Anna Melušová
12.03.08,16:03
Ahojte - prosím o radu - ako to urobím - podľa kníh vetu: zaúčtovanie začiatočných stavov pri otváraní účtovných kníh_

Mám preklopené začiatočné stavy v Softipe, niektoré sú mínusové - podľa účtov a stredísk postupne budem nahadzovať napr 012/701 - a tiež 701/321 alebo ako _ďalej
a čo tie mínusové - idú nejako inakšie ?Niečo mi odpíšte, už som z toho ....anna:mee:
scorp
14.03.08,11:10
Predpokladam, ze uzatvarate rok 2007 a chcete otvarat rok 2008. Potom na zaklade tabulky rocnych prevodov (ciselniky) spustite rocnu uzavierku. Ta okrem ineho urobi presne to, co ste zadefinovali v tabulke rocnych prevodov. Potom v uctovnictve na rok 2008 urobite import poc.stavov. Kazda jedna cinnost je protokolovana, cize len staci vytlacit vytvorene zostavy. Je to len velmi strucne, pokial to robite prvy krat je traba nastavovat este zopar veci. Malo by vam pomoct skolenie, prirucka pripadne ludia co to uz absolvovali.
Anna Melušová
17.03.08,13:08
Ďakujem, to som urobila všetko ako ste mi napísali, poprosila som o pomoc, aj ked mi to bolo trochu trápne, a začala som prvé zápisy malo by to byť dobré - mám trochu obavy či som dobre nastavila účet 901 a 916 - dala som ich po novom na 428 ,
Teraz mám nahodené začiatočné stavy, nahodený január a február a pomaly zaúčtujem. Ďakujem za povzbudenie, Scorp