Petronella
23.03.05,08:31
Mam specialny pripad.....

- zavisla cinnost v zahranici (Rakusko - OSN)
- prechodny pobyt vo Viedni (celorocny pobyt)
- prijmy zo ZC su oslobodene od danovej povinnosti (v Rakusku)
- trvaly pobyt v SR
- prilezitostne prijmy v SR (na autorske zmluvy)

Co s tym ak sa chcem vyhnut plateniu dane zo ZC?

Moje riesenie (vyvedte ma z omylu prosim): Podat DP typu B, zdanit PP v SR a prilozit cestne prehlasenie, ze moje prijmy zo ZC nepodliehaju zdaneniu v SR.... Je to uplna blbost????? Musim podat aj DP zo ZC ako danovy domicil???


Dakujem.......
Helenah
23.03.05,07:47
Nie som si úplne istá či aj príjmy z Rakúska nie je potrebné zahrnúť do DP, pretože by sa mali zdaňovať všetky tzv. celosvetové príjmy.Otázka však je či potom ich nie je možné vyňať zo zdanenia, ale uviesť by sa asi mali.To, že bude čestné prehlásenie, že nepodliehakú dani asi moc nepomôže, lebo i keď nepodliehajú dani v Rakúsku u nás môžu.Príjemný deň
Petronella
23.03.05,08:17
Otazka znie, ked podam len DP typu B (prilezitostne prijmy), bude sa niekto nad tym zamyslat, ze by som mohla mat aj prijmy zo ZC? Teoreticky ich "zdanujem" v Rakusku.... neviem. Vie niekto????
Druha vec je, ze aj v SR by moje prijmy mali byt oslobodene od platenia na zaklade zakona 125/1992, ale to by uz asi na danovakov bolo moc....:-)
Mate niekto skusenosti s OSN imunitami? Zahrna sa tam aj oslobodenie od platenia dane z prijmu?
Dakujem.......