kalkulka
13.03.08,11:59
Ak manželia žijú v spoločnej domácnosti, ale žijú oddelene, jeden v jednej izbe, druhý v druhej, spolu nekomunikujú a je otázkou času, ktorý z manželov podá na rozvod. Poraďte ako najlepšie vyriešiť takúto situáciu? Majú spolu dve deti. Jedno dospelé, samostatné a druhé ešte neplnoleté. Žijú spolu s deťmi.
JaDo
18.03.08,20:31
Čo myslíš týmto:
Poraďte ako najlepšie vyriešiť takúto situáciu?

Rozvod alebo vysporiadanie spoločného majetku?
Alebo snáď riešenie bytovej otázky?
Možno sú zvyknutí takto žiť a chovajú sa v rámci možností k sebe slušne. Možno i po rozvode manželstva by takto žili.... Po rozvode je nutné do 3 rokov vysporiadať BSM (spoločný majetok)!
kalkulka
19.03.08,05:39
Ako sa k sebe chovajú slušne, keď nekomunikujú? Alebo manželka si vymýšľa svoje choré výplody. Neje, čo manžel navarí. Štve deti proti otcovi, aj keď otec sa snažil urovnať spory, ale u matky je všetko márne. Vrátila mu karty od účtov, samozrejme všetko vyčistila do nuly. Čo je v takomto prípade najlepšie urobiť, ako usporiadať vzťahy a majetok?
Chobot
19.03.08,08:14
Ako sa k sebe chovajú slušne, keď nekomunikujú? Alebo manželka si vymýšľa svoje choré výplody. Neje, čo manžel navarí. Štve deti proti otcovi, aj keď otec sa snažil urovnať spory, ale u matky je všetko márne. Vrátila mu karty od účtov, samozrejme všetko vyčistila do nuly. Čo je v takomto prípade najlepšie urobiť, ako usporiadať vzťahy a majetok?

Jednoduchá rada - nech sa rozvedú, predajú byt, každý si kúpi vlastný, jeden z nich nech si zoberie deti k sebe a druhý mu bude platiť výživné.

Či akú radu si chcela počuť? Pokiaľ sú ochotní spor urovnať, tak nech sa o to pokúsia. Nepoznám manželstvo, ktoré by nezažilo krízu. Nie je umenie vyhrotiť krízu do rozvodu, ale urovnať ju. Nikdy nie je príčinou rozpadu len jedna strana, v manželstve sú predsa dvaja.

mimotemy
Inak najviac ma pobavilo toto: "Neje, čo manžel navarí." To je vážne dôvod na rozvod...:D:D:D:D
JaDo
19.03.08,10:22
Kalkulka, ak je to tvoj syn alebo brat či niekto iný z blízkych, tak ťa to asi mimoriadne trápi.
Ja by som mu povedala, nech si popremýšla o ich situácii a rozhodne sa sám, či ešte vyskúša urovnanie, alebo ak sa zmieril so stavom aký je, nech tak žije. Ale ak mu rozum a srdce hovorí, že záporov je vo vzťahu viac ako kladov a pre dobrý vývoj detí by bol lepší rozvod nech sebere odvahu a urobí to. Nech si všetko dobre rozmyslí, aby neskôr neľutoval.
A samozrejme by som sa absolútne stiahla, aby som neovplyvňovala. To je najdôležitejšie -dať ruky preč. Je dospelý a svojprávny.