sway
22.03.05,17:55
V Trnave na sociálke absolútne nechcú brať moje vytlačené na Soc.poisť. - furt mi cpú ich farebné, ale do tých sa bohužiaľ akokoľvek snažím v Olympe neviem trafiť, každé je asi iné...

prosím čo ostatní ?? - berú Vám na sociálky z Olympu tlačivá??

A Daňové priznanie vzali už niekomu z ALFY len čiernobiele ??? - dííík:p

dajte rady ľudkovia upíšem sa k smrti... vďaka....
Manual
22.03.05,17:05
V Trnave na sociálke absolútne nechcú brať moje vytlačené na Soc.poisť. - furt mi cpú ich farebné, ale do tých sa bohužiaľ akokoľvek snažím v Olympe neviem trafiť, každé je asi iné...

prosím čo ostatní ?? - berú Vám na sociálky z Olympu tlačivá??

A Daňové priznanie vzali už niekomu z ALFY len čiernobiele ??? - dííík:p

dajte rady ľudkovia upíšem sa k smrti... vďaka....

sway nevzali, ja to robím tak, že si pre seba na založenie vytlačím čiernobiele, podla nich "proti svetlu" napasujem na rámiky farebné a tie farebné orežem o cca 1-2 mm a potom dám tlač do originálu-farebných a je to ako z "fabriky" Ja to robím takto... Akurát Apollo mi slúbilo, že netrvajú na farebnom logu, môžu byť aj z netu = z Olympu oni to nepoznajú.
Pekný večer želám...
jess
22.03.05,17:12
tiež to za pána nemôžem napasovať :eek:, ale raz mi vzali aj také trošku šišaté
sway
22.03.05,17:13
A Daňové priznanie z Alfy - nevieš?? - dík...
Manual
22.03.05,17:18
DP vzali bez problémov aj s výkazmi, aj DP DPH bez prpblémov.
Zuzka
22.03.05,17:19
Kamarátka posielala už minulý rok vytlačené čierno-biele pre právn. osobu a daňováci jej ho vzali, tak hádam to platí, a v Alfe je napísané, že je platné, určite majú súhlas z DÚ. Ja som to zatiaľ neskúšala, vždy prepisujem, ... no hrôza.

Čo sa týka tlačív do SP a ZP, tak posielam vytlačené z programu a zatiaľ sa mi nevrátilo. Už v minulý rok som sa pýtala na sociálke, že či si môžem sťahovať tlačivo z internetu a posielať im ho. Povedali mi, že je to v poriadku. Takže si myslím, že to závisí len na dotyčnej "dôležitej osobe", aby nám vyrábali robotu.
:(
jess
22.03.05,17:24
Ja som zatiaľ prepisovala, lebo toho nebolo veľa, ale dumala som na to, že či potom treba tlačiť každú stranu DP na nový papier alebo treba papiere otáčať ?
sway
22.03.05,17:26
DP vzali bez problémov aj s výkazmi, aj DP DPH bez prpblémov.
Vďaka moc, zajtra jedno nesiem, tak všetkým dám vedieť či mi ho vzali ide o DÚ Trnava.

zdravím , idem robiť ďalšie.....:(
Manual
22.03.05,17:27
Ja som zatiaľ prepisovala, lebo toho nebolo veľa, ale dumala som na to, že či potom treba tlačiť každú stranu DP na nový papier alebo treba papiere otáčať ?jess, treba papiere otáčať, aby DP bolo identické s originálom , len bude ČB
ekný večer...
Zuzka
22.03.05,17:27
Ja som zatiaľ prepisovala, lebo toho nebolo veľa, ale dumala som na to, že či potom treba tlačiť každú stranu DP na nový papier alebo treba papiere otáčať ?

Jess, ja si dám vytlačiť najprv nepárne strany, potom to preložím a dám tlačiť párne a mám to obojstranne.
jess
22.03.05,17:28
čo ma šokovali na DÚ je, že som nedostala žiadne potvrdenie o podaní DP za právnickú osobu. Podávala som ho prvý krát a vlastne v rukách nemám žiadny doklad, že som ho podala. Vraj, že "keď Vás vyzveme, že ste nepodali DP, tak sa s nami môžete vadiť, že ste podali " Kamoške v NR dali natlačené potvrdenie a u nás - hrôza :eek:

v "B" DP je to v pohode, tam je tá posledná strana
Zuzka
22.03.05,17:33
Tu v NR majú rozmnožené potvrdenia, ale už sa mi stalo, že som si potvrdenie musela napísať sama a priniesť vypísané a potom mi to potvrdili.
ondrejvla
22.03.05,17:41
Ja som mala tiež tento problém s tlačivami zo Sociálky, úplne náhodou som na internete našla tlačivá Formik. Objednala som si ich, dajú sa vypisovať aj priamo do tlačív Soc.poisťovne, aj s podtlačou tlačiva, tzn. že môžete na originál vypisovať dáta, tie sa dajú uložiť, a v budúcnosti si už len prepíšete dátum a čiastky. Taktiež sú tam tlačivá pre všetky zdrav.poisťovne, a množstvo iných tlačív. Sú tam aj staré výkazy pre minulé roky, ak by niekto podával dodatočné DP alebo výkazy(videla som v Porade, že boli žiadané). Riskovala som 975,- Sk cena včítane CD a som veľmi spokojná, odporúčam pozrieť sa na stránku ( tak ako som to náhodou našla ja) www.zoznam.sk (http://www.zoznam.sk), dať vyhľadať Formik a pozrieť si to. Stále som na tejto stránke hľadala tlačivá a teraz som veľmi spokojná. Boli promptní, zaslali mi to v priebehu 3 dní. Rozhodne nerobím reklamu tejto firme, ale len radím, ja nikoho z nich ani náhodou nepoznám!
Nika
22.03.05,17:55
čo ma šokovali na DÚ je, že som nedostala žiadne potvrdenie o podaní DP za právnickú osobu. Podávala som ho prvý krát a vlastne v rukách nemám žiadny doklad, že som ho podala. Vraj, že "keď Vás vyzveme, že ste nepodali DP, tak sa s nami môžete vadiť, že ste podali " Kamoške v NR dali natlačené potvrdenie a u nás - hrôza :eek:

