútila po 2 mesiacoch mailov a presviedčania aby si zohnal potvrdenie o daň.rezidencii .Najprv mu ho odmietli v IRSKU dať,že však keď tam bol dlhšie ako 183 dní,tak na to papier nepotrebuje,že je automaticky daň.rezident IRSKA.Poslala som vzor potvrdenia o daň.rezidencii čo tu bol na PORADE.On urgoval IROV aby mu poslali to isté a konečne dnes došlo potvrdenie z IRSKA poštou.Potvrdili mu dozadu celé obdobie od 1.1.2005 do 11/2007.Teraz neviem čo s tým potvrdením,či ho pripojiť k DPB, a zdaniť len príjmy dosiahnuté v 11-12/2007 na Slovensku?
kajab
18.03.08,07:49
Ďakujem za odpovede. Veľmi ste mi pomohli
Lucilla1691
04.06.10,14:39
Mohla by som sa opytat na ten vzor potvrdenia o rezidencii? Kde ho mozem najst?