vanilka
14.03.08,11:39
chcela by som sa opytat ako je to s preddavkami na DHIM, najprv nam prisla zalohova fakturka, ktora sa uz zaplatila, teraz mam dalsiu ako doplatok zvysku celkovej sumy a potom este pridu dve faktury, jedna za montaz a druha za uradnu skusku, aspon tak je to v zmluve o dielo, najprv sa vsetky tieto faktury zauctuju na 052 a potom sa preuctuju na 042 alebo ako to je? aj naklady /mozntaz, uradna skuska/ patria na 052?

dakujem
Zoltán Kovács
14.03.08,10:48
chcela by som sa opytat ako je to s preddavkami na DHIM, najprv nam prisla zalohova fakturka, ktora sa uz zaplatila, teraz mam dalsiu ako doplatok zvysku celkovej sumy a potom este pridu dve faktury, jedna za montaz a druha za uradnu skusku, aspon tak je to v zmluve o dielo, najprv sa vsetky tieto faktury zauctuju na 052 a potom sa preuctuju na 042 alebo ako to je? aj naklady /mozntaz, uradna skuska/ patria na 052?

dakujem


Zálohy účtuješ tak ako si písala: 052/221
Potom keď dostaneš faktúru za celok preúčtuješ: 042/052
Faktury za montáž a skúšku tiež na 042/321
A po zaradení do užívania: 022/042.
vanilka
14.03.08,11:37
dakujem za vysvetlenie, hoci mam dva pripady, s ktorymi si aj tak neviem poradit:

prvy pripad - prvu zalohovu FA som neuctovala ja, ale niekto iny a nemozem sa dopracovat k uctovaciemu predpisu...teraz mam pred sebou druhu, ktora prisla, pricom je vystavena na celkovu sumu a je z nej uz odratana prva zaloha, takze suma na uhradu je rozdiel medzi nimi

druhy pripad - taktiez som nevidela prvu zalohovu FA, akurat ze namiesto celkovej faktury mam zalohovy list a pri nom este danovy zalohovy list obe vystavene na zvysnu sumu, ktoru treba uhradit do celkovej


mimochodom tie zalohove doklady /faktury/, kde su vycislene preddavky su danovym dokladom? ak nie, tak potom sa DPH uplatni pri prichode suhrnej faktury?