v "B" DP je to v pohode, tam je tá posledná strana
Ja si na DÚ dávam potvrdiť kópiu DP.
ondrejvla
22.03.05,18:02
Aj ja si dávam potvrdiť kópiu DP, veď ako by sme to dali založiť do Zbierky listín?!

Nemusím mať obavy, že by mi to do Zbierky nezobrali.
jess
22.03.05,18:04
budem tam musieť zase ísť asi s tou kópiou, ale si predstavte, že boli na vrátnici dvaja daňováci, ktorí preberali DP a keď som si pýtala potvrdenie o podaní, to ste mali vidieť tie vyvalené oči, čo na mňa vyvalili, že "čo to chcem!"
jess
22.03.05,18:05
Aj ja si dávam potvrdiť kópiu DP, veď ako by sme to dali založiť do Zbierky listín?!

Nemusím mať obavy, že by mi to do Zbierky nezobrali.To treba mať potvrdené od DU do Zbierky ? Veď do Zbierky sa posiela výkaz ziskov a strát, súvaha a poznámky, pokiaľ mám info. Tam sa DP neposiela .
Nika
22.03.05,18:23
Mňa moja bývalá šéfka učila, že všetko si mám dať podpisovať. Aj keď niekto nadáva, že je to byrokracia a pod. Nejako sa predsa musíme chrániť.
sway
22.03.05,18:29
Jess, ja si dám vytlačiť najprv nepárne strany, potom to preložím a dám tlačiť párne a mám to obojstranne.
vrelý dííík - bomba nápad už to tak tlačím odušu....:p
Heleč
22.03.05,19:09
tiež to za pána nemôžem napasovať :eek:, ale raz mi vzali aj také trošku šišaté
A čo takto tlačivá do zdravotných poisťovní? Tie prepisujem ai SZP AJ VšZP.
Dúfam, že už spravia opravu. . .
ondrejvla
22.03.05,19:10
To treba mať potvrdené od DU do Zbierky ? Veď do Zbierky sa posiela výkaz ziskov a strát, súvaha a poznámky, pokiaľ mám info. Tam sa DP neposiela .
Prepáč, potvrdené výkazy dávam do Zbierky listín!! To už zo mňa hovorí ten koniec marca!
lenkak
22.03.05,19:14
Voľáko všetci žijeme marcovým stresom.
evina
22.03.05,19:15
Mne berú vytlačené tlačivá z programu aj v SP aj v ZP aj na DÚ, a to v Bratislave!
Lenka
22.03.05,19:34
Mne v Trnave zo socialky poslali spat ich farebne tlaciva spolu s listom, ze ich mam prerobit. Nevedela som v com je problem, tak som panicke volala, ze preco mi ich vratila a ona na mna, ze nemozete vyplnat tlaciva stiahnute z netu....skoro mi oci vypadli....hvorila som jej, ze tie tlaciva su originaly od nich a mila panicka, ze o tom sa ja s vami teraz bavit nebudem, prerobte ich....uz som si myslela, ze som blba ja a hovorim jej, ze snad nie som slepa, mam tie vase zlto-ruzove tlaciva....panicka asi sklopila usi a povedala, ze ich mam teda poslat.....mi to pripada akoby automaticky prikladali tie ich listy ku kazdemu vykazu a posielali naspat....
M0NIKA
22.03.05,20:04
No teda, keď to tu tak sledujem tak sa teším ako malá, že mám farebnú tlačiareň. Lebo ja výkazy aj do SP aj do ZP vytlačím (farebne), podpíšem a pošlem. Pre seba si v rámci šetrenia farebného atramentu tlačím iba ČB....

Na kópiu daňového priznania si VŽDY nechám potvrdiť prevzatie, príp. si dopíšem rukou kedy bolo poslané a v pokladni mám určite s tým dátumom doklad a zaslaní doporučenej zásielky na DÚ. S daňovákmi nevyhádaš....

Ozaj, včera som bola v SP v Ba po tlačivá. Teta mi povedala, že oni majú iba kopírované a dala mi tie....
Tak neviem, prečo to niekde ide a inde nie.... Žeby v Ba boli farboslepí a nechýbalo im to? :D (to bol nemiestny žart)
ondrejvla
22.03.05,20:13
No teda, keď to tu tak sledujem tak sa teším ako malá, že mám farebnú tlačiareň. Lebo ja výkazy aj do SP aj do ZP vytlačím (farebne), podpíšem a pošlem. Pre seba si v rámci šetrenia farebného atramentu tlačím iba ČB....

Na kópiu daňového priznania si VŽDY nechám potvrdiť prevzatie, príp. si dopíšem rukou kedy bolo poslané a v pokladni mám určite s tým dátumom doklad a zaslaní doporučenej zásielky na DÚ. S daňovákmi nevyhádaš....

