Marionetta12
14.03.08,14:31
Dobry den.
Prosim Vas, poradite mi. Robim danove pre svojho manzela, ktory bol minuleho roku urcite obdobie dobrovolne nezamestnany a platil si odvody do zdravotnej poistovne. Mozem mu v DP ponizit zaklad dane o tuto ciastku? T.z. mozem o tuto ciastku ponizit prijmy podobne ako povinne poistne, ktory mu zrazil zamestnavatel? V pripade, ze mozem, musim poziadat zdravotnu poistovnu o potvrdenie o zaplateni a prilozit k DP, alebo staci cestne prehlasenie.
ZDENIELA
14.03.08,14:08
Vychádzam z toho, že za rok 2007 mal príjmy zo závislej činnosti - teda DP typu A.
Pri vypisovaní (ak budeš čítať vysvetlivky) narazíš na odpoveď na svoju otázku. Teda, pri zdaňovaní príjmov do r. 33 len odvody sa týchto príjmov týkajúce (z potvrdenia od zamestnávateľa). Takže žiadne odvody samoplatcu do zdravotnej sme nepatria.
Marionetta12
17.03.08,07:48
Vďaka za odpoveď. Tusila som to, ale pre istotu som si to chcela dat potvrdit od odbornikov. Pekny den.
Jozef Mihál
17.03.08,07:58
Nesúhlasím s odpoveďou od Zdeniely. Je to naopak - môže si do DP uviesť aj odvody, ktoré ako samoplatiteľ zaplatil na zdravotné poistenie.
Katy a R
17.03.08,08:14
ja som si dobrovoľné odvody (NP) pripočítala k poistnému v tab 1 v VI. oddieli.
Mala som príjmy podľa §5 aj podľa §6
Dúfam, že je to dobre! :confused:
neliak
18.03.08,06:12
Dobry den,
do ktoreho riadku sa uvadzaju odvody na zdravotne poistenie, ked osoba bola dobrovolne nezamestnana a platila si odvody?