Martinaz
22.03.05,23:08
Vie mi niekto poradit?
Na zaklade zmluvy bola zaplatena zaloha na vyrobu zakazky na koci roka 2004. Ako je to prijmom za tuto zakazku, ked zakazka bude vyrobena a dodana az v roku 2005?
evina
22.03.05,22:10
Vie mi niekto poradit?
Na zaklade zmluvy bola zaplatena zaloha na vyrobu zakazky na koci roka 2004. Ako je to prijmom za tuto zakazku, ked zakazka bude vyrobena a dodana az v roku 2005?
Ak bude táto zákazka ukončená a vyfakturovaná konečnou fa v r. 2005 bude to príjem 2005, záloha 2004 príjem neovpl. daň
Muška
22.03.05,22:12
Tak ako hovorí EVINA. Záloha, kde nebola ukončená dodávka nie je ani príjmom ani výdavkom ovplyvňujúcim základ dane.
Martinaz
22.03.05,22:16
a ked pride faktura s odpoctom zalohy? Vie niekto ako sa to uctuje v Alfe?
ZuzanaP
13.01.06,10:46
Včera som dostala do rúk účto od jedného živnostníka a medzi bločkami mal aj doklad o prijatí zálohy na materiál, ale na žiadnej fa táto záloha nebola zúčtovaná.

Môžem mu takých príjem dať do príjmov ovplyvňujúcich ZD, alebo si to musí v nejakej faktúre opraviť?

Inak tá záloha by mu pomohla pri získaní úveru.
evina
13.01.06,10:48
Včera som dostala do rúk účto od jedného živnostníka a medzi bločkami mal aj doklad o prijatí zálohy na materiál, ale na žiadnej fa táto záloha nebola zúčtovaná.

Môžem mu takých príjem dať do príjmov ovplyvňujúcich ZD, alebo si to musí v nejakej faktúre opraviť?

Inak tá záloha by mu pomohla pri získaní úveru.

Bolo by potrebné zistiť, či tá záloha môže byť odpočítaná v tom roku, teda ku ktorej fa sa naozaj vzťahuje, to nemôže byť problém.
andrej_rv
13.01.06,10:56
Včera som dostala do rúk účto od jedného živnostníka a medzi bločkami mal aj doklad o prijatí zálohy na materiál, ale na žiadnej fa táto záloha nebola zúčtovaná. Medzi živnostníkmi je bežné, že sa doklad o zálohe síce vystaví, ale nikde sa o ňom neúčtuje, pri fakturácii sa uvedie plná suma bez preddavku, vystaví sa aj doklad na plnú sumu, ale v skutočnosti sa doplatí len rozdiel v cene. Ak nie je preddavok na fa nikde zúčtovaný, ja by som ho vôbec nebral do úvahy. Najmä ak by šlo o platbu od súkromnej osoby. Ale treba sa v prvom rade opýtať živnostníka.
ZuzanaP
13.01.06,11:56
No bola prijatá od s. r. o. a keby ste videli tie faktúry, tak by sa vám hlava zatočila.