tinka1
14.03.08,19:35
Dobrý deň. Učím v ŠZŠ, každý mesiac hlásime na soc.úrad neospravedlnené hodiny žiakov , na základe toho rodičom nevyplatia prídavok na dieťa 540, Sk, ale ich pošlú mne ako triednej učiteľke a musím ísť na nákupy vo svojom voľnom čase:mad:. Ak rodičia nie sú spokojní čo sme nakúpili prídu nám aj vynadať, väčšinou je to ošatenie, hyg.potreby alebo pomôcky (a týka sa to hlavne rómskych detí). Je mojou povinnosťou chodiť nakupovať, alebo môžem odmietnuť?
judita1971
14.03.08,22:43
Myslím si, že kľudne to môžeš odmietnuť. Ako učiteľ máš pracovnú náplň, a myslím si, že toto určite nepatrí do pracovnej náplne učiteľa. Pracujem na ZŠ, máme tiež takých žiakov, čo ich nahlasujeme lebo nechodia do školy. Vtedy úrad práce určí osobitného príjemcu dávky- zo zákona je to obec. Ale takýto postup počujem prvý krát- aby to robili učitelia. Na obci by sa tým mal zaoberať pracovník obecného úradu. Na obci, kde som zamestnaná to robí určite pracovníčka obecného úradu.
melbak
23.04.08,16:15
tak teda takuto nehoraznost som este nepocula, aj my mame takychto ziakov (s neospr. hodinami), pocet nahlasim kolegyni, ktora to ma na starosti a viac ma uz nezaujima, lenze ak to mate uz takto zauzite, len tazko budes moct odmietnut, lebo ucitelov je vela a miest malo (...a hned je dovod na prepustenie)
dany211
04.07.08,18:34
ja som pred casom bola tiez triedna romskemu chlapcovi, ktory druhy polrok takmer vobec nechodil do skoly a kupovanie osatenia, hygien. a skolskych potrieb v spominanej sume bolo na mne, taktiez v ramci volneho casu. Myslim, ze je to v kompetencii nadriadeneho, komu to da na starost a suhlasim s tym, ze nieco zauzivane na skole, tazko zmeni radovy ucitel...:mad:
jaros5
06.09.08,09:20
Myslím si, že kľudne to môžeš odmietnuť. Ako učiteľ máš pracovnú náplň, a myslím si, že toto určite nepatrí do pracovnej náplne učiteľa. Pracujem na ZŠ, máme tiež takých žiakov, čo ich nahlasujeme lebo nechodia do školy. Vtedy úrad práce určí osobitného príjemcu dávky- zo zákona je to obec. Ale takýto postup počujem prvý krát- aby to robili učitelia. Na obci by sa tým mal zaoberať pracovník obecného úradu...........
Suhlasim jednoznacne s juditou1971;

A ked sa uz skola chce zapojit do dobrej veci,tak na vacsine skolach je asistent ucitela, v ktoreho naplni je starostlivost o takychto ziakov, ale chodit nakupovat nie je ani v jeho povinnostiach;
jaros5
06.09.08,09:31
Myslim, ze je to v kompetencii nadriadeneho, komu to da na starost a suhlasim s tym, ze nieco zauzivane na skole, tazko zmeni radovy ucitel...:mad:

:eek: dany, a kto potom ???????????????????????? Ma to urobit ten nadriadeny ktoremu vyhovuju staré, skostnatené, na vela skolach este soc. prc. podmienky a metody ????????? Alebo rodič ?????
Tak toto by bolo na jednu samostatnu temu:
Ucitelom na slovensku chyba sebavedomie a mozno este vela iných veci; (vo vela pripadoch su to zakladné kompetencie, ale skoda reci, lebo ma tu ukamenuju aj rodicia aj ucitelia:D
katica.vargova
20.10.08,12:47
Na obecnom úrade máme pracovníčku, ktorá má na starosti tieto nákupy.
Je to smutné, poburujúce, že pomaly všetka starostlivosť okolo vzdelávania detí spadá na ramená učiteľa a vychovávateľa. Ak zalovím do pamäti a akokoľvek sa snažím nájsť také niečo, že v časoch, keď som bola školopovinná ja, nenachádzam stopy po tom, žeby učiteľ chodil nakupovať za neporiadnych rodičov, napr. toaleťák, úbor, ...
To sme ale dopadli!