MichaelaMA
14.03.08,13:19
Prosím Vás, poraďte.. Mám klientku, ktorá mala min. rok preplatok na dani cez 2000 Sk. Lenže vtedajšia účtovníčka jej povedala, že jej to nevrátia, že to jej odpočítajú z dane na ďalší rok. A teraz ten problém... teraz jej vznikla daň 17000 sk. Mám ten preplatok z min. roka niekde uviesť v DP(netuším kde)? Robila som jej len paušálne výdavky. No a teraz mám v potvrdení o podaní DP v kolónke daň 17000 Sk. Lenže ona má zaplatiť podľa jej bývalej účtovníčky len 15000 Sk. Alebo sa to nikde neuvádza a proste uhradí len daň nižšiu o tú čiastku z min. roka? Prosím, prosím potrebujem nutne odpoveď. Ďakujem:o
mysimis
14.03.08,12:21
Daň za rok 2006 jej DÚ mal vrátiť /samozrejme, ak nemala žiadne iné nedoplatky/. Ak jej uvedený preplatok nevrátili, musí sa ísť informovať prečo. Keďže jej vyšla daň 17000,- Sk tak ju musí zaplatiť.
Denda
14.03.08,12:25
Prosím Vás, poraďte.. Mám klientku, ktorá mala min. rok preplatok na dani cez 2000 Sk. Lenže vtedajšia účtovníčka jej povedala, že jej to nevrátia, že to jej odpočítajú z dane na ďalší rok. A teraz ten problém... teraz jej vznikla daň 17000 sk. Mám ten preplatok z min. roka niekde uviesť v DP(netuším kde)? Robila som jej len paušálne výdavky. No a teraz mám v potvrdení o podaní DP v kolónke daň 17000 Sk. Lenže ona má zaplatiť podľa jej bývalej účtovníčky len 15000 Sk. Alebo sa to nikde neuvádza a proste uhradí len daň nižšiu o tú čiastku z min. roka? Prosím, prosím potrebujem nutne odpoveď. Ďakujem:o
Ak si nepodala žiadosť o vrátenie preplatku na dani tak daňový úrad jej nemal dôvod daň vracať. Uvedený preplatok na dani z roku 2006 v daňovom priznaní nikde neuvádzate.
Spolu s daňovým priznaním podajte žiadosť o započítanie preplatku na dani z roku 2006 na daňovú povinnosť za rok 2007 a uhraďte len rozdiel.
Denda
14.03.08,12:33
Prosím Vás, poraďte.. Mám klientku, ktorá mala min. rok preplatok na dani cez 2000 Sk. Lenže vtedajšia účtovníčka jej povedala, že jej to nevrátia, že to jej odpočítajú z dane na ďalší rok.
Či jej vznikol preplatok a či si vyplnila žiadosť o vrátenie preplatku, zistíte v tlačive daňového priznania za rok 2006, ktorý odovzdala na daňový úrad.
MichaelaMA
14.03.08,12:39
Ja netuším, kde to tá účtovníčka zobrala, že jej to odpočítajú ďalší rok z dane.:confused: Určite si o to nepožiadala, tak preto jej ani nevrátili. Kópiu DP samozrejme takisto nemá:(, takže sa spolieham na tvrdenie klientky.. Takže mám s DP podať Žiadosť o započítanie preplatku z roku 2006, správne? A zaplatí iba rozdiel. Dobre. Ďakujem. Ste zlatí a šikovní.:D
MichaelaMA
14.03.08,12:41
Či jej vznikol preplatok Aspoň Potvrdenie o podaní DP má, takže výšku preplatku viem naisto.:)
Zoltán Kovács
14.03.08,12:41
Ja netuším, kde to tá účtovníčka zobrala, že jej to odpočítajú ďalší rok z dane.:confused: Určite si o to nepožiadala, tak preto jej ani nevrátili. Kópiu DP samozrejme takisto nemá:(, takže sa spolieham na tvrdenie klientky.. Takže mám s DP podať Žiadosť o započítanie preplatku z roku 2006, správne? A zaplatí iba rozdiel. Dobre. Ďakujem. Ste zlatí a šikovní.:D

Keď nemáš istotu, tak sa poinformuj u príslušnej správkyni, či je to tak naozaj. Aby to nakoniec nedopadlo blbo pre teba, že budeš žiadať o to čo možno ani nemá.
MichaelaMA
14.03.08,12:43
Asi to pre istotu urobím, aby som nemala problémy. Ešte raz ďakujem.