stanka613
13.03.08,08:37
ako zauctujem uhradu fa z orange ked čiastočne bola uhradená z kreditu PK /migrácia prima/ takze nenastal pohyb na BU ani v pokladni

mam výpisy z Bu z TB
a neviem ktorými dátumami sa mam riadit pri výbere z bankomatu ked d.spracovania ja 3.1.07 a dátum zúčt. 29.12.06 a pritom BV z roku 06 je bez tejto položky, ako to mam uctovat ten výber a následný vklad do pokladne

mam podnikatela ktorý podniká v stav.cinnosti, hors.sluzbe a pod.

ako mam záuctovat doklady oblecenie pre podnikatela napr. lyze, nohavice,tricko, ponožky platené v hotovosty
- výdaj v pokladne, výdaje ovplyv. ZD do prev.réžie

- valec, lano,brúska, platené v hotovosti
- výdaj v pokladne, výdaje ovplyv. ZD do prev.réžie

- stav.materiál, spoj.mat. platené v hotovosti
- výdaj v pokladne, výdaje ovplyv. ZD do nákup materiálu

- platba soc. poistenia a zdr.poistenia v hotovosti
- výdaj v pokladne, výdaje ovplyv. ZD platba do fondov

- platenie urokov v banke
- výdaj v BU výdaj ovplyv. ZD , prev. réžia
- príjem na BU prijem ovplyv. ZD ost. príjmy

- zaplatenie dane z príjmu na BU
- výdaj na BU výdaj neovplyv. ZD zaplatenie dane

- ako zauctovat pausalne výdavky za MV

- ako zauctovat PN zo soc.poistovne vklad do pokladne príjem neovplyv.ZD
stanka613
14.03.08,07:41
ja viem ze su to základy len si to chcem pre istotu overit tak mi pomozte niekto dakujem
great.zv
14.03.08,08:13
ako zauctujem uhradu fa z orange ked čiastočne bola uhradená z kreditu PK /migrácia prima/ takze nenastal pohyb na BU ani v pokladni

mam výpisy z Bu z TB
a neviem ktorými dátumami sa mam riadit pri výbere z bankomatu ked d.spracovania ja 3.1.07 a dátum zúčt. 29.12.06 a pritom BV z roku 06 je bez tejto položky, ako to mam uctovat ten výber a následný vklad do pokladne
BV z roku 2006 do zaúčtovať do roku 2006, výber: predpokladám, že bol v r.2006, spracovanie v BV až v r.07 - do pokladne 06+proti-zápis priebežné položky, BV 07+proti-zápis priebežné položky
mam podnikatela ktorý podniká v stav.cinnosti, hors.sluzbe a pod.

ako mam záuctovat doklady oblecenie pre podnikatela napr. lyze, nohavice,tricko, ponožky platené v hotovosti
- výdaj z pokladne, výdaje ovplyv. ZD do prev.réžie - áno

- valec, lano,brúska, platené v hotovosti
- výdaj z pokladne, výdaje ovplyv. ZD do prev.réžie - áno

- stav.materiál, spoj.mat. platené v hotovosti podľa toho na aký účel bol staveb.materiál
- výdaj v pokladne, výdaje ovplyv. ZD do nákup materiálu - môže byť, alebo prevádzková réžia - podľa účelu

- platba soc. poistenia a zdr.poistenia v hotovosti
- výdaj v pokladne, výdaje ovplyv. ZD platba do fondov - áno

- platenie urokov v banke
- výdaj v BU výdaj ovplyv. ZD , prev. réžia - áno
- príjem na BU prijem ovplyv. ZD ost. príjmy - závisí od toho za čo a aký príjem (treba bližšie špecifikovať)

- zaplatenie dane z príjmu z BU
- výdaj z BU výdaj neovplyv. ZD zaplatenie dane - áno

- ako zauctovat pausalne výdavky za MV - ???

- ako zauctovat PN zo soc.poistovne vklad do pokladne príjem ??? neovplyv.ZD

niektoré "otázky" nie sú jednoznačné.... ťažko potom odpovedať
stanka613
14.03.08,09:45
mam výpisy z Bu z TB
a neviem ktorými dátumami sa mam riadit pri výbere z bankomatu ked d.spracovania ja 3.1.07 a dátum zúčt. 29.12.06 a pritom BV z roku 06 je bez tejto položky, ako to mam uctovat ten výber a následný vklad do pokladne
BV z roku 2006 do zaúčtovať do roku 2006, výber: predpokladám, že bol v r.2006, spracovanie v BV až v r.07 - do pokladne 06+proti-zápis priebežné položky, BV 07+proti-zápis priebežné položky
mam podnikatela ktorý podniká v stav.cinnosti, hors.sluzbe a pod.

výber nebol vo výpise r06 zaznamenaný a bolo to vidiet len vo výpise r 07

- ako zauctovat pausalne výdavky za MV ktoré nie je majetkom firmy


- ako zauctovat PN zo soc.poistovne vklad do pokladne príjem ??? neovplyv.ZD podnikatel bol v priebehu roka PN a dostal od soc.poistovne peniaze

Pozri príspevok
ako zauctujem uhradu fa z orange ked čiastočne bola uhradená z kreditu PK /migrácia prima/ takze nenastal pohyb na BU ani v pokladni
great.zv
14.03.08,09:55
mam výpisy z Bu z TB
a neviem ktorými dátumami sa mam riadit pri výbere z bankomatu ked d.spracovania ja 3.1.07 a dátum zúčt. 29.12.06 a pritom BV z roku 06 je bez tejto položky, ako to mam uctovat ten výber a následný vklad do pokladne
BV z roku 2006 do zaúčtovať do roku 2006, výber: predpokladám, že bol v r.2006, spracovanie v BV až v r.07 - do pokladne 06+proti-zápis priebežné položky, BV 07+proti-zápis priebežné položky
mam podnikatela ktorý podniká v stav.cinnosti, hors.sluzbe a pod.

výber nebol vo výpise r06 zaznamenaný a bolo to vidiet len vo výpise r 07 to znamená, že si sa o ňom dozvedela až z januárového výpisu? tak ho daj ako príjem do pokladne dátumom výberu, do r. 2006 už predsa nebudeš zasahovať - stav pokladne je zachytený vo výkazoch z predch.obdobia!

