miskas
13.03.08,09:48
Ahojte prosím o pomoc, mám pred sebou doklady SZCO ktora prerušila živnosť 29.6.07 na rok . Eviduje následovné náklady za to obdobie PHM, opravy, spotrebované nákupy celkom v hodnote cca 48-t . Kedže nieje platcom DPH brala som do úvahy čiastky s DPH.
Trápi ma však leasing resp. autokredit automobilu v penaž. denníku má 599 t. na majetku a robí vraj rovnomerné odpisovanie č.j.4 roky čiže 599/4=149 t. rončne a na tých 6 mes. to je. 75 t. Len neviem, či ich môžem uplatniť, nemá žiadne výnosy zo SZC za to obdobie.
Ešte podotázočka k výkazom vo výkaze majetku uvediem na riadku DHM tiež čiasku 599 t. alebo sa to ponižuje o odpis?

DAKUJEM VELMI PEKNE ZA RADY:)
janadov
13.03.08,10:13
Ahoj,danove odpisy uplatnit nemusis,nie je to povinne.Odpisy sa mozu prerusit a ked potrebujes znizit zaklad dane,zase budes pokracovat v odpisovani.Kedze nemal ziadny prijem,tak nemusis dat ziadny odpis.Vo vykaze uvadzam hodnotu majetku ponizenu o odpisy.
Zlata
13.03.08,10:30
Ahojte prosím o pomoc, mám pred sebou doklady SZCO ktora prerušila živnosť 29.6.07 na rok . Eviduje následovné náklady za to obdobie PHM, opravy, spotrebované nákupy celkom v hodnote cca 48-t . Kedže nieje platcom DPH brala som do úvahy čiastky s DPH.
Trápi ma však leasing resp. autokredit automobilu v penaž. denníku má 599 t. na majetku a robí vraj rovnomerné odpisovanie č.j.4 roky čiže 599/4=149 t. rončne a na tých 6 mes. to je. 75 t. Len neviem, či ich môžem uplatniť, nemá žiadne výnosy zo SZC za to obdobie.
Ešte podotázočka k výkazom vo výkaze majetku uvediem na riadku DHM tiež čiasku 599 t. alebo sa to ponižuje o odpis?

DAKUJEM VELMI PEKNE ZA RADY:)
Nemá žiaden príjem? Zostali neuhradené pohľadávky? Alebo nič nefaktúrovala?
Sú teda výdavky na zabezpečenie zisku opodstatnené?
Odpisy nemusí uplaťňovať.
Zoltán Kovács
13.03.08,10:35
Odpis ani nemôže uplatniť. Prečo? Lebo k 31.12.2007 nie je účtovnou jednotkou, nakoľko má pozastavenú živnosť, a tým pádom nesplňa podmienku evidencie majetku k 31.12. A zákon o dani z príjmov nepozná pojem alikvôtna časť daňových odpisov.
miskas
13.03.08,10:56
dakujem velmi pekne všetkým, pomohli ste mi, čo sa ešte týka týc dokladov je to v poriadku, že to dávam vlastne celé do nákladov aj s DPH, keďže je to výdaj aj s DPH a nieje platiteľom dph
janadov
13.03.08,15:11
Ano,ked nie je platca DPH,davas do vydavkov celu sumu vratane DPH.
iveta22
14.03.08,06:33
Nezabudnúť na úpravu ZD podľa § 17 ods. 8 pri prerušení živnosti, keďže do termínu podania DP živnosť nebude obnovená. Za obdobie nevykonávania živnosti a nepoberania príjmov výdavky nie je možné uplatniť.