Ozaj, včera som bola v SP v Ba po tlačivá. Teta mi povedala, že oni majú iba kopírované a dala mi tie....
Tak neviem, prečo to niekde ide a inde nie.... Žeby v Ba boli farboslepí a nechýbalo im to? :D (to bol nemiestny žart)
Monika, to ti závidím, kiež by boli farboslepí aj v Žiline! Nám to všetko vracajú, práve preto som si kúpila program Formik, aby som mohla tlačiť do ich farebnučkých výkazov rovno z PC.
A farebnú tlačiareň, to by museli byť iné príjmy, aby som stíhala kupovať do atram.tlačiarne farebné náplne, ja mám laserovú Duplex a tam ma stojí náplň 3700,- Sk s DPH, a keďže nie som plátca, odpočítať si to nemôžem, a náplň mi vydrží tak 4 mesiace. Takže, pokiaľ si to musím kúpiť sama, je pre mň výhodnejšie program, ktorý mi len vpisuje do ich tlačív.
Juj, ale som sa rozkecala! Ale aj to je jedna z foriem relaxu!
jess
22.03.05,20:15
No toto je totálne šalené KOCÚRKOVO !:confused:
učty
22.03.05,20:19
Baby nebláznite! Že obojstranne a ešte to tu napíšte! :p Od zajtra sa budú všetci opičiť po vás :p Ja som teraz dotlačila DP v ALFE ZARADOM AKO IDE a chystám sa odovzdať, jedno som dnes rýchlou poštou poslala na druhý koniec republiky aby to zajtra mali. To som si sem odskočila na chvíľku že RELAX idem od vás. . . :)
A všetkých, ktorí nechcú brať akékoľvek čitateľné tlačivá, by som poprosila či donútila / podľa okolností - som slušná !/ predo mnou ich prečítať, nech mi dokážu, čo je na nich nečitateľné!!!
lenkak
22.03.05,20:20
Ondrejvla:
S Formikom budete spokojná nadovšetko a určite aj s laserovkou, aj keď tie náplne do nej sú dosť drahé. Poprípade skúsiť kúpiť neoriginálne náplne, pričom odovzdáte už prázdnu náplň, to Vás bude stáť menej.
M0NIKA
22.03.05,20:24
Monika, to ti závidím, kiež by boli farboslepí aj v Žiline! Nám to všetko vracajú, práve preto som si kúpila program Formik, aby som mohla tlačiť do ich farebnučkých výkazov rovno z PC.
A farebnú tlačiareň, to by museli byť iné príjmy, aby som stíhala kupovať do atram.tlačiarne farebné náplne, ja mám laserovú Duplex a tam ma stojí náplň 3700,- Sk s DPH, a keďže nie som plátca, odpočítať si to nemôžem, a náplň mi vydrží tak 4 mesiace. Takže, pokiaľ si to musím kúpiť sama, je pre mň výhodnejšie program, ktorý mi len vpisuje do ich tlačív.
Juj, ale som sa rozkecala! Ale aj to je jedna z foriem relaxu!Tak v tom prípade zasa raz oceňujem manželov výber tlačiarne!!! :cool:
Je to atramentová za cca 100 EUR a náhradné náplne sú ČB za asi 3 EUR a farebné za 5-6 EUR. Môj otec má laserovku a radšej tlačivá vypisuje ručne - tiež šetrí cartrige. A keď tlačím cez KONCEPT v trochu slabšej kvalite, tak to na kráse tlačív neuberie a mne šetrí atrament...
Ale keď už aj Ty máš svoj spôsob, tak je dobre...
marcelaStanakova
23.03.05,05:59
Som Z Trnavy takže ja si vytlačím svoje a tie potom prepisujem do ich tlačív nechcú mi zobrať z programu vytlačené .Bohužiaľ.
vladan
23.03.05,06:47
ja som z KE a mne berú z Olympu tlačivá aj v SP aj ZP (Spoločná, Dôvera, Sideria, Všeobecná) bez problémov ... ale podotýkam, že to posielam poštou ... skúsili by mi ich vrátiť ... ja by som im dala :D
bea
23.03.05,06:53
Tak ako to tu sledujem, je to ozaj guláš! V každom prípade na šťastie v BA mi DP berú z internetu ČB a nie obojstranne a zatiaľ mi ani jedna poisťovňa nevrátila výkazy z POHODY ČB.
vladan, ja som vlani poslala poštou zo SW vytlačené Hlásenie (500 dohodárov) na DÚ a verila som, že mi ich nevrátia. Ale správkyňa mi zavolala a pekne som musela prepísať všetko do originálneho tlačiva. Jedine termín mi uznala!
luebchenko
23.03.05,07:33
Tiež posielam výtlačky z Olympu, čiernobiele, aj na SP aj na ZP, poštou, zatiaľ mi nikto nič nevrátil, len ma minule zamrazila Muška s ktorou sme debatovali tiež na túto tému. Ona to na základe inštrukcií od SP dáva do ich originál tlačív lebo vraj pri osobnom pohovore na SP použili nasledovné argumenty: do čiernobielych kópií vraj možno písať len keď ONI (sociálna poisťovňa, hossana naša na nebesiach!!!) nemajú originály, keď majú (a teraz vraj majú - info z piatku 18.3., len neviem či tam majú nejakého mukla ktorý vyrába tabuľku s dátumami, kde kedy mali a kde nemali :D) treba to písať do originálov!!! a na muškinu otázku, že čo keď to príde poštou v čiernobielej verzii znela odpoveď vraj "berieme to ako keby to nebolo zaslané"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Esli to tá osoba myslela vážne tak buď mám ja na krku cca 1 rok "nezaslané!!!!" tlačivá za 4 firmy, alebo oná osoba zo SP je nesvojprávna :D a zrelá do istého oddychového ústavu. DP z internetu (tlačené jednostranne a čiernobielo) mi ide dnes pokusne podať do podateľne osobne môj synátor, dám vedieť, ako dopadne. :D

