HappyKESK
14.03.08,15:22
Prosim o radu,neviem co vyplnit v tlacive vypisu z DP pre soc. poistovnu v riadku 12 - vyska prispevkov zaplatenych na DDP.
Moja situacia je nasledovna: som zamestnany a zaroven popri tom podnikam na zivnost. Zo zamestnania si platim do DDP. Spolu za rok suma XY a tu si uvadzam aj v DP FPO B na riadku 72 ako sumu zaplatenych prispevkov do DDP.
V mojom pripade vsak na vypise z DP pre soc. poistovnu uvadzam iba prijmy a vydavky zo zivnosti, nie zo zamestnania. Ako zivnostnik som si pravdaze nic do DDP neplatil. Podla mna by tam teda mala byt v riadku 12 vypisu 0, aj ked v DP je v riadku 72 suma XY, pretoze DP nerozlisuje na riadku 72 z ktorych prijmov to bolo platene.
Co ma vsak prekvapilo je, ze uctovnictvo alfa mi tam tvrdosijne dava tu sumu XY z DP/72. Mylim sa a ma tam naozaj byt ta suma uvedena, aj ked niako nesuvisela so zivnostou a prijmami z nej ?
hanelie
14.03.08,14:47
Výpis z DP pri takejto kombinácii urobiť ručne - SW eviduje r. 72, ale nerozlišuje pôvod
/ § 5 all. §6 /
IVEB
14.03.08,15:18
Ja mám v tejto súvislosti jednu otázku. Ak zamestnanec mal okrem príjmov zo zamestnania aj príjmy z prenájmu nehnuteľností čiže podáva DP typ B zasiela aj výpis pre SP ?
JuKaS
14.03.08,18:24
Ak na prenájom nemá živnosť, ale prenajíma ako súkromná osoba, tak neposiela výpis do SP.
HappyKESK
14.03.08,18:27
Dakujem a radu, myslel som si ze je to tak, urobim vypis rucne a buchnem tam 0.