bbreznicky
12.03.08,16:43
Chcem Vás poprosiť o radu. Minulý rok sme založili občianske združenie. Naše príjmy tvorili vstupné členské príspevky v celkovej sume 1.300,- Sk. Naše výdavky boli na kolky a pečiatku v sume 1.500,- Sk. Naše o.z. nemá pridelené DIČ. Prosím o radu, či musíme podávať daňové priznanie a ak áno, na akom tlačive. Ďakujem veľmi pekne a prajem príjemný deň.
hanelie
12.03.08,16:04
zdroj: drsr
kontrolou v zákone o dani z prijmov zistené, že uvedené neplatí, preto som príspevok zmazala

/ uviedla som staré znenie zákona /

aktuálne znenie zákona tu : http://www.portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=41&etype=2&aid=806
slovex
23.03.08,19:34
Chcem Vás poprosiť o radu. Minulý rok sme založili občianske združenie. Naše príjmy tvorili vstupné členské príspevky v celkovej sume 1.300,- Sk. Naše výdavky boli na kolky a pečiatku v sume 1.500,- Sk. Naše o.z. nemá pridelené DIČ. Prosím o radu, či musíme podávať daňové priznanie a ak áno, na akom tlačive. Ďakujem veľmi pekne a prajem príjemný deň.
nemusí, stačí poslať čestné prehlásenie, že v roku 2007 nemali žiadne príjmy okrem členských príspevkov
avava
23.03.08,23:55
ak podávam len čestné vyhlásenie mám k tomu priložiť aj výkazy alebo nie?
.lena.
29.03.08,22:57
nemusí, stačí poslať čestné prehlásenie, že v roku 2007 nemali žiadne príjmy okrem členských príspevkov Čiže ak mali aj iné príjmy okrem členských príspevkov, aj keď sú v stanovách uvedené ako príjmy nepodnikateľskej činnosti musí sa podať dp - s nulovými sumami :confused: