jana555
13.03.08,13:10
Dobrý deň, chcela by som sa poradi, čo sa týka združenia FO.
FO podnikajúce na základe združenia FO, chcú ukonči združenie a zača podnika samostatne. Za rok 2007 viedli spoločné JÚ. Stačí spísa zmluvu o ukončení združenia, netreba to nahlasova nikde na daňový úrad? Vo výkaze o majetku majú na konci roka obaja členovia združenia stav materiálu, pohžadávok aj záväzkov - tento chcú previes len na jednu FO. Stačí dohodnú v zmluve o ukončení, že všetok majetok sa prevedie jednému členovi, alebo si musia v roku 2008 materiál navzájom vyfakturova?
hanelie
13.03.08,12:54
ukončiť môžu dohodou o ukončení činnosti združenia


FO podnikajúce na základe združenia FO
nemôžu podnikať na základe združenia - združenie FO nemá právnu subjektivitu


Za rok 2007 viedli spoločné JÚ
JÚ môže viesť poverený FO / poverenie je súčasťou zmluvy o združení FO

vznik združenia FO sa na DÚ nenahlasuje, takže nie je čo odhlásiť

občianský zákonník §829 - 841
jana555
13.03.08,17:25
Ďakujem.
majko0
21.03.08,21:13
Prosím o radu - združenie FO medzi manželmi (50:50).
K 30.11.2007 ukončil manžel podnikateľskú činnosť. Príjmy a výdavky za toto obdobie rozdelím na polovicu, manželka pokračuje v podnikaní v tej istej oblasti. K dátumu ukončenia podnikania manžela zostáva rozdeliť majetok a zásoby. Je správne rozdeliť ich podľa príspevku, ktorý už bol uverejnený na porade?
Text príspevku:
"a) dodatkom k zmluve o združení by som združenie zrušil.
c) všetky aktíva aj pasíva združenia by som prehlásil za aktíva (zásoby, pohľadávky...) a pasíva (záväzky...) manžela."

Musí si hodnotu zásob manžel zarátať do celkových príjmov v DP alebo stačí prehlásenie, že všetky zásoby zostávajú v majetku manželky, ktorá ich ďalej bude používať na podnikanie?
Manželia boli platcami DPH, manžel podával nulové DP.
Zita5
24.03.08,10:21
Prosím o radu - združenie FO medzi manželmi (50:50).
K 30.11.2007 ukončil manžel podnikateľskú činnosť. Príjmy a výdavky za toto obdobie rozdelím na polovicu, manželka pokračuje v podnikaní v tej istej oblasti. K dátumu ukončenia podnikania manžela zostáva rozdeliť majetok a zásoby. Je správne rozdeliť ich podľa príspevku, ktorý už bol uverejnený na porade?
Text príspevku:
"a) dodatkom k zmluve o združení by som združenie zrušil.
c) všetky aktíva aj pasíva združenia by som prehlásil za aktíva (zásoby, pohľadávky...) a pasíva (záväzky...) manžela."

Musí si hodnotu zásob manžel zarátať do celkových príjmov v DP alebo stačí prehlásenie, že všetky zásoby zostávajú v majetku manželky, ktorá ich ďalej bude používať na podnikanie?
Manželia boli platcami DPH, manžel podával nulové DP.

Odpoveď máte tu
http://www.porada.sk/t75644-ako-rozdelit-zdruzenie-fo.html
Krtko
08.02.09,01:04
ukončiť môžu dohodou o ukončení činnosti združenia


nemôžu podnikať na základe združenia - združenie FO nemá právnu subjektivitu


JÚ môže viesť poverený FO / poverenie je súčasťou zmluvy o združení FO

vznik združenia FO sa na DÚ nenahlasuje, takže nie je čo odhlásiť

občianský zákonník §829 - 841

Vznik združenia aj poverenie sa na DÚ nahlasuje, takže je čo odhlásiť si myslím.....?
anna.nalepkova
22.11.09,17:37
:o