Proti "buzerantom" z jednotlivých SP a ZP, príp. DP navrhujem vymyslieť jednotný postup spojenými poraďáckymi silami, veď dokedy si tu budú z nás robiť poskokov :( podľa vlastnej nálady?! Hneď po uzávierkach spustíme revolúciu!
bea
23.03.05,08:14
luebchenko, som za všetkými desiatimi! Po marci a možno až po apríli, keď si trochu oddýchneme, by sme mali niečo účinné vymyslieť.
ik-a
23.03.05,08:48
Nuz neviem ako je s tymi originalmi. Ja som bola na socialke a pytala som si tlaciva. Dali mi uz jedno s odvolavkou, ze si to mam fotit.
sway
23.03.05,10:13
Vďaka moc, zajtra jedno nesiem, tak všetkým dám vedieť či mi ho vzali ide o DÚ Trnava.

zdravím , idem robiť ďalšie.....:(

Tak všetko mi na DÚ Trnava vzali bez problémov vytlačené z ALFY, DP B aj výkazy (vedeli ste že už stačí odovzdať len 1x výkazy...?) z PC - ale vytlačila som ich obojstranne. teším sa !! - tak nemusíme aspoň v TA vypisovať do farbičkových...:) ;) :p
Zuzka
23.03.05,10:18
Výkazy už minulý rok stačili iba 1x.
sway
23.03.05,10:20
Výkazy už minulý rok stačili iba 1x.
no čo už - asi som zaspala...:D
Lenka
23.03.05,10:20
S danovym by nemali byt problemy, problem robia tetusky na socialke v Trnave.......
lbdent
23.03.05,10:50
Najjednoduchšie je poslať to poštou, robím to už druhý rok a ešte s tým neboli žiadne problémy.
Kimáková
23.03.05,10:52
Aby som vliala trošku ružového svetla do tých tlačív. Tak v Olympe chystáme do najbližších verzií možný posun okrajov, aby bolo možné tlačiť aj do originálov a aby ste výkazy nemali "šišaté" (ako tu niekto poznamenal).

Problém je ten, že SP si dáva tlačiť originály v rôznych tlačiarňach a z každej tlačiarne "vylezie" iný originál (myslím veľkosťou - posun o 1-2 mm). My zapracujeme do programu väčšinou originál, ktorý máme z ústredia SP. Samozrejme ak vytlačia rôzne tlačiarne rôzne originály, tak s tým v Olympe môžte mať problémy napasovať to do správnych políčok. Takže práve kvôli tomu chystáme možnosť posúvať okraje.
vladan
23.03.05,10:58
Tak v Olympe chystáme do najbližších verzií možný posun okrajov, aby bolo možné tlačiť aj do originálov a aby ste výkazy nemali "šišaté" (ako tu niekto poznamenal).
... Takže práve kvôli tomu chystáme možnosť posúvať okraje.pani Kimáková, nechcem byť veľmi múdra a som si vedomá, že máte mnoho práce so zapracovávaním stále nových legislatívnych zmien do programu, ale toto "vyhlásenie o posune okrajov" som počula na školení začiatkom roka 2004 ... neviete náhodou, v akom časovom horizonte možno očakávať tie najbližšie verzie?
sway
23.03.05,11:05
Aby som vliala trošku ružového svetla do tých tlačív. Tak v Olympe chystáme do najbližších verzií možný posun okrajov, aby bolo možné tlačiť aj do originálov a aby ste výkazy nemali "šišaté" (ako tu niekto poznamenal).

Problém je ten, že SP si dáva tlačiť originály v rôznych tlačiarňach a z každej tlačiarne "vylezie" iný originál (myslím veľkosťou - posun o 1-2 mm). My zapracujeme do programu väčšinou originál, ktorý máme z ústredia SP. Samozrejme ak vytlačia rôzne tlačiarne rôzne originály, tak s tým v Olympe môžte mať problémy napasovať to do správnych políčok. Takže práve kvôli tomu chystáme možnosť posúvať okraje.
to by bolo super!!!!

