trulinka23
13.03.08,07:38
Ahojte,

môj priateľ podniká v stavebníctve a dostal zákazku na prerobenie kúpeľne na bezbarierovú. No na úrade práce mu povedali, že nemôže robiť bezbariérové kúpeľne, pretože nemá uvedené v živnostenskom liste oprávnenie na prerábanie bezbariérových kúpeľní a taktiež, že tam nemá uvedeného človeka, ktorý by bol zodpovedný za všetko. Máte s tým niekto skúsenosť. Prosím poradte. Ďakujem
Peter Briatka
13.03.08,09:31
Počujem to prvýkrát, že na to treba zvlášť živnosť. Ak zákazník na ten účel nečerpá nejakú dotáciu od štátu, kde by v zmluve a faktúre muselo byť uvedené "bezbariérová kúpeľňa"... doporučujem obísť zákon (ak taký skutočne je) a uzavrieť zmluvu na rekonštrukciu byt jadra podľa priloženej projektovej dokumentácie a cenovej ponuky....
majkaaa
13.03.08,10:41
aj mne sa to zda nejake cudne. Ja som na invalidnom voziku, prerobenie na kupelku nam robil jednoducho zivnostnik, ktory ma v zivnostenskom napisane asi tiez stavebar, proste na to by sa nemalo vztahovat nic zvlastne a kto je za to zodpovedny, no predsa do ten zivnostnik a clovek ktory to chce zmenit. Popripade spiste zmluvu, ake ma zakaznik podmienky, to jest napr. do sprchy najviac 2cm schodik, aka musi byt siroka a nakres ako priblizne bude vypadat a ak to nebude splnene to co je v zmluve zivnostnik to musi opravit na vlastne naklady a tecka. Juj ale sa tie urady strachuju, viete kazdy kraj iny mrav. Toto neni nikde zahrnute v zakone, ale ak mam pomoct s odbornym vyjadrenim, tak napiste napr. na organizaciu nejaku (www.omdvsr.sk)-oni vedia vyborne poradit v tychto pravnickych vecia.