- ako zauctovat pausalne výdavky za MV ktoré nie je majetkom firmy - 6,20Sk / km + PHM - pozor normovaná spotreba podľa TP, zvyšok je pripočítateľná položka k DZ


- ako zauctovat PN zo soc.poistovne vklad do pokladne príjem ??? neovplyv.ZD podnikatel bol v priebehu roka PN a dostal od soc.poistovne peniaze - áno je to príjem neovplyvňujúci ZD

Pozri príspevok
ako zauctujem uhradu fa z orange ked čiastočne bola uhradená z kreditu PK /migrácia prima/ takze nenastal pohyb na BU ani v pokladni - a ako sa obnovuje na karte kredit? nechodí k BV nejaká príloha o dobití kreditu? kredit si dobíja cez bankomat?
stanka613
14.03.08,10:19
kartu nemal kupenu na firmu iba ked bola akcia v orange ju dal na firmu

- ako zauctovat pausalne výdavky za MV ktoré nie je majetkom firmy - 6,20Sk / km + PHM - pozor normovaná spotreba podľa TP, zvyšok je pripočítateľná položka k DZ
poznám vzorec na PV za MV ale ako to uctovat v p.denníku

výber nebol vo výpise r06 zaznamenaný a bolo to vidiet len vo výpise r 07 to znamená, že si sa o ňom dozvedela až z januárového výpisu? tak ho daj ako príjem do pokladne dátumom výberu, do r. 2006 už predsa nebudeš zasahovať - stav pokladne je zachytený vo výkazoch z predch.obdobia!
konkretne ide o zaplatenie fa za mobil v roku 06 to výpise nebolo odpisané ale az v roku 07, a co s výbermi za predchadzajuce mesiace mam februarovi výpis kde je spracované výber k 2.2.07 ale výber z bankomatu bol 31.1.07 ako to mam uctovat ked vo výpise januar 07 tato položka nebola este odpočítaná
stanka613
15.03.08,13:51
ako zauctovat pausalne výdavky za MV ktoré nie je majetkom firmy - 6,20Sk / km + PHM - pozor normovaná spotreba podľa TP, zvyšok je pripočítateľná položka k DZ

interný doklad vydaj z pokladne, prevádzková réžia ovplyv.ZD je to tak sparavne
stanka613
17.03.08,18:26
ako zauctovad dan z uroku +1sk

ako zauctovat p.výdavky za MV

ako zauctovat uhradu za mobil ked to bolo strhnuté z kreditu PK ktorá sa len prave zaradila do podnikania a nemam doklad o zaplateni iba v supise ja napisané ze to bolo uhradené
stanka613
17.03.08,18:58
ako zauctovad dan 19% z uroku +1sk na BU

príjem na BU , príjem neovplyv.ZD /zaplatenie dane z príjmu/
Zoltán Kovács
17.03.08,19:00
ako zauctovad dan 19% z uroku +1sk na BU

príjem na BU , príjem neovplyv.ZD /zaplatenie dane z príjmu/

Daň z úrokov určite nie je príjem ale výdavok, ktorý ti strhne banka. Účtuje sa to do výdavkov neovplyvňujúcich základ dane - daň z príjmov. V rámci daňového priznania to môžeš uplatniť ako preddavok.
stanka613
17.03.08,19:12
prepac mas pravdu je to výdavok musim to uviest do DP ako preddavok aj ked mi nevysla zaplatit ziadna dan
Zoltán Kovács
17.03.08,19:19
prepac mas pravdu je to výdavok musim to uviest do DP ako preddavok aj ked mi nevysla zaplatit ziadna dan

V tom prípade nie, je to zrážková daň teda vysporiadaná.
okikoo
18.03.08,09:51
V tom prípade nie, je to zrážková daň teda vysporiadaná.
Z tohto všetkého mi vyplýva, že môžem účtovať dvoma spôsobmi?! Je to tak?

1/ Pripísaný úrok na bankovom výpise: napr.+12,-Sk ....prijem iný, ovplyvňujúci Základ dane
A potom daň z tohto príjmu: napr.-2,-Sk ......výdavok - réžia, ovplyvňujúci Základ dane a zároveň bude ...už zaplateným preddavkom na daň, pri koncoročnom daňovom priznaní.

2/ Pripísaný úrok na bankovom výpise: napr.+12,-Sk ....prijem, zdanený zrážkou u zdroja, neovplyvňujúci Základ dane
A potom daň z tohto príjmu: napr.-2,-Sk ......výdavok, neovplyvňujúci Základ dane a zároveň
Nebude figurovať pri koncoročnom daňovom priznaní, ako samostatná položka.

Tento , druhy spôsob sa mi zdá jednoduchší, len neviem, či je moja úvaha správna.