A ešte mimo tému - ja som veľmi spokojná s Krosom, v OMEGA bola chybička pri DPH orig.tlačive a keď som si stiahla upgrade - už aj bola fuč - tá chyba - super, super !!! - moja vrelá vďaka!!!!:)
Lenka
23.03.05,11:05
Poslala som postou a tetuska mi ho postou aj vratila spat....:)
aladin
23.03.05,11:22
ja s pohodou nemam ziaden problem (zatial)ani SP ani v zdravotných poistovniach sideria všeobecna, spolocna, dovera v KE, Soc.poisť. KE a KE okolie. jeden cas som tlacil farebne na laserovke ,ale teraz len na cierno bielo.
Kimáková
23.03.05,11:29
pani Kimáková, nechcem byť veľmi múdra a som si vedomá, že máte mnoho práce so zapracovávaním stále nových legislatívnych zmien do programu, ale toto "vyhlásenie o posune okrajov" som počula na školení začiatkom roka 2004 ... neviete náhodou, v akom časovom horizonte možno očakávať tie najbližšie verzie?
Vladan, máte pravdu, že legislatíva sa mení tak šialene rýchlym tempom, že aj keď strašne chceme doplniť aj takéto "pikošky" do programu, tak vždy do toho príde nová legislatíva a tá musí mať najvyššiu prioritu. Ale čo sa týka tých okrajov už sa na nich pracuje, takže počítam niekedy v letných mesiacoch. Momentálne sa chystá verzia na elektronické zasielanie výkazov pre ZP.
luebchenko
23.03.05,12:21
Vladan, máte pravdu, že legislatíva sa mení tak šialene rýchlym tempom, že aj keď strašne chceme doplniť aj takéto "pikošky" do programu, tak vždy do toho príde nová legislatíva a tá musí mať najvyššiu prioritu. Ale čo sa týka tých okrajov už sa na nich pracuje, takže počítam niekedy v letných mesiacoch. Momentálne sa chystá verzia na elektronické zasielanie výkazov pre ZP.
Pani Klimáková, mám otázočku, prečo sa tu musíme všetci serinkovať s dákymi originál výkazmi od SP a milimetrami hore dolu? Prečo nemôžu akceptovať jednoducho č-b verzie vytlačené z takých dobrých programov ako je Olymp!!! Čo ich k tomu oprávňuje takto buzerovať, keď už aj DÚ akceptuje č-b verzie vytlačené z internetu!!! Vylobovali si dáky zákon aby "ich" tlačiarne mali kšeft, prípadne dáky ich softwér, ktorý treba farbou kŕmiť! , alebo je to len svojvôľa (len tak mimochodom - nami platených a vysoké odmeny kasírujúcich) šéfov v SP ?!!!
luebchenko
23.03.05,12:25
Aha, a práve sa vrátil synátor z DU (BA I.) a zobrali mu bez komentára tlačivá vyplnené v internete, súvaha a výsledovka z OMEGY - všetko tlačené jednostranne! Dokonca som mala v 1 firme také DP, že strany 1-6 boli vytlačené z internetu, str. 7 bola (kvôli podpisu konateľa) odtrhnutá z originál tlačiva :D! Výkazy aj DP boli nezošité - len voľné strany. Toľko novinky za BA I. :) v Bratislave dňa 23.3.roku pána 2005 :D
Kimáková
23.03.05,12:56
Pani Klimáková, mám otázočku, prečo sa tu musíme všetci serinkovať s dákymi originál výkazmi od SP a milimetrami hore dolu? Prečo nemôžu akceptovať jednoducho č-b verzie vytlačené z takých dobrých programov ako je Olymp!!! Čo ich k tomu oprávňuje takto buzerovať, keď už aj DÚ akceptuje č-b verzie vytlačené z internetu!!! Vylobovali si dáky zákon aby "ich" tlačiarne mali kšeft, prípadne dáky ich softwér, ktorý treba farbou kŕmiť! , alebo je to len svojvôľa (len tak mimochodom - nami platených a vysoké odmeny kasírujúcich) šéfov v SP ?!!!
Tak to ste mi prečítali myšlienky, len som to takto kruto nechcela tu uvádzať. K tomu, že SP neberie ČB tlačivá fakt nemám slov. A bolo by to na dlhú debatu a asi by som použila veľa nelichotivých slov. Nehovoriac o tom, ak nám zavolá človek z Košíc od ktorého v januári 2005 (!!!!!) žiadajú pracovníčky SP 1/4 ročný výkaz zodpovednosti za škodu za rok 2004.
TOKY
23.03.05,16:03
Ja som stiahla tlačivá (mesačné výkazy, prihlášky-odhlášky, ELDP) z internetovej stránky SP a vyplňam ich v počítači. Zobrali mi ich bez slova.
ppalii
15.04.05,05:33
Ak SZCO zacala podnikat uprostred roka, ako sa pocitaju potom odvody do SP a ZP?
napr. rok 2004 podnika 6 mesiacov, potom:
(DAN.ZAKLAD / 2 / 6 ) x dane percenta ??? Co je povinne pri plateni odvodov a co nie?
dara
15.04.05,05:48
No mne zatiaľ po minulé roky vzali DP z Alfy ale s problémami a prehováraním, ale niektorým klientom nevzali a museli ich prepisovať priamo na DÚ.
Takže tento rok som ich všetky vypísala na ich tlačivá aby bol pokoj. Lebo sa na to jedovali. To isté bolo aj SP. Tá tiež robila problémy, zdravotná vôbec.
Aňuška
15.04.05,06:01
DP za rok 2004 vytlačené programom ALFA mi zobrali na DÚ v Trnave
aj v Pezinku bez problémov.

Čo sa týka SP - riešila som to tak, že som firmy prehovorila, aby sa
išli prihlásiť na elektronické odovzdávanie, aj keď majú menej ako 20
pracovníkov. A som teraz v pohode - žiadne triafanie sa do rámčekov.

Zdravotné poisťovne mi zatiaľ berú všetky výkazy/čierno-biele/ vytlačené
z OLYMPU bez problémov - ale možno sa ešte sami nespamätali zo
zmien r. 2005. Ak bude možnosť elektron. odovzdávania, urobím to
ako so sociálkou a bude pokoj.
Majopa
15.04.05,21:11
Prelúskal som sa stránkou sociálnej poisťovne, a v sekcii INFORMÁCIA PRE SAMOSTATNE ZÁROBKOVO ČINNÉ OSOBY
O ZMENÁCH VYPLÝVAJÚCICH ZO ZÁKONA O SOCIÁLNOM POISTENÍ

link http://www.socpoist.sk/index/podstranka.php3?id=277&lang=sk

je celkom dole uvedené:
Všetky tlačivá, ktoré je SZČO povinná používať pri komunikácii so Sociálnou poisťovňou sú prístupné na pobočkách a na internetovej stránke Sociálnej poisťovne (www.socpoist.sk (http://www.socpoist.sk/)).
mv66
16.04.05,04:10
Ale ved to je minimalne rok stary clanok.
sway
16.04.05,05:38
Prelúskal som sa stránkou
vďaka za ochotku !!! - o tom viem, ale tu išlo o SW OLYMP - tam máme aj tieto tlačivá, keď je veľa pracovníkov, nechce sa mi to prepisovať!!:o
ALDA
16.04.05,06:05
DP za rok 2004 vytlačené programom ALFA mi zobrali na DÚ v Trnave
aj v Pezinku bez problémov.

