miriza
23.03.05,08:08
Chcem sa opýtať ako postupujete, keď zamestnanec uzavrie zmluvu s niektorou DSS nahrávate to niekde do programu. Ževraj by si to mali medzi sebou vyriešiť Sociálna poisťovňa s príslušnou DSS.

Mám Omegu. Pekný deň
bodliak
23.03.05,07:11
Zamestnanec to ma zamestnavatelovi oznamit.
Ja som si to ako SZCO oznamil sam, ale co s tym dalej, tiez neviem.
Asi nic. Alebo ano ?
Lenka
23.03.05,07:25
Ja som sa zase nasej mzdarky pytala, ci jej to mam oznamit a ona ze nie, vraj si to socialka sama riesi s DSS.......tak potom neviem, mam jej to oznamit? ale ked ona nechce :)
miriza
23.03.05,07:29
Čo mi prišiel novýn update tak už v personalistike mám či má zamestnanec zmluvu s niektorou DSS, tak to tm asi nedali na srandu. Ja osobne si myslím že keď zmluvy idú na schválenie Sociálke tak si medzi sebou budú riešiť aj platby. Ja zaplatím Sociálnej a ona to zozdelí do DSS či???????????
JanaF
23.03.05,07:33
DSS si riesi socialna poistovna.
Lenka
23.03.05,07:54
mam novu informáciu :


:confused:od aprila sa zmeni struktura vyplatnej pasky.zamestnanec totiz uz bude presne vediet,kolko penazi z jeho hrubej mzdy pojde na sukromny ucet v doch.spravcovskej spol.,ktoru si predtym vybral. "odvod na doch.sporenie bude dalsou osobitnou kolonkou.ludia tak budu vidiet kazdy mesiac,kolko penazi im realne na ucte pribudne". uviedol minister prace ludovit kanik.


takze asi treba zamestnavatelovi oznamit!!!!!:eek:
Bibika22
24.03.05,17:43
Dievčence pridám svojou troškou do tejto debaty. V zákone č43/2004 o starobnom dôch. sporení v paragr. 65 v odstavci 1 sa píše, že: Sporiteľ je povinný bez zbytočného odkladu oznámiť zamestnávateľovi, že je sporiteľ podľa tohto zákona, a identifikačné číslo soc. zabezpečenia. Tak asi toľko zákon;) :)
andrej_rv
24.03.05,18:41
Zamestnanec by to mal v každom prípade oznámiť zamestnávateľovi, vlastnú platbu na účet DSS poukazuje nezávisle od zamestnávateľa Sociálna poisťovňa (ak sa mi dobre zdá, tak 9 %). Niektorý softvér umožňuje informáciu o DSS uložiť, ak nie, ja oznámenie len založím medzi ostatné doklady presonálnej agendy.
lenkak
24.03.05,19:54
Ja si to tiež zakladám, veď sa ešte uvidí čo sa vymyslí a možno potom to práve budem potrebovať.
ondrejvla
24.03.05,20:01
Aj ja to už mám v novom upgrade miezd zakomponované pre DSS. To teda budeme vypĺňať ďalšie výkazy? Veď keď to mám v software, tak by sa to malo týkať aj nás, nie? Alebo bude mať Sociálka nové výkazy, kde sa to bude rozčleňovať? Čo si ešte na nás nevymyslia!! Teraz, keď to ja už nepotrebujem, takto si vymyslia takéto reformy, to je k zúrivosti, provokácia!
lenkak
24.03.05,20:04
Ondrejvla a čo iné môžeme v dnešnej dobe očakávať????
ondrejvla
24.03.05,20:23
Ja viem, lenže mi je ľúto, keď by som ja bola potrebovala nejakú reformu pre dôchodok, vtedy nič také nebolo, Keď naša generácia platila na všetko možné z daní, rátali sme, že nám zostane aj na lekárov, aj na dôchodok! A teraz? Keď príde dôchodok na zaplakanie, a keď ideme k lekárovi pre lieky, tak tretina dôchodku padne pre Zajaca! Ale keby aspoň mrkvu žral, pliaga! Ale on žerie naše nervy a naše dôchodky:

No ale hlavne, že by sa mala ďalšia generácie, alebo generácie mať lepšie! Len aby zasa neprišiel nejaký prevrat, lebo opäť tie našetrené dôchodkové korunky padnú za obeť tunelárom!
vladan
25.03.05,12:00
o čom tu vlastne debatujete? veď Sociálka má už od 1.1.2005 nové výkazy, kde je dôchodkové poistenie rozdelené na dve časti (je to iba formalitka na výkaze), my to nejak špeciálne nerozdeľujeme, iba odvedieme %tá odvodov do SP a o ostatné sa stará SP.

