iveta22
14.03.08,07:51
Poraďte mi, prosím, ako je to s DPH pri predčasne ukončenom leasingu zo strany nájomcu. Myslím, že uplatnenú celú DPH nie je potrebné vrátiť, ale pre istotu si to overujem. Ďakujem vopred.
Tweety
14.03.08,07:06
Poraďte mi, prosím, ako je to s DPH pri predčasne ukončenom leasingu zo strany nájomcu. Myslím, že uplatnenú celú DPH nie je potrebné vrátiť, ale pre istotu si to overujem. Ďakujem vopred.
Je to tak.
iveta22
14.03.08,11:06
Niet nad istotu.Ěšte raz ďakujem a želám krásny, nie takýto upršaný, víkend.
vanea
17.03.08,10:31
Prosim vas, ak ma s.r.o. v majetku motorku na lizing a majiteľ firmy mal na nej smrtelnu nehodu :mee:, cim sa stala motorka nepouzitelna, vznikla skoda na majetku, bol predcasne ukonceny leasing, vysporiadali sa lizingovka s poisťovňou a havarovana motorka ostala v majetku firmy. A mňa zaujíma z pohľadu DPH, akú DPH a z coho a či vôbec treba vratiť štátu.
Dakujem
Vladimír Ozimý
17.03.08,11:32
Prosim vas, ak ma s.r.o. v majetku motorku na lizing a majiteľ firmy mal na nej smrtelnu nehodu :mee:, cim sa stala motorka nepouzitelna, vznikla skoda na majetku, bol predcasne ukonceny leasing, vysporiadali sa lizingovka s poisťovňou a havarovana motorka ostala v majetku firmy. A mňa zaujíma z pohľadu DPH, akú DPH a z coho a či vôbec treba vratiť štátu.
Dakujem

Smutná vec. No ale čo sa týka DPH nič nerobíte len zúčtujete škodu...(DPH odvádzame len v prípade škody z titulu krádeže tovaru). Čo sa týka finančného prenájmu je to služba...takže aj keby išlo o krádež neriešite vy ako nájomca dph na výstupe.
vanea
17.03.08,11:42
dakujem pekne za odpoved a prajem šťastný den
sara-ke
07.01.10,11:51
Dobry den,

mam takyto problem, dufam, ze mi vy skusenejsi pomozete.
S.r.o. platca DPH, predcasne ukoncila leasing na osobny automobil (6 splatok pred koncom leas.-koncil by v roku 2010). Z leasingovej spolocnosti nam prisli faktury na ktorych je vycislene DPH - tieto fa:
1. Osobny automobil - predajna cena najomcovi (zaklad + dph)
2. poplatok za predcasny odpredaj (zaklad + dph)
3.nahrada financneho vynosu (iba suma spolu)

tu tiez nemam narok na odpocet DPH, vsak? kedze je to osobny automobil, alebo ako? pri fa č.2 - poplatok - mozem odpocitat dph?
a este kam by ste zauctovali fa č.3 - nahradu fin. vynosu?

dakujem vam velmi za rady.
sara-ke
13.01.10,05:32
Dobry den,

mam takyto problem, dufam, ze mi vy skusenejsi pomozete.
S.r.o. platca DPH, predcasne ukoncila leasing na osobny automobil (6 splatok pred koncom leas.-koncil by v roku 2010). Z leasingovej spolocnosti nam prisli faktury na ktorych je vycislene DPH - tieto fa:
1. Osobny automobil - predajna cena najomcovi (zaklad + dph)
2. poplatok za predcasny odpredaj (zaklad + dph)
3.nahrada financneho vynosu (iba suma spolu)

tu tiez nemam narok na odpocet DPH, vsak? kedze je to osobny automobil, alebo ako? pri fa č.2 - poplatok - mozem odpocitat dph?
a este kam by ste zauctovali fa č.3 - nahradu fin. vynosu?

dakujem vam velmi za rady.

prosim, neporadite? :(