LenkaZ
13.03.08,09:10
Chcela by som poprosiť či nevie niekto poradiť ako predať zabehnutý podnik - reštauráciu, keď nádejný kupca nemá peniaze v hotovosti aby vyplatil celú požadovanú čiastku. Chcel by to splácať pravidelnými splátkami. Ako sa však vyhnúť tomu, že mi nejakú splátku nezaplatí, prípadne prestane úplne platiť? Existuje taká zmluva, ktorá by to mohla nejakým spôsobom ochrániť? Prosím ešte o radu, či sa platí potom daň z takéhoto predaja a aká?
Filip Glasa
13.03.08,08:23
No hlavne ak to bude s.r.o. a tá skrachuje, tak teoreticky z tej sumy nič nemusíš uvidieť. Keď nemá peniaze, tak nech si sám požičia a tebe dá hotovosť.
LenkaZ
14.03.08,14:02
Zabudla som dodať, jedná sa o fyzickú osobu. Nie je to sro ani as.
Rozalka
14.03.08,15:41
Do zmluvy dať vetičku: ak dlžník mešká so splátkou, zročným sa stáva celý dlh.
Po slovensky povedané: ak mešká s nejakou splátkou, musí už zaplatiť všetko.
LenkaZ
14.03.08,18:07
Vďaka za informáciu, ale aj tak ešte poprosím ostatných, ktorí už majú skúsenosť, poraďte mi prosím. V dnešnej dobe si človek musí dať poriadny
pozor na to, ako spíše zmluvu a čo do nej napíše, aby neprišiel o majetok,
prípadne peniaze. Môže mi niekto poradiť prípadne stránky, na ktorích sú
vzory takýchto zmlúv? Aby som ´presne vedela čo má zmluva obsahovať, čoho sa vyvarovať a čo tam určite nesmie chýbať. Už teraz ďakujem všetkým, ktorí mi poradia.
palinka
18.03.08,08:57
Nech si vybaví úver, inak je možnosť, že vybavenie popredá
Filip Glasa
18.03.08,09:52
okrem zmluvy podpíšte ešte aj zmenku a najlepšie ak ti založí nejakú nehnuteľnosť pre prípad nesplácania.
LenkaZ
18.03.08,17:21
Ďakujem všetkým za príspevky, určite pomôžu.
LenkaZ
19.03.08,15:58
Chcem sa ešte opýtať "falap", ako sa vystavuje taká zmenka a čo obsahuje. Nájdem niekde nejaký vzor? Prosím o odpoveď.
liba2
19.03.08,16:41
LenkaZ
19.03.08,16:52
Ďakujem "liba2", začala som pátrať a našla som rôzny materiál k tomu. Vieš poradiť akú zmenku potrebujem v mojom probléme?
Kupujúci nemá na vyplatenie celej čiastky a potrebujeme vystaviť zmenku. Akú??? Vopred ďakujem
liba2
19.03.08,16:57
Ďakujem "liba2", začala som pátrať a našla som rôzny materiál k tomu. Vieš poradiť akú zmenku potrebujem v mojom probléme?
Kupujúci nemá na vyplatenie celej čiastky a potrebujeme vystaviť zmenku. Akú??? Vopred ďakujem
No tak to si natrafila na tú pravú poradkyňu :D. Ja sa v zmenkách vôbec nevyznám, len som si pamätala že tu taká téma išla... no a vyhľadala som ju.
Filip Glasa
20.03.08,09:00
na takú vec by som si už zaplatil právnika - zmluva aj zmenka.