V Olympe len treba zakliknúť, že zamestnanec je sporiteľom na DSS a na výplatnej páske sa mu objaví rozdelenie 9% + 5% a je to.
ondrejvla
25.03.05,12:48
o čom tu vlastne debatujete? veď Sociálka má už od 1.1.2005 nové výkazy, kde je dôchodkové poistenie rozdelené na dve časti (je to iba formalitka na výkaze), my to nejak špeciálne nerozdeľujeme, iba odvedieme %tá odvodov do SP a o ostatné sa stará SP.

V Olympe len treba zakliknúť, že zamestnanec je sporiteľom na DSS a na výplatnej páske sa mu objaví rozdelenie 9% + 5% a je to.
Vieš, my sa ani neročuľujeme nad robotou, ale ma trápi, že ide reforma za reformou, ľudia sú spokojní, že si našetria korunky na dôchodok, na lekára, a keď príde k lámaniu chleba, tak tie našetrené korunky niekto vytuneluje a u lekára si musíme všetko platiť. Aspoň môj dôchodok tak dopadol! Celý život vysoké dane a na starobu musím namiesto dôchodku makať, ak chcem mať aspoň trošku kvalitnejšiu životnú úroveň!

A že je navyše jedna kolónka? No Bóže, veď to program urobí!
bea
18.05.05,05:45
V poslednej dobe predstavitelia SOc. poisťovne stále napádali zamestnávateľov, že zavinili to, že na účtoch DDS zamestnanci nemajú príspevky. Nevedela som si vysvetliť, kde sme niečo zanedbali. Poctivo odvádzame príspevky, vypĺňame všetky tlačivá ... Teraz som našla na stránke Soc. poisťovne príspevok, ktorý by to mal objasniť. Ide vlastne o chyby vo výkazoch. Tu je link, kde sa o tom dočítate:
http://www.socpoist.sk/index/podstranka.php3?id=276&aid=168
vladan
18.05.05,08:51
V poslednej dobe predstavitelia SOc. poisťovne stále napádali zamestnávateľov, že zavinili to, že na účtoch DDS zamestnanci nemajú príspevky. Nevedela som si vysvetliť, kde sme niečo zanedbali. Poctivo odvádzame príspevky, vypĺňame všetky tlačivá ... Teraz som našla na stránke Soc. poisťovne príspevok, ktorý by to mal objasniť. Ide vlastne o chyby vo výkazoch. Tu je link, kde sa o tom dočítate:
http://www.socpoist.sk/index/podstranka.php3?id=276&aid=168
z toho mi vyplýva, že elektronicky zasielaný výkaz zo mzdového softvéru Olymp je v poriadku ... len treba vytlačiť prvú stranu akceptovaného výkazu (z podateľne SP) a poslať ho do pobočky, nie? ;)
bepo
18.05.05,09:19
Vieš, my sa ani neročuľujeme nad robotou, ale ma trápi, že ide reforma za reformou, ľudia sú spokojní, že si našetria korunky na dôchodok, na lekára, a keď príde k lámaniu chleba, tak tie našetrené korunky niekto vytuneluje a u lekára si musíme všetko platiť. Aspoň môj dôchodok tak dopadol! Celý život vysoké dane a na starobu musím namiesto dôchodku makať, ak chcem mať aspoň trošku kvalitnejšiu životnú úroveň!

A že je navyše jedna kolónka? No Bóže, veď to program urobí!Vlasta,už som tu mal debatu pred 3/4 rokom o platení daní za socializmu-vôbec sa neplatili vysoké dane.Ešte pred 2 rokmi boli dane do 38% plus odvody do poistovní do 50% zo mzdy.Za socializmu všetko bolo v jednej dani a tá bola progresívna od 0 % po max 20%.Takže najviac sa platilo 20 % av tom bola zahrnutá daň,starobné,nemocenské a zdravotné poistenie.Čo sa z toho dalo platiť a ušetriť vidíš teraz v reále.
bea
18.05.05,09:43
Vlaďa, ja si myslím, že áno. Ja mám Pohodu a robím to tak a z príspevku Soc. poist. mi vyplýva, že máme všetko v poriadku.
Paula
18.05.05,10:45
Perlička: zamestnankyňa mala problém - sociálka pre nejakú zradu v osobných údajoch ju nevedela do DSS zakomponovať. Dnes vykvitlo,že sociálka má dva systémy na spracovanie - starý a nový - a zamestnankyňu si "vytiahla" zo starého s dávno neplatným trvalým pobytom.........:) Doporučujem zamestnancom,aby si išli na sociálku overiť údaje, aby márne nečakali na poposunutie svojho sporenia.