verkoj
12.03.08,19:43
Dobrý večer, chcela by som sa opýtať, manžel zamestnáva predavačku na 3 hodiny denne. Má s ňou uzatvorenú pracovnu zmluvu s hodinovou sadzbou, z ktorej potom odvádza odvody do poisťovní. Dopočula som sa, že vraj jej má vyplácať aj percento z tržieb, je to pravda
Ďakujem
Paula
12.03.08,18:50
Dobrý večer, chcela by som sa opýtať, manžel zamestnáva predavačku na 3 hodiny denne. Má s ňou uzatvorenú pracovnu zmluvu s hodinovou sadzbou, z ktorej potom odvádza odvody do poisťovní. Dopočula som sa, že vraj jej má vyplácať aj percento z tržieb, je to pravda
Ďakujem



Smiem sa spýtať, odkiaľ toto dopočutie? Bolo podporené niektorým §-om?
verkoj
12.03.08,18:55
V žiadnom paragrafe som sa o tom nedočítala, ale keď manželovi učto robila iná učtovníčka, tak mu vyslovene nariadila, že má vyplácať percento z tržieb, a aj vyplácal, ale to bolo cca pred 5 rokmi. Potom predavačku nemal až teraz, preto sa o to zaujímam. Je to asi blbosť, však
Ďakujem
Zoltán Kovács
12.03.08,18:57
V žiadnom paragrafe som sa o tom nedočítala, ale keď manželovi učto robila iná učtovníčka, tak mu vyslovene nariadila, že má vyplácať percento z tržieb, a aj vyplácal, ale to bolo cca pred 5 rokmi. Potom predavačku nemal až teraz, preto sa o to zaujímam. Je to asi blbosť, však
Ďakujem

A aká veľká, alebo tá bývalá účtovníčka bola až príliš chytrá? :D
verkoj
12.03.08,19:00
Bola to taká stará raketa, asi závidela, ale to som už odbehla od témy. Ešte raz díky, pekný večer
SlavkaS
12.03.08,19:13
Percento z tržieb má byť pre zamestnancov motivačné a má spôsobiť u zamestnancov zvýšenú zainteresovanosť - je pohyblivou zložkou.

Jeho vyplacanie nie je dané zákonom.
U Vás je dôležité aby ste dodržali minimálne mzdové nároky, predpokladám, že predavačka má aj hmotnú zodpovednosť. Takže stupeň náročnosti práce 2 v tom prípade je koeficient min. mzdy 1,2, ale to je už mimo otázku.
verkoj
12.03.08,19:20
Koeficient mám správny, díky za potvrdenie
julinka11
30.03.08,14:03
mna by k tejto téme zaujímalo či môže byť odmeňovanie zamestananca formulované len v % z tržby? Ďakujem za odpoveĎ :confused: