účtovník 007
13.03.08,11:52
Po preštudovaní viacerých zákonov a vyhlášok, v ktorých som nenašla odpoveď na moju otázku, Vás chcem poprosiť o radu.

Je niekde uvedené, akú veľkosť musí mať písmo v hlavičke dokladu z ERP?

Nakoľko nás v poslednej dobe na prevádzkach opakovane a neúnavne navštevujú colníci, policajti, daňováci ktorí kontrolujú už aj tie najnezmyselnejšie veci, tak najnovšie sme dostali zápis, že adresa sídla firmy je malými písmenami.
Denda
13.03.08,12:15
Po preštudovaní viacerých zákonov a vyhlášok, v ktorých som nenašla odpoveď na moju otázku, Vás chcem poprosiť o radu.

Je niekde uvedené, akú veľkosť musí mať písmo v hlavičke dokladu z ERP?

Nakoľko nás v poslednej dobe na prevádzkach opakovane a neúnavne navštevujú colníci, policajti, daňováci ktorí kontrolujú už aj tie najnezmyselnejšie veci, tak najnovšie sme dostali zápis, že adresa sídla firmy je malými písmenami.
Nikde nie je uvedené. Vo vyhláške sa len uvádza aké údaje má najmenej obsahovať doklad vyhotovenú pokladnicou a identifikácia subjektu sa kontroluje na základe §31 ods.11 zákona 511/1992. V zápise sa aj na niečo odvolávajú?
účtovník 007
13.03.08,12:21
Ešte som zápis nevidela, iba volala vyplašená predavačka, že mala kontrolu z DU a keď nič nenašli, tak jej dali zápis, kde jej vytýkajú veľkosť písma. Preto si zisťujem informácie, lebo ak to nie je nikde uvedené, tak sa určite odvoláme.
Denda
13.03.08,12:30
Ešte som zápis nevidela, iba volala vyplašená predavačka, že mala kontrolu z DU a keď nič nenašli, tak jej dali zápis, kde jej vytýkajú veľkosť písma. Preto si zisťujem informácie, lebo ak to nie je nikde uvedené, tak sa určite odvoláme.
V poriadku daj vedieť, osobne ma začínajú zaujímať zápisy pri kontrolách pracovníkov DU.
Paula
13.03.08,14:15
V poriadku daj vedieť, osobne ma začínajú zaujímať zápisy pri kontrolách pracovníkov DU.



Tiež k nim neprikladajú lupu ako napr. k vysvetlivkám na tlačivách k DP?:)
Jana Acsová
13.03.08,15:07
Nakoľko nás v poslednej dobe na prevádzkach opakovane a neúnavne navštevujú colníci, policajti, daňováci ktorí kontrolujú už aj tie najnezmyselnejšie veci, tak najnovšie sme dostali zápis, že adresa sídla firmy je malými písmenami.No ono to asi nebude takým malým, keď Vás všetci tí štátni zamestnanci nájdu.

A P.S.:
Malými písmenami? Nnno nie je AVISON ako Avison .-)

Alebo, že by hĺbka kontroly siahala ešte hlbšie?
Rozalka
13.03.08,16:18
Tiež k nim neprikladajú lupu ako napr. k vysvetlivkám na tlačivách k DP?:)
http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif