Juraj727
12.03.08,20:12
Zdravím všetkých ktorí, mi akým koľvek spôsobom poradia.
Vlastím pozemok pri rýchlostnej ceste E571 v obci Vlčkovce asi 7km od Trnavy.Je určeny na priem. vystavbu. Rozhodol som sa že na nej postavím bigboardy. Narazil som však na problém na Krajskom dopravnom inšpektoriate v Trnave. Pán xxx mi arogantne do telefonu(na moju otazku či by sme sa mohli stretnúť osobne povedal že NIE!!!) povedal, že povolenie na 100% nedostanem. Toto vyjadrenie ma dosť napálilo, pretože v blízkosti je množstvo bilboardov a bigboardov nemenovanej agentúry.
PROSIM VáS o názory, ako by som mohol dostať povolenie, alebo či bigboard postaviť na čierno a potom požiadať o dodatočné schválenie, pretože aj o tom som už počul.
Vďaka
shureido
13.03.08,11:16
aj my vlastnime pozemok a oslovila nas jedna agentura, ci na nej môze postavit bigboard...a urobili sme zmluvu na prenajom nehnutelnosti. Je to jednoduchsie ako sa sam trapit s vybavovanim povolenia. Agentura si sama vybavi prislusne papiere, stara sa o okolie bigbordu a nam plati najomne... skus to riesit takto.
jaguar_X
13.03.08,18:22
Dobry den. Je mozne, ze v tesnej blizkosti je podobne zariadenie a preto Vam to nepovolia. Najjednoduchsia forma je prenajat pozemok, pretoze bigboard je nakladna zalezitost a prenajat samostatnú plochu tiez nieje jednoduche. Ak by ste zvolil možnosť prenájmu, tak Vam viem poslať ponuku. Miro
Dusan018
13.03.08,18:34
Najskôr požiadaj stavebný úrad o súhlas s ohlásením drobnej stavby. Ten ti pošle stanovisko resp. si asi vyžiada stanovisko dopravného inšpektorátu a správcu cesty. Bigboard musíš stavať mimo ochranné pásmo cesty. Ak budeš staviať mimo ochranné pásmo cesty tak by stavebný úrad teoreticky nemal potrebovať tieto vyjadrenia. Treba vedieť kto je prislušný stavebný úrad a aký názor na to majú. Stavebný úrad si môže vyžiadať tieto stanoviská, ale može ich brať len ako doporučenie nemusí ich brať do úvahy. Súhlas vydáva nakonie stavebný úrad a môže ho vydať aj ked policia a správca cesty nebude súhlasiť.
Realita je taká že veľké firmy sú politicky previazané na uvedené úrady, a ovplyvnujú ich rozhodnutia vo svoj prospech. Ide im oto aby nevznikala daľšia konkurencia. Kazil by si im ceny.
Doporučujem ti to postaviť sám, ak chceš niečo zarobiť. Velké reklamky ti ponúknu smiešni nájom. Budeš mať síce starosti ale stojí to zato.
jaguar_X
13.03.08,21:54
Dovolím si nesúhlasiť, pretože ak niekto prenajíma jednu plochu, nieje konkurenciou pre spolocnost, ktorá sa tým zaoberá a ma ich stovku, dve...
V prípade, ak tam postavíte billboard, čo je 50 tisícová záležitosť, tak nemá zmysel Vás odhovárať, o nič ste neprišli. Ale ak tam chcete postaviť bigboard, tak ide zhruba o milión korún (plus každoročné náklady na údržbu a spotrebu el. energie) a tam si musíte položiť otázku, či to má návratnosť a do kedy? Treba sa na to pozrieť zo strany klienta, keď nebudete svietiť(trebárz len čiastočne), alebo vietor otrhá vylep, klient chce zľavu a nápravu problému, z čoho máte ďalšie náklady...
palinka
14.03.08,09:03
Pánovi na krajskom dopravnom inšpektoráte je potrebné pripomenúť etický kódex štátneho zamestnanca, ďalej ak to nepovolia - nejde v tomto prípade o diskrimináciu?
Prenájom od "veľkej" reklamnej spoločnosti je ozaj smiešny.