anabella
14.03.08,17:02
Ahojte, robím daňové priznanie, a dotyčný má v potvrdení o príjmoch FO pod tou tabuľkou uvedené: za zúčtované obdobia bola zamestnancovi vyplatená náhrada príjmu: 3.091,-. Pokiaľ viem tak by to mal byť nezdaniteľný príjem len mi nejde do hlavy prečo to tam uviedli. Vie mi niekto poradiť, či to mám zarítať do príjmov?
Denda
14.03.08,16:07
Ahojte, robím daňové priznanie, a dotyčný má v potvrdení o príjmoch FO pod tou tabuľkou uvedené: za zúčtované obdobia bola zamestnancovi vyplatená náhrada príjmu: 3.091,-. Pokiaľ viem tak by to mal byť nezdaniteľný príjem len mi nejde do hlavy prečo to tam uviedli. Vie mi niekto poradiť, či to mám zarítať do príjmov?
Do daňového priznania zahrňujete príjmy z potvrdenia z riadku 01 alebo po prípade z riadku 11. Čo ich viedlo k uvedenej poznámke si môžete overiť, ale do daňového priznania tento príjem nezahŕňate.
anabella
14.03.08,16:11
Ďakujem, nebola som si istá, stále som rozmýšľala nad tým, prečo to tam má vôbec uvedené
Denda
14.03.08,16:15
Ďakujem, nebola som si istá, stále som rozmýšľala nad tým, prečo to tam má vôbec uvedené
Pre istotu skúste overiť aby sa náhodou nejednalo o nejaký naturálny alebo nepeňažný príjem zamestnanca, ktorý nevedeli kde majú uviesť v potvrdení - aj to sa stáva...