MartinaNe
13.03.08,20:59
Dobrý deň,

robím daňové priznanie pre fyzické osoby typ A, kde mal brat príjem v SR aj v ČR. Všetko mije jasné, pozdrala som si nejaké podobné prípady na nete, ale tam nebolo uvedené, či je potrebné vypísať aj riadky č. 49-53. Lebo keď som ich vypísala, zvýšil sa mi preplatok oproti tomu, keď som tieto riadky neuviedla. Viete mi poradiť, čo je správne? A neviem, či som dobre uviedla kurz Kč oproti Sk. Iba som si spriemerovla kurzy za 1-3/07.Je to OK?
Ďakujem veľmi pekne.
MartinaNe
14.03.08,10:24
Môže mi s týmto niekto súrne poradiť?Ďakujem.
Evanka
14.03.08,11:04
Dobrý deň,

robím daňové priznanie pre fyzické osoby typ A, kde mal brat príjem v SR aj v ČR. Všetko mije jasné, pozdrala som si nejaké podobné prípady na nete, ale tam nebolo uvedené, či je potrebné vypísať aj riadky č. 49-53. Lebo keď som ich vypísala, zvýšil sa mi preplatok oproti tomu, keď som tieto riadky neuviedla. Viete mi poradiť, čo je správne? A neviem, či som dobre uviedla kurz Kč oproti Sk. Iba som si spriemerovla kurzy za 1-3/07.Je to OK?
Ďakujem veľmi pekne.
Riadky ktoré uvádzaš predstavujú započítanie dane zaplatenej v českej republike, teda ich vyplňuješ. Riadky 46, 47 nevyplňuješ.
drobeceva
14.03.08,11:42
Manžel mal príjem celý rok v zahraničí /ČR/. Tam mu urobili ročné zúčtovanie. Je potrebné, aby doniesol potvrdenie a musí si podať DP aj u nás, že ? Daň by mala byť vysporiadaná, to len kvôli zápočtu. Tak?
Marína
14.03.08,12:45
Manžel mal príjem celý rok v zahraničí /ČR/. Tam mu urobili ročné zúčtovanie. Je potrebné, aby doniesol potvrdenie ÁNO a musí si podať DP aj u nás, že ?ÁNO. Podľa rozhraničovacích kritérii mi vychádza, že má užšie osobné vzťahy v SR(stredisko svojich životných záujmov) Daň by mala byť vysporiadaná, to len kvôli zápočtu. Tak? ÁNO
Pozri aj http://www.porada.sk/t73607-rezident_urcenie-podla-kriterii.html