misok
13.03.08,07:22
Ahojte, chcem sa opýtať. Robím výplaty za 02/2008. Mám zamestanca, ktorý bol 3 dni DPN na začiatku mesiaca ( pokračovanie DPN z predchádzajúceho mesiaca). Ked počítam odvody do SP - tak mi program miezd vypočítava alikvótny VZ pri NP a potom z toho odvod 1,4% ( hrubá mzda je vyššia ako max.VZ)- tomu by som rozumela - platí NP len za odpracované kalend. dni. Tak isto mi vypočítava alikvótny VZ a z neho odvod pri garančnom poistení. Je to tak správne ?
Jana Motyčková
13.03.08,09:41
Správne. Viď ZSP_§138_ods.20.