ja_na
13.03.08,12:23
dobry den poradaci.
chcela by som poprosit o radu. moj zamestnavatel ma zaradil na inu pracovnu poziciu, ktora sa vsak nachadza v inom mieste ako predosla. oddovodnil to tym, ze je to v sulade s prac. zmluvou, nakolko v ramci jednej firmy su pracoviska v roznych mestach. v prac. zmluve som nemala uvedene presne miesto, len nazov firmy. prednedavnom som ho pisomne oboznamila o mojom tehotenstve a priniesla potvrdenie od lekara o nevhodnosti cestovania a ziadala som o opatovne zaradenie na moje povodne miesto, ktore je stale volne. odpoved bola, ze aby som nemusela casto cestovat, poskytnu mi nimi hradene ubytovanie, ale ze ma nepreradia naspat, lebo cestovanie na pracovisko nemozno povazovat za prekazku v zmysle zakona.
dakujem velmi pekne za odpovede
hiker
21.03.08,16:35
Ako je presne v pracovnej zmluve definovane pracovne miesto - ako sidlo zamestnavatela?
Dana K.
21.03.08,19:13
Preradil na inú pozíciu - máš iné prac.zaradenie, alebo robíš to isté, len v inom meste?


Preradenie na inú prácu
§ 55

(1) Vykonávať práce iného druhu alebo na inom mieste, ako boli dohodnuté v pracovnej zmluve, je zamestnanec povinný len výnimočne, a to v prípadoch ustanovených v odsekoch 2 a 4.



To zvýraznené je dôsť dôležité, ako to máš dohodnuté v pracovnej zmluve...
ja_na
07.04.08,10:49
v zmluve je ako miesto uvedeny nazov firmy a miesto kde sidli. robim v podstate to iste, len v inom meste. dakujem.
Silvia Mazúrová Halušková
26.03.13,16:33
dobrý, skúsim sa opýtať v tejto téme. Mám v prac. zmluvu udané miesto výkonu práce-konkrétne v Námestove, som na rodičovskej dovolenke a končí mi dňa 13.4.2013, dnes som posielala oznámenie o návrate do práce, keďže prac.pomer je na neurčito. Zamestnávateľ má aj pobočku v Lipt. Mikuláši, kde už takmer 4 roky žijem (mám 2 maloleté deti 6r., 3r.), je nejaký paragraf ako ukončiť prac.pomer bez výpovednej doby aby som necestovala? je to takmer 160 km denne a nemám si ako zariadiť deti, navyše som mala minim.mzdu a cesta by ma stála okolo 250 eur? Prosím o pomoc, neviem rady, lebo na dohodu nepristúpi, výpoveď keď dám ja mám 2 mesiace výpovednú lehotu a musela by som aj tak cestovať-to sa predsa nedá, navyše malá ešte nenavštevuje predškolské zariadenie? Prosíííím!
Silvia Mazúrová Halušková
26.03.13,16:35
a ešte prosím o info: keďže som počas prac. pomeru mala dve MD mám nárok na 44 dní dovolenky, keby aj tak mi vyšla tá výpovedná doba 2 mesiace, je možné si zároveň čerpať túto dovolenku?
Tweety
26.03.13,16:35
Môžeš skončiť dohodou podľa §60 ZP. Dovolenku, ktorú si nevyčerpeš, zamestnáv. preplatí pri skončení PP.