Čo sa týka SP - riešila som to tak, že som firmy prehovorila, aby sa
išli prihlásiť na elektronické odovzdávanie, aj keď majú menej ako 20
pracovníkov. A som teraz v pohode - žiadne triafanie sa do rámčekov.

Zdravotné poisťovne mi zatiaľ berú všetky výkazy/čierno-biele/ vytlačené
z OLYMPU bez problémov - ale možno sa ešte sami nespamätali zo
zmien r. 2005. Ak bude možnosť elektron. odovzdávania, urobím to
ako so sociálkou a bude pokoj.
Veˇich môžeš vypísať priamo na socpoist.sk,nemusíš sa triafať do rámčekov!!
M3G
16.04.05,08:46
Olymp: mne sa podarilo trafiť presne do políčok pri tlači výkazov a príloh do SP.


Postup:
- tlač do originálneho výkazu
- hore v lište je ikona: printer setup, kde zmeníte papier: z A4 na 8,5 x 13
- dáme ok, a tlačiť.
sway
16.04.05,10:17
Olymp: mne sa podarilo trafiť presne do políčok pri tlači výkazov a príloh do SP.


Postup:
- tlač do originálneho výkazu
- hore v lište je ikona: printer setup, kde zmeníte papier: z A4 na 8,5 x 13
- dáme ok, a tlačiť.
no, dík, toto skúsim !!!!;)
Majopa
16.04.05,17:57
Niekto sa môže trafiť presne a niekto nie. Závisí to aj od tlačiarne. Niektoré ( napr. atramentové, ihličkové) nevedia tlačiť od začiatku papiera po jeho koniec. Lepšia je situácia u laserových tlačiarní.

Môžete si to vyskúšať. Napríklad vo Worde si cez Súbor-Vzhľad stránky nastavte horný aj dolný okraj na 0,1 cm. Potvrďte Ok. Word Vám ponúkne možnosť opravy - nastavenie najmenších možných okrajov.
Napríklad moja HP PSC 500 (atramentová so skenerom) nastaví spodný okraj na 1,28 cm. A nižšie nevytlačím nič aj keby som sa ako snažil.
S laserovkou už nieje problém.
A presnosť tlačív, druhý problém. Nastavím na prvom a druhé už je zas iný originál.
Acrobat reader: vytlačil som tlačivo z internetu a bolo iné ako originál.
Pozrel som sa bližšie a v Acrobat readeri cez voľbu Soubor Tisknout je voľba Měřitko stránky. Musí byť :Žádné. Ja som tam mal :Přispúsobít velikosti papíru.

Dúfam, že to niekomu pomôže.
M3G
16.04.05,18:11
Dobre vravíš, Majo.

Ja to volám metóda pokusov a omylov. A nevyužívam ju iba pri nastavovaní tlače výkazov, ale najmä keď robím servis výpočtovej techniky.
Manual
16.04.05,18:39
vďaka za ochotku !!! - o tom viem, ale tu išlo o SW OLYMP - tam máme aj tieto tlačivá, keď je veľa pracovníkov, nechce sa mi to prepisovať!!:osway, robím mzdy tiež v Olympe a už si sa raz na to pýtala, asi si moju ospoveď nepostrehla.
Ja si pre seba vytlačím z Olympu čiernobiele. Tieto čiernobiele proti svetlu porovnám s originálmi farebnými a na 90% je treba urezať z horného okraja cca 1-2 milimetre, niekedy aj z boku. Takto orezané originál farebné tlačivo dám do tlačiarne a tlačím do originálu a sadne to to na 110%. A to orezávanie mi trvá maximálne aj so zameraním 1 minútu. A nemám nervy či mi to na SP zoberú.
PS: Ani všetky originál farebné tlačivá nie sú rovnaké, kto im to robí tak to fláka !!!
Vyskúšaj a pekný večer želám...
anto
16.04.05,18:56
Nastavte si formulár tak, ako je vyššie, to znamená, vytlačiť jeden čistý list bez podkladu, len s dátami, porovnať s tlačivom, do ktorého chceme tlačiť a ak sa zistia odchýlky, tak potom upraviť vo formiku v časti Editácia, Nastavenie formulára a tam je nastavenie výškové a smerové, to znamená koľko mm chýba, toľko pridať, ak je viacej, ubrať a potom to bude v pohode.

