Katarína Horváthová
14.03.08,16:38
Ahojte.Pracujem pre poisťovňu a kvôli klientovi, ktorý zrušil ŽP mi poisťovňa vyfakturovala tkz,odňaté provízie.Robím si DP ,učtujem v JU DOS a neviem zaradiť platbu.Nie je to úhrada ani za material,ani tovar , ale ani prevádzková réžia.Kam zaučtovať tento výdaj? Vdaka za pomoc.Ahojte
Zuziana
14.03.08,15:51
S takým som sa nestretla. Vždy bola nejaká provízia os ktorej sa odrátali odňaté provízie. Asi by som na základe tohto dokladu ponížila provízie.
Pepa
14.03.08,15:51
Ahojte.Pracujem pre poisťovňu a kvôli klientovi, ktorý zrušil ŽP mi poisťovňa vyfakturovala tkz,odňaté provízie.Robím si DP ,učtujem v JU DOS a neviem zaradiť platbu.Nie je to úhrada ani za material,ani tovar , ale ani prevádzková réžia.Kam zaučtovať tento výdaj? Vdaka za pomoc.Ahojte
Ako príjem mínusom.
Katarína Horváthová
14.03.08,15:58
Kto uzavrie poistku tak "aspoň v tej mojej poisťovni" zodpovedá za ňu 2 roky.Ak už aktívne nepracuješ,alebo vôbec a klient zruší zmluvu tak tvoj pekne zdanení príjem môžeš vrátiť pomernou čiastkou.A ja už aktívne nerobím , už len splácam spätné provízie.Veď nikoho nemôžeš donutiť aby si platil ŽP .Otázka moja je však v tomto prípade" na akého čerta ste si ju uzatvárali"
Katarína Horváthová
14.03.08,16:35
V daňových dokladoch som uhradila fa , ale ke´d je príjem mínusom, potom som musela každý riadok v denníku prepisovať na mínus. Alebo dá sa to aj inak?Nevyzerá to moc dobre v priebežnom zhodnotení , ked máš príjem:-2000 a výdaj:500.