Helta
13.03.08,11:36
Ahojte,

poradte mi prosim ako vyriesit toto: chcem si zalozit zivnost. Pridem na obvodny urad - zivno odbor a ohlasim. Zaroven tam mozem vykonat aj registraciu danoveho subjektu - na to vsak potrebujem cislo podnikatelskeho uctu. To vsak este nebudem mat, kedze pred tym nebudem mat zivno list. Takze musim utekat do banky az potom, zalozit ucet a az tak sa ist registrovat na danove. Alebo da sa to nejako vyriesit naraz?
mysimis
13.03.08,10:40
Bez ŽL Ti zase v banke neposkytnú podnikateľský účet. Vieš to doriešiť tak, že keď dostaneš ŽL, ideš do banky, požiadaš o podnikateľský účet a následne si ho nahlásiš na DÚ sám.
Zoltán Kovács
13.03.08,10:41
Dá sa zriadiť aj osobný účet, ktorý bude slúžiť výlučne na podnikateľské účely. A to stihneš aj pred ohlásením živnosti a máš po probléme.
Helta
13.03.08,11:13
Dakujem smith, ale potrebujem podnikatelsky ucet prave kvoli niektorym sluzbam, ktore banka poskytuje iba k takemu uctu. Cize naraz to nevyriesim, toho som sa obavala :( dufala som, ze sa to da nejako dodatocne ohlasit ale asi treba ist osobne. No co uz, dala som sa na boj (s papiermi), tak musim bojovat :D
Zoltán Kovács
13.03.08,11:19
Dakujem smith, ale potrebujem podnikatelsky ucet prave kvoli niektorym sluzbam, ktore banka poskytuje iba k takemu uctu. Cize naraz to nevyriesim, toho som sa obavala :( dufala som, ze sa to da nejako dodatocne ohlasit ale asi treba ist osobne. No co uz, dala som sa na boj (s papiermi), tak musim bojovat :D

Keď už budeš mať za sebou registráciu na DÚ, a živn.list v ruke, tak si vybavíš podnikateľský účet, a ten druhý zrušíš. Zmenu čísla účtu listom potom nahlásiš na DÚ do 15 dni od zriadenia podnikateľského účtu.