sumak
12.03.08,18:26
Zdravim,
momentalne som dobrovolne nezamestnany a pracujem na dohodu o vykonani prace. V roku 2007 som pracoval v mesiacoch november a december a poberal mzdu vo vyske do 40000 brutto. Mzda nad 7968.- Sk/mesiac mi bola zdanovana 19-timi percentami. U zamestnavatela som podpisal Vyhlasenie na zdanenie prijmu.

- musim podat danove priznanie? ak ano, aky druh atd.
- mam narok, resp. mozem si narokovat vratenie dane?

V oblasti danovnictva som uplny laik, prosim o zhovievavost. Vopred vdaka za vsetky rady.
Zoltán Kovács
12.03.08,17:29
Zdravim,
momentalne som dobrovolne nezamestnany a pracujem na dohodu o vykonani prace. V roku 2007 som pracoval v mesiacoch november a december a poberal mzdu vo vyske do 40000 brutto. Mzda nad 7968.- Sk/mesiac mi bola zdanovana 19-timi percentami. U zamestnavatela som podpisal Vyhlasenie na zdanenie prijmu.

- musim podat danove priznanie? ak ano, aky druh atd.
- mam narok, resp. mozem si narokovat vratenie dane?

V oblasti danovnictva som uplny laik, prosim o zhovievavost. Vopred vdaka za vsetky rady.

Povinnosť nevzniká, nakoľko dosiahnutý príjem je nižšší ako 47.808,- (50% nezdaniteľnej čiastky). Ale ak počas roka iné zdaniteľné príjmy neboli, tak sa oplatí podávať DP, a zrazná daň bude v plnej výške vrátená.
sumak
17.03.08,20:17
Dakujem za odpoved. Iny prijem pocas roka som nemal. Ak teda podam danove priznanie, budu mi vratene peniaze, ktore som odviedol vo forme dane z prijmu? Potrebujem k DP dolozit nejake potvrdenie od zamestnavatela a aky typ tlaciva mam pouzit? Este raz vdaka.
katkaj
18.03.08,05:10
Dakujem za odpoved. Iny prijem pocas roka som nemal. Ak teda podam danove priznanie, budu mi vratene peniaze, ktore som odviedol vo forme dane z prijmu? Potrebujem k DP dolozit nejake potvrdenie od zamestnavatela a aky typ tlaciva mam pouzit? Este raz vdaka.

Áno oplatí sa ti podať DP typ A. K tomuto priznaniu priložíš kópiu potvrdenia od zamestnávateľa. Daň sa ti vráti