ewinka
14.03.08,12:48
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu.
Od 01.01.2008 som popri hlavnom pracovnom pomere podpísala u inej firmy dohodu o vykonaní práce. Povedali mi, že ma nahlásili do socialnej poistovne a aj mi zdanuju prijem. Prijem však mesačne zatial neprekročil 1500 Skk. Chcela by som sa spýtať:
- od akej sumy sa vlastne môže zdaňovať príjem?
- je potrebné, aby som si tento vedlajší príjem zahrnula do daňového priznania za rok 2008?
Ďakujem krasne za odpovede.
ewinka
jamis
14.03.08,11:51
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu.
Od 01.01.2008 som popri hlavnom pracovnom pomere podpísala u inej firmy dohodu o vykonaní práce. Povedali mi, že ma nahlásili do socialnej poistovne a aj mi zdanuju prijem. Prijem však mesačne zatial neprekročil 1500 Skk. Chcela by som sa spýtať:
- od akej sumy sa vlastne môže zdaňovať príjem?
- je potrebné, aby som si tento vedlajší príjem zahrnula do daňového priznania za rok 2008?
Ďakujem krasne za odpovede.
ewinka

Príjem Ti zamestnávateľ musí zdaniť.
Do DP ho uvádzať nemusíš, nakoľko je to rozhodne zrážková daň a tá je vysporiadaná.
Gabi03
14.03.08,11:51
1. Každý príjem v pracovno-právnom vzťahu, (úroky v banke a iné výnimky) sa zdaňujú, nakoľko napriek tomu, že ty si daňovník, platca dane (ZĽ) za teba odvádza daň.
2. Pokiaľ mesačne tvoj príjem z dohody nepresiahne 5000 Sk, tvoj ZĽ ti bude odpočítavať zrážkovú daň. V tom prípade nemusíš tento príjem zahrnúť do DP za 2008. Či je to výhodné alebo nie, závisí od ďalších okolností.
Zoltán Kovács
14.03.08,11:51
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu.
Od 01.01.2008 som popri hlavnom pracovnom pomere podpísala u inej firmy dohodu o vykonaní práce. Povedali mi, že ma nahlásili do socialnej poistovne a aj mi zdanuju prijem. Prijem však mesačne zatial neprekročil 1500 Skk. Chcela by som sa spýtať:
- od akej sumy sa vlastne môže zdaňovať príjem?
- je potrebné, aby som si tento vedlajší príjem zahrnula do daňového priznania za rok 2008?
Ďakujem krasne za odpovede.
ewinka

Príjem sa zdaňuje od výšky 1,- Sk. Totiž v riadnom zamestnaní zrejme máš podpísané vyhlásenie k zdaneniu, a preto z tej ďalšej dohody sa zdaňuje každá koruna.
ewinka
14.03.08,12:02
Ďakujem za odpovede,
ešte mam jednu otazku - ale asi mimo temy:
Ako je to so zdanením príjmu, ktorý plynie z predávania nového tovaru cez e-shop. Je to e-shop, kde predávajú viacerí užívatelia nový tovar a má jedného prevádzkovateľa.
Ak by som predávala nový tovar na takomto e-shope dalším osobám, čo mi z toho plynie?
Je to podobná situácia, ako keby som každy tyždeň predavala v AVIZE napr. tri nové kuchynské linky.
Nie som živnostník, ani právnická osoba.
Ďakujem ešte raz.