hydroplan
13.03.08,11:55
Prosim poradte mi už niekto!!začala som len nedávno tento týžden robiť s MRP-čkom a neviem si rady!!Chcem zadať prijaté faktúry aj ich zadávam potom zaúčtujem do denníka a kliknem na UHRADIŤ!aj to som urobila a čo ďalej? treba aj príkaz na úhradu vyplniť alebo čo ďalej? lebo keď dám Výstupy a dám uhradené faktúry nezobrazí sa mi tam všetko!!
Prosím potrebujem súrnu pom!!!!!!!!!!ĎAkujem Timi
Zoltán Kovács
13.03.08,11:00
Prosim poradte mi už niekto!!začala som len nedávno tento týžden robiť s MRP-čkom a neviem si rady!!Chcem zadať prijaté faktúry aj ich zadávam potom zaúčtujem do denníka a kliknem na UHRADIŤ!aj to som urobila a čo ďalej? treba aj príkaz na úhradu vyplniť alebo čo ďalej? lebo keď dám Výstupy a dám uhradené faktúry nezobrazí sa mi tam všetko!!
Prosím potrebujem súrnu pom!!!!!!!!!!ĎAkujem Timi

1. Tú prvú vetu nechápem. V tejto téme: http://www.porada.sk/t4908-zaciatocnik-v-mrp.html si žiadala nás o pomoc, ale samotnú otázku si neuviedla. Tak teraz neviem prečo nás urguješ.
2. V ktorej verzii programu pracuješ? Dos alebo Win verzia?
3. Keď klikneš na uhradiť, tak sa ti zobrazí okienku s položkami: dátum úhrady, doklad, suma úhrady. A nakoniec sa ťa spýta či chceš úhradu zaúčtovať do účtovného denníka. Win verzia.
4. Čo znamená "nezobrazí sa všetko"?
hydroplan
13.03.08,11:53
neviem či treba k tomu aj príkaz na úhradu? a mám to zapísať aj do záväzkov? podľa mńa nie lebo som tú faktúru už uhradila!ďakujem za odpoveď!!inak verzia Win
Zoltán Kovács
13.03.08,12:16
neviem či treba k tomu aj príkaz na úhradu? a mám to zapísať aj do záväzkov? podľa mńa nie lebo som tú faktúru už uhradila!ďakujem za odpoveď!!inak verzia Win

Z tvojej otázky som trošku mimo, nie celkom chápem o čo ide.
Dodávateľskú faktúru si zaevidovala do knihy došlých faktúr, zároveň do účtovného denníka (dúfam, že hovoríme o podvojnom účtovníctve a nie jednoduchom). Úhradu dodávateľskej faktúry realizuješ cez knihu dodávateľských faktúr s voľbou zaúčtovania do účt.denníka.
Príkaz na úhradu nie je účtovným dokladom, tak neviem načo by bol potrebny.
lenkak
13.03.08,19:55
ty dávaš úhrady do denníka iba v tom prípade keď účtuješ pokladničný doklad, bankový výpis, popr. interný doklad.
Zoltán Kovács
13.03.08,19:57
Tieto dva témy spolu súvisia. Tu je druhá, ak by sa dalo zlúčiť bolo by fajn:


http://www.porada.sk/t76445-bankove-vypisi.html
lenkak
13.03.08,19:59
mimotemy v mrp vie moderovať jedine Richard.
hydroplan
17.03.08,08:12
takže keď zaevidujem prijatú faktúru a zaúčtujem do denníka a zároveň aj uhradím....to je všetko? potom knihu záväzkov nepoužívam?
Zoltán Kovács
17.03.08,08:20
takže keď zaevidujem prijatú faktúru a zaúčtujem do denníka a zároveň aj uhradím....to je všetko? potom knihu záväzkov nepoužívam?

Úhradu robíš cez knihu záväzkov (došlých faktúr).
hydroplan
17.03.08,08:22
takže je môj postup správny? prijaté faktúry-potom zaevidujem do účtov. denníka a zároveň kliknem na uhradiť dám OK a ono mi to tiež zaúčtuje do denníka !!je to celé?????
hydroplan
17.03.08,09:09
a ak mi prišla upomienka k faktúre, že nebola uhradená ako ju mám účtovať ? do prijatých faktúr osobitne? alebo ako Pomôžte!!!
Dav
17.03.08,09:24
takže je môj postup správny? prijaté faktúry-potom zaevidujem do účtov. denníka a zároveň kliknem na uhradiť dám OK a ono mi to tiež zaúčtuje do denníka !!je to celé?????

Na uhradiť klikneš, len keď máš skutočnú úhradu, napr. výdavkový pokladničný doklad, alebo bankový výpis. V MRP pri uhradiť naskočí dátum, suma, doklad- ten treba vybrať, a potom zaúčtovať. Ak je úhrada cez pokladňu, tak treba zaúčtovať aj pokladničný doklad z modulu pokladňa.

K ďalšiemu príspevku - ak príde upomienka, a faktúra bola skutočne uhradená, tak doporučujem poslať firme , ktorá upomienku poslala, že úhrada bola uskutočnená dňa..., dokladom..., a upomienka môže ostať v došlej pošte . Ak je faktúra neuhradená skutočne, a úhrada bola zaúčtovaná omylom, potom treba opraviť zápis v MRP. Zmazať úhradu- zrušením zápisu, ale ostane medzera v číslovaní zápisov( poznačiť, že je to chyba, o ktorej sa vie, a na konci roka priložiť k výpisu chýb, tlačidlo kontrola, že šlo o omyl), alebo urobiť interný doklad - napr. storno úhrady, a prírastok banka, resp. pokladňa. Ak taká faktúra nie je v evidencii, treba ju vyžiadať od urgujúcej firmy.