Ruzickova
23.03.05,07:31
Bola som zamestnaná 243 dní. Som evidovaná na úrade práce.Chcela by som ist na materskú. Mohla by som sa dobrovolne pripoistit na nemocenske poistenie. Ako dlho by som ho mala platit.Stacilo by 3 mesiace,aby mi 6 mesiacov plynula ochranná lehota.Alebo si ho platit az do materskej. Mozem sa pripoistit,ak som evidovaná na úrade práce?Dakujem
mv66
23.03.05,06:44
Neplati za teba stat? Ak za niekoho plati stat, nema si o to pisomne poziadat? Zeny na MD si o to zabudaju ziadat.
Ruzickova
23.03.05,06:59
Takže by som si mohla platiť do materskej.
mv66
23.03.05,07:10
Vsetko zavisi od toho, aku vysoku matersku chces dostavat. Zaujimal by ma vypocet, ci sa oplati z vysokeho zakladu odvadzat a kolko potom dostanes za tych 26 tyzdnov. A mam pocit, ze to ovplyvnuje i prelom roka, ine je ak na MD nastupis v septembri, ine v januari.
mv66
23.03.05,07:13
Neviete mi prosim, ak ste uz soc.poistovnu o nieco ziadali, ci je na to nejake specialne tlacivo a kto ma poziadat, aby platil zanho stat. Jedna moja klientka si dala 2.pilier, zamietli jej ho s tym, ze je na MD a stat by za nu platil, iba ak by si o to pisomne poziadala. Ta pani, co jej tuto info poskytla, sa tvarila velmi TRIUMALNE, mala ocividnu radost, ze zase niekto prisiel o peniaze, len preto, ze sa denne nehrabe v zakonoch.
Toto obdobie sa jej nezapocita do dochodku, bude ho mat nizsi.
Ruzickova
23.03.05,09:42
Prečo je rozdiel ked pojdem na materskú v septembri alebo marci. Vsak sa to pocíta z VZ od vzniku poistného, v tomto prípade dobrovol.poistného.Nie?
gita
23.03.05,09:49
Mne volala kolegyna na materskej, že si dala DDP a nemôže si to vybaviť, lebo vraj "SP ju nevedie ako dôchodkovo poistenú osobu". Keď odišla na materskú, odniesla som do SP registračný list o zmene. Neviete niekto, o čo ide?
mv66
23.03.05,10:08
Ved pisem, mala podat ziadost, aby za nu platil stat. Zakon sa asi zmenil po jej odchode na MD. Kedy sla na MD?
Pocita sa z vymer.zakladu z predch. roka, preto rozdiel, ktory mesiac zacina MD.
Ruzickova
23.03.05,11:35
Ja viem,že sa berie vym.zaklad z predch.roka,ale ked si budem platit rovnako,tak to pre mna bude jedno,lebo vym.zaklad bude jednaky.
mv66
23.03.05,12:19
Nezaplatis viac, ako dostanes? Alebo do toho uz zahrnas aj dochodkove vyhody?
Ruzickova
24.03.05,05:28
Ja by som si platila len nem.poistenie dobrovolne.