HankaS
14.03.08,11:23
Prosím o Váš názor,
Živnostník A neplatca DPH robí stavebné práce v ČR Tieto vyfakturuje firme B v SR platcu DPH, ktorá má málo svojích zamestnancov a tak si objednáva tohto živnostníka na určité práce. Táto firma B vyfakturuje firme C pre ktorú sa práce robili do ČR stavebné práce., stavebná firma v ČR si samozdaňuje tieto práce,nakoľko miesto plnenia je v ČR. Chcem sa opýtať či živnostník A je povinný sa v ČR registrovať a ak ano tak prečo. Ďakujem.
Vladimír Ozimý
14.03.08,13:39
pri stavebnej činnosti ak je to subdodávka tak sa má na to pozerať ako na celok...preberalo sa to na školení...takže aj ja som zástanca toho že fakturujete bez dph a nemáte povinnosť registrácie...jedna pani z metodiky TN to vysvetlovala práve na stavebnú činnosť...opierala sa o 6 smernicu EU...
HankaS
14.03.08,14:15
Diky, ak by A fakturoval B-neplatcovi, on by fakturoval C platcovi do ČR, tiež by sa podľa mňa nemusel registrovať, lebo firma C si to zdaní.
Povinnosť registrácie v ˇČR u živnostníka A by bola podľa mňa len vtedy, keby sa do ČR fakturovalo osobe,ktorá by nebola zdaniteľnou osobou, teda napr. klasickému občanovi.