Lila
23.03.05,08:19
Čo sa myslí pod zákonnou tvorbou rezerv §19 odst.8 - iné riziká a straty súvisiace s podnikaním???

Nie je to náhodou tvorba rezervného fondu ???
Helenah
23.03.05,07:54
Určite nie.RF sa tvorí z hosp. výsledku po zdanení.K rezervám, ktoré ty spomínaš si pozri § 20!
Lila
23.03.05,08:27
Prezrela som si ho, ak teda nemáme žiadne pohľadávky a žiaden riskantné zmluvy, ktoré nemôžeme splniť, tak mám si aj tak vytvoriť nejakú rezervu , aby som splnila zákon??? A ako ju zaúčtujem?
Helenah
23.03.05,08:34
Nemusíš.To sa týka viac finančných inštitúcií.Rezervy sa všeobecne tvoria z toho dôvodu aby došlo k vernému zobrazeniu.Len máloktorá rezerva sa ti premietne do DZ.Jedna z tých,ktoré ovlpyvňujú DZ je rezerva na nevyčerpané dovolenky.
Lila
23.03.05,08:49
Istým spôsom robíme fin.činnosti a s bankou sme uzavreli menové deriváty- obchody /v r. 2005 budeme kupovať alebo predávať cudziu menu podľa dohodnutého kurzu v r. 2004 bez ohľadu nato, aký kurz bude v tom čase aktuálny./

Takže tu vidím kameň úrazu. Môžem zarobiť milióny , ale môžem aj milióny prerobiť. Čo v takomto prípade??? Keďže nie som jasnovidec aké kurzy USD budú napr.v 9/2005, neviem odhadnúť prípadné straty.