Upozorňujem na to, že tlačivá, ktoré má formik v databáze ako podklady sa nemusia zhodovať s tlačivom, ktoré dávate do tlačiarne, u sociálnej je to pravidlom. Potom Vám tlačí inde, ako je na obrazovke, ale keď si to nastavíte, tak je to výborný pomocník na vyplňanie tlačív.
blcha
18.04.05,09:20
Dôvod, prečo Vám (a ani mne) nechcú brať tlačivá v sociálnej poisťovni je jasný - nakúpili skenery, ktoré rozoznávajú presne podľa čiernych štvorčekov o aký typ tlačiva ide. Dobre viete, že každá tlačiareň tlačí trošku inak, aj ten čierny štvorček nemusí byť čierny štvorček. Ak sa skenovanie nepodarí, pracovníčka to musí naťukať ručne. Tak preto nás tak preháňajú, pretože nestíhajú nahadzovať dáta. Tie skenenry boli zrejme nakúpené v akcii. Potvrdením je propmtnosť, s akou zaviedla SP elektronickú podateľňu. To nie my, mzdári, ale dôchodkové spoločnosti ich zobudili, pretože tie na nich tlačia, aby dostávali peniaze na svoje účty čo najskôr. Už nie je čas posielať poštou výkazy na prepracovanie dovtedy, kým to nebude eňo ňúňo. Treba mať aktuálne údaje do 30 dní. Ďakujem dôchodkovej reforme, že postaví sociálnu poisťovňu do pozoru!
Aj mne tlačí OLYMP do každého tlačiva inak, raz som už z toho bola zúfalá, a dala som si dva originály presvietiť na okno. Každý bol plus mínus kakabus - a vtedy som to vzdala. Je pravda, že aby mi nevracali výkazy, snažím sa trafiť aspoň prvých troch pracovníkoch (príloha je väčší probkém ako výkaz), takže z vrchu tlačiva odstrihnem 1-2 mm, vtedy je to podstatne lepšie. Myslím, že ani vylepšenie od výrobcu programu nám nezachráni hlavu, pokiaľ budú originály fakt originálmi v tom duchu, že každý je iný a jedinečný. Ani v Žiline nechceli preberať iné tlačivá ako ich farebné až do chvíle, keď im došli. Potom zapli kopírku a riešenie bolo na svete. Čo je dovolené bohovi nie je dovolené volovi...
Napríklad aj taká zdravotná poisťovňa. Dali si do zákona taký termín na podanie výpisu, že to sami nestíhali. Tak si termín (aspoň v našom meste) predĺžili. Podľa mňa mali zaplatiť všetkým ľuďom, ktorým nestihli prebrať tlačivká, pretože ak my nestíhame. tak platíme. A nikoho nezaujíma,či sme chorí, či máme dobrú tlačiareň alebo sme kúpili nepodarený skener.
Niekedy je naša práca veľmi zaujímavá, keď s podnikateľom riešime ako posunúť firmu ďalej, podarí sa vybaviť úver (aj vďaka mojim podnikateľským plánom), získame super robotu, tak to ma fakt baví. Ale toto - desaťstranová diskusia o tom, ako sa trafiť do tlačiva, keď sa to nedá a pritom musí - tak to mám chuť so všetkým praštiť!!!
Aňuška
18.04.05,09:38
Veˇich môžeš vypísať priamo na socpoist.sk,nemusíš sa triafať do rámčekov!!
Myslela som triafať sa do rámčekov originálnych tlačív v programe Olymp.
Nataša
18.04.05,10:29
My tiež spadáme pod Trnavu a už mi tie ženské na sociálke lezú na nervy. Rok im bolo dobré tlačivo vytlačené s Olympu a zrazu im nevyhovuje. Celé to musím prepisovať. Ale čo je irónia: povedia, že to chcú na originálnom tlačive, ktoré dostaneme v kanc. číslo xy a keď tam pre ne človek príde, nemajú ani jeden kus, odkážu Vás na internet. Teraz som posielala výkazy z internetu, tlačivo som si stiahla do PC a vypisovala to ako krava. Keď mi to vrátia, tak už za seba neručím. Pravidelne tri hodiny zabíjam vypisovaním výkazov pre sociálku.
maturantka
17.06.05,08:38
Ľudkovia, márne som hľadala na Socpoist - našla som tam len staré tlačivo mesačného výkazu - nemám kam zapísať GP a PRFS. Teraz prvýkrát robím mzdy. Odkiaľ sťahujete výkazy SP VY? Prosím...
sway
17.06.05,08:45
Ľudkovia, márne som hľadala na Socpoist - našla som tam len staré tlačivo mesačného výkazu - nemám kam zapísať GP a PRFS. Teraz prvýkrát robím mzdy. Odkiaľ sťahujete výkazy SP VY? Prosím...
tuto..., choď postupne dolu - sú tu URČITE všetky :p
http://www.socpoist.sk/index/podstranka.php3?id=313&lang=sk
maturantka
17.06.05,09:00
Sway, asi som blbá - som začiatočníčka, ale na viackrát som to skúšala a našla som len starý výkaz bez toho GP a PdRF. Skús to prosím overiť, ja som už bezradná.

Upravujem - už som to našla. Ďakujem.
Kimáková
17.06.05,09:28
Sway, asi som blbá - som začiatočníčka, ale na viackrát som to skúšala a našla som len starý výkaz bez toho GP a PdRF. Skús to prosím overiť, ja som už bezradná.
Maturantka, pripájam priamo linku na daný výkaz. http://www.socpoist.sk/files/noveform/MesVykPCB_web.pdf

