Jana2004
13.03.08,08:16
Dobrý deň,
prosím o radu. Z roku 2006 prechádzajú v dod. faktúrach 3 neuhradené faktúry. Uhradené jednoznačne boli, ale je to tak šalamúnsky dopárované, že to neviem vysporiadať. Ako by som to mohla vyhodiť z evidencie dod. faktúr? Pozerala som na porade, ale všade je rada, vypýtať doklad o úhrade. V tomto prípade sa to však nedá, zo strany dodávateľa je to uhradené, len tak boli šalamúnsky vystavované doklady, že naše platby oni spárovali na iné faktúry ako my. Ďakujem za odpoveď.
liba2
13.03.08,07:22
Dobrý deň,
prosím o radu. Z roku 2006 prechádzajú v dod. faktúrach 3 neuhradené faktúry. Uhradené jednoznačne boli, ale je to tak šalamúnsky dopárované, že to neviem vysporiadať. Ako by som to mohla vyhodiť z evidencie dod. faktúr? Pozerala som na porade, ale všade je rada, vypýtať doklad o úhrade. V tomto prípade sa to však nedá, zo strany dodávateľa je to uhradené, len tak boli šalamúnsky vystavované doklady, že naše platby oni spárovali na iné faktúry ako my. Ďakujem za odpoveď.
Požiadala by som ich, aby mi listom potvrdili, že predmetné faktúry boli uhradené - kedy - a na základe takého listu by som to zaúčtovala. Lenže otázka je, čo bude na strane DAL :confused: ?
azla
13.03.08,09:43
Dobrý deň,
prosím o radu. Z roku 2006 prechádzajú v dod. faktúrach 3 neuhradené faktúry. Uhradené jednoznačne boli, ale je to tak šalamúnsky dopárované, že to neviem vysporiadať. Ako by som to mohla vyhodiť z evidencie dod. faktúr? Pozerala som na porade, ale všade je rada, vypýtať doklad o úhrade. V tomto prípade sa to však nedá, zo strany dodávateľa je to uhradené, len tak boli šalamúnsky vystavované doklady, že naše platby oni spárovali na iné faktúry ako my. Ďakujem za odpoveď.

Vychádzala by som z odsúhlasenia pohľadávok a záväzkov k 31.12.2007.

Ak aj boli faktúry párované "šalamunský" stále išlo o platbu určitej konkrétnej čiastky, len na iné symboly u dodávateľa a odberateľa. Výsledné saldokonto by sa Vám malo rovnať. Ak sa nerovná, nemáte zaúčtované všetky doklady o úhrade. /mohol platiť majiteľ zo svojich peňazí a doklad Vám do účtovníctva neodovzdal- napríklad /.
Ak viete zistiť v čom je rozdiel a prečo, na základe zistených skutočnosti to poopravujte.
Ak neviete zistiť rozdiel a máte navzájom odsúhlasené záväzky, rozdiel Vašich záväzkov , ktorý neviete doložiť ako vznikol, dostanete z účtovníctva preč len odpísaním do výnosov.- Bude to účtovný prípad na základe výsledkov dokladovej inventúry.
Takto by som to riešila ja. Ťahať "smetie" dopredu nie je dobré.
Jana2004
13.03.08,19:44
Ďakujem za odpovede. Ste skvelí, že aj napriek časovému stresu a vlastným starostiam si nájdete čas a poradíte. Veľmi pekne ďakujem.
dadasv
13.03.08,20:56
Mám podobný problém v JÚ, ktoré som prebrala od 1.1.2007. Podnikateľ má viac fa, ktoré sa ťahajú už aj od r.2003 v záväzkoch ako neuhradené. Pritom tvrdí, že uhradené určite boli (asi stratil doklady, čo je u neho vcelku normálne). Od firiem, ktorými boli záväzky vystavené ich pýtať nechcem, asi by neboli veľmi ochotní zháňať mi potvrdenky v starých rokoch. Môžem len do knihy záväzkov napísať poznámku uhradené - chýba doklad, keď ich nedám do VOZD? Neviem, ako inak sa ich zbaviť. (Sú tam aj staré fa napríklad od elektrární, ktoré sú určite uhradené, inak by ich odpojili od e.e.)
Jana2004
15.03.08,21:32
V JU som to riešila cez ID, neovplyvňujúce základ dane, samozrejme so súhlasom majiteľa. Mali sme aj daň. kontrolu a nič k tomu nenamietali. Do poznámky sme dali, stratený doklad, aby sa vedelo, prečo to je v ID.
SMartina
24.03.09,16:20
Ako riešiť stratu šekov o uhrade T-Mobile za celý rok???
Postači čestné prehlásenie a ako dôkaz je aj to že mobil je zapojený ( inač by ho vypli ). ????