vlaka0
13.03.08,21:32
Mám zamestnanca, ktorý bol celý rok zamestnaný v Maďarsku a príjmy mal len odtiaľ. Na Slovensku vôbec nepracoval. Trvalé bydlisko má v Štúrove a každý deň do práce dochádzal. Má podať daňové priznanie na Slovensku? Ak áno ako vyplniť tlačivo?
Johanka
13.03.08,20:46
Podáva DP typ A. Na zamedzenie dvojitého zdanenia použije metódu zápočtu dane. Pohľadaj témy týkajúce sa zdanenia príjmov z ČR alebo Írska - všetko je použiteľné aj pre Maďarsko.
Veľa pochopíš aj z tejto témy
http://www.porada.sk/t72384-p2-vzor-dp-typ-b-metoda-zapoctu-dane.html
vlaka0
14.03.08,07:49
Ďakujem
Zuzy
14.02.09,14:10
Prosím Vás, može mi niekto poradiť, aký kurz /HUF a SK/ máme použiť pri DP typu A, keď daňovník pracoval celý rok v Maďarsku?
Marína
14.02.09,16:15
Použiješ jednu zo štyroch možností.

ZDP § 31 Prepočítací kurz
(2) Ak daňovník nie je účtovnou jednotkou, na prepočet sa použije priemerný kurz za kalendárny mesiac, v ktorom bol poskytnutý príjem, alebo sa použije kurz platný v deň, v ktorom bol prijatý príjem v cudzej mene alebo bol pripísaný bankou, s výnimkou uvedenou v odseku 3. Tento kurz sa použije aj na príjmy zo závislej činnosti plynúce zo zdrojov v zahraničí alebo sa na tieto príjmy použije ročný priemerný kurz za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa podáva daňové priznanie, alebo sa použije priemer z priemerných mesačných kurzov za kalendárne mesiace, v ktorých daňovník poberal príjmy, za ktoré
podáva daňové priznanie.
Zuzy
14.02.09,16:20
Ďakujem pekne za odpoveď, ja by som potrebovala konkrétne čísla, kde to možem zistiť?
JankaO
14.02.09,16:34
Ďakujem pekne za odpoveď, ja by som potrebovala konkrétne čísla, kde to možem zistiť?
na stránke NBS