GP a PdRF sa nachádza v odiely 5 výkazu - Súhrn poistného. GP a PdRF sa nachádza v posledných 2 riadkoch. To hovoríme o prvej strane výkazu.
Na prílohe teda 2. strane výkazu tieto údaje NEUVÁDZAME.
bea
17.06.05,09:32
maturantka
17.06.05,14:01
Ja som na to úplne zabudla, že na prílohe tie dva fondy nie sú. Som blbec. Všetkým sa ospravedlňujem. Dík.
maturantka
17.06.05,14:14
Bea, mockrát Ď. Už som to aj vyplnila. Škoda len, že to aj samo nepočíta tie percentá.
erika_H
26.07.08,16:32
Dobrý deň prajem, prosím Vás,mám brigádnikov,ktorí uvedený mesiac neodpracovali ani hodinu,tzn. nič nezarobili,podľa pokynov Soc.poisťovne ich však v prílohe výkazu musím uvádzať.OLYMP mi však uvádza počet kalendárnych dní-aj keď teda títo brigádnici nič neodpracovali.. Je to tak prosím správne?Som si myslela,že dám 0 kal.dní..
erika_H
27.07.08,06:24
Dobrý deň prajem, prosím Vás,mám brigádnikov,ktorí uvedený mesiac neodpracovali ani hodinu,tzn. nič nezarobili,podľa pokynov Soc.poisťovne ich však v prílohe výkazu musím uvádzať.OLYMP mi však uvádza počet kalendárnych dní-aj keď teda títo brigádnici nič neodpracovali.. Je to tak prosím správne?Som si myslela,že dám 0 kal.dní..
posúvam
FAA
27.07.08,06:38
Dobrý deň prajem, prosím Vás,mám brigádnikov,ktorí uvedený mesiac neodpracovali ani hodinu,tzn. nič nezarobili,podľa pokynov Soc.poisťovne ich však v prílohe výkazu musím uvádzať.OLYMP mi však uvádza počet kalendárnych dní-aj keď teda títo brigádnici nič neodpracovali.. Je to tak prosím správne?Som si myslela,že dám 0 kal.dní..

Na sop.p.dávaš kal.dni. od prihlášky do odhlášky. aj keď máš nulové dvp.

teda zamozrejme max. kal dni v mesiaci, ak dvp presahuje mesiac.
felama
28.07.08,04:03
Mne berú aj čierno biele aj na sociálke aj na daňovom.
erika_H
31.07.08,11:03
Na sop.p.dávaš kal.dni. od prihlášky do odhlášky. aj keď máš nulové dvp.

teda zamozrejme max. kal dni v mesiaci, ak dvp presahuje mesiac.
Ďakujem
erika_H
04.08.08,15:50
Ahojte,aké tlačivá by ste prosím Vás dali na Soc.poisťovňu-opravné mesačné výkazy za apríl 2008?Mam si niekde nájsť staré tlačivá,ktoré platili do júna 2008,alebo to napísať už do nových platných od júla 2008?
Ďakujem
Paula
04.08.08,16:09
Ahojte,aké tlačivá by ste prosím Vás dali na Soc.poisťovňu-opravné mesačné výkazy za apríl 2008?Mam si niekde nájsť staré tlačivá,ktoré platili do júna 2008,alebo to napísať už do nových platných od júla 2008?
Ďakujem



Opravné by som podala na takých, aké platili v čase, ktorých sa oprava týka.
erika_H
04.08.08,16:43
Ďakujem;)
Rozalka
04.08.08,17:19
Ahojte,aké tlačivá by ste prosím Vás dali na Soc.poisťovňu-opravné mesačné výkazy za apríl 2008?Mam si niekde nájsť staré tlačivá,ktoré platili do júna 2008,alebo to napísať už do nových platných od júla 2008?
Ďakujem

Musíš to napísať do starých tlačív!
Je to uvedené tu:
https://podatelna.socpoist.sk/loginchoice.jsp
Informácia
Mesačný výkaz poistného a príspevkov (MVP) za mesiac júl 2008 a ďalšie mesiace zamestnávateľ zasiela elektronicky v novej XML schéme, verzia 2.7. MVP za obdobia pred júlom 2008 sa elektronicky zasielajú aj po 31. júli 2008 v XML schéme platnej pred 31. júlom 2008, nemôžu byť zaslané v novej štruktúre.
Paula
04.08.08,17:34
Sociálka či zdravotná, či DÚ....ak im niečo chýba ku šťastiu zo starých období (rokov), všetko chcú na vtedy aktuálnych tlačivách....a preto nie je od veci pri vyhadzovaní už nepotrebného (my si myslíme naivne, že nepotrebného,no chybu sme urobiť mohli) nechať si jedno, jediné tlačivko platné pre každý rok pekne odložené....lebo, čo ak ho budeme potrebovať kvôli dodatočnej oprave?
Rozalka
04.08.08,17:47
K vyššie uvedenej informácii ešte dopĺňam:
Aplikácia je pripravená do 15. augusta 2008 prijímať formuláre registračných listov fyzických osôb (RLFO) v starej aj v novej XML schéme. Zamestnávateľ všetky druhy RLFO (prihláška, zmena, prerušenie, odhláška, zrušenie prihlásenia) zasiela elektronicky v XML schéme podľa svojho uváženia (pozn. dátum vzniku, zániku alebo prerušenia poistenia, dátum zmeny a zrušenia prihlásenia pre použitie ktorejkoľvek schémy nie je rozhodujúci), t.j. zamestnávateľ sa môže rozhodnúť, akú XML schému použije.
Ako tomu rozumieť? Po 15.8. - už len nové?

FORMULÁRE:
Formuláre (staré) - na stiahnutie a aj s "pokecom":
http://www.socpoist.sk/formulare-mesacny-vykaz-poistneho-a-prispevkov/1567s5624c

http://www.socpoist.sk/formulare-mesacny-vykaz-poistneho-a-prispevkov---priloha---kliknite-pre-podrobnosti/1567s5629c

Nové:
http://www.socpoist.sk/232-formulare/1567s17844c
http://www.socpoist.sk/formulare-mesacny-vykaz-poistneho-a-prispevkov/1567s5624c

RLFO s možnosťou vyplnenia v PC:
http://www.socpoist.sk/formulare-registracny-list-fo--novy-/1567s4968c