mončika
14.03.08,14:11
Naša spoločnosť poskytla inej spoločnosti bezúročnú pôžičku /nie je s nami prepojená/. Mám vyčísliť obvyklý úrok a zdaniť ho v daň priznaní? V ktorom riadku a na základe, ktorého § Zákona o DzP.
azla
14.03.08,18:51
Naša spoločnosť poskytla inej spoločnosti bezúročnú pôžičku /nie je s nami prepojená/. Mám vyčísliť obvyklý úrok a zdaniť ho v daň priznaní? V ktorom riadku a na základe, ktorého § Zákona o DzP.

Ak spoločnosť poskytla bezúročnú pôžičku (na základe zmluvy podľa Občian. zákonníka je to možné), tak je bez úroku. Z titulu tejto pôžičky úrok nepočítate.
slnecnicalenka
07.07.08,06:00
moze sa poskytnut pozicka aj medzi firmami ktore su financne prepojene? ta firma ktora si chce pozicat (dlznik) ma podiel 49% na ZI tej druhej firmy ktora by peniaze pozicala (veritel). Mozu si pozicat peniaze bezurocne???
michelle84
18.12.08,11:33
Posúvam...
veronikasad
18.12.08,11:37
Posúvam...
čo posúvaš?
michelle84
18.12.08,11:38
moze sa poskytnut pozicka aj medzi firmami ktore su financne prepojene? ta firma ktora si chce pozicat (dlznik) ma podiel 49% na ZI tej druhej firmy ktora by peniaze pozicala (veritel). Mozu si pozicat peniaze bezurocne???

Túto otázku :)
robin1
19.12.08,19:26
moze sa poskytnut pozicka aj medzi firmami ktore su financne prepojene? ta firma ktora si chce pozicat (dlznik) ma podiel 49% na ZI tej druhej firmy ktora by peniaze pozicala (veritel). Mozu si pozicat peniaze bezurocne???
Sú to tuzemské závislé osoby alebo zahraničné?
michelle84
29.12.08,09:43
Sú to tuzemské závislé osoby alebo zahraničné?

Tuzemské