kvietok22
14.03.08,19:37
uvazujeme s manzelom, ze si dame postavit katal. dom na kluc, ako to je s tou cenou, je priblizne taka, alebo sa o dost navysi? napr. dom na kluc za 2,3mil. bude aj priblizne taka cena ? mate skusenost;)
AndrejG
14.03.08,19:00
no jedno je iste, nizsia nebude...pojde iba hore, ci to bude o 500tis., milion, dva alebo tri, zavisi iba od vasich narokov, od toho ako kvalitne sa bude robit a kolko bude treba prerabat, atd...ludia tiez zabudaju na teren, ten moze kludne stat 500tis., ale vobec to nebude vidno. :)
Composite
14.03.08,22:25
Pozeral som pár ceníkov a niekde uvádzali dom na kluč a bez "klúča"
šlo o drevo dom, cena za dom bola 2 mil. a na klúč bola 3 mil. čiže celý milion šiel na pracovníkov.

Preto aj budem voliť ytong, alebo niečo podobné, lebo na to mám dosť známych, ktorými zo stavbou pomôžu ;), málo kto z nich by sa púšťal do drevodomu a zas zaťažovať jednu osobu s celým domom nechcem.
AndrejG
14.03.08,23:49
Pozeral som pár ceníkov a niekde uvádzali dom na kluč a bez "klúča"
šlo o drevo dom, cena za dom bola 2 mil. a na klúč bola 3 mil. čiže celý milion šiel na pracovníkov.

Nie, milion ide do kapsy majitelovi firmy.;) Pracovnikov v pohode zaplati zo zliav ktore dostane na material, kedze vam da samozrejme zaplatit cennikove ceny.
Composite
15.03.08,10:45
Ah ;), zabudol som na material, ano podľa veľkosti stavby majú zľavy od 20-40% ;), tak idem stavať aj ja, ked bude mať kamoš veľkú zákazku, tak mi tam pribalí potrebné veci pre mňa ;)

Stavby na klúč sa neoplatia, skôr si zožeňte kvalitných robotníkov (referencie a čo neslopú :D) a niekde možno ešte dostanete zľavu 10% na material,...

Ale je okolo toho viac starostí čo sa času týka
Zoltán Kovács
15.03.08,11:07
Ah ;), zabudol som na material, ano podľa veľkosti stavby majú zľavy od 20-40% ;), tak idem stavať aj ja, ked bude mať kamoš veľkú zákazku, tak mi tam pribalí potrebné veci pre mňa ;)

Stavby na klúč sa neoplatia, skôr si zožeňte kvalitných robotníkov (referencie a čo neslopú :D) a niekde možno ešte dostanete zľavu 10% na material,...

Ale je okolo toho viac starostí čo sa času týka
Stavba sa dá zvládnuť samozrejme ak človek tomu venuje patričné množstvo času.
AndrejG
15.03.08,15:04
Co sa tyka kvalitnych robotnikov, taki asi niesu, skor by som dal kvalitny stavebny dozor a nemyslim niekoho kto zoberie par tisic za mesiac a bude tam 3x do mesiaca, ale niekoho kto tam bude nad nimi stat non-stop, nech to stoji co to stoji, lebo bez dozoru narobia robosi tolko chyb, ze ich oprava alebo nasledne problemy budu ovela drahsie ako platit kvalitny dozor.
kvietok22
15.03.08,16:22
asi sa rozhodneme predsa len postupne zhanat firmy, nieco znamy urobia a tak...len to sa strasne ta stavba predlzi:rolleyes:no co uz, ale urcite sa s malym domom do 2.5 mil. vojdeme, aspon dufam
Composite
15.03.08,16:49
Co sa tyka kvalitnych robotnikov, taki asi niesu, skor by som dal kvalitny stavebny dozor a nemyslim niekoho kto zoberie par tisic za mesiac a bude tam 3x do mesiaca, ale niekoho kto tam bude nad nimi stat non-stop, nech to stoji co to stoji, lebo bez dozoru narobia robosi tolko chyb, ze ich oprava alebo nasledne problemy budu ovela drahsie ako platit kvalitny dozor.

Robil som na stavbe kde si dostadila firma svoj stavebný dozor, bol to nafúkaný mladý blbeček čo nevedel ani výkresy čítať, kedže sa stavala bytovka pre obec, tak tam maly vlastného týpka na to a to bol "pip" prísny človek.
No ked ti niečo stavajú kamaráti čo stavajú 10-20 rokov, čo stavali vili prominetom, tak sa nemáš čoho bať ;) a ešte ked si tam aj ty.

Ale je pravda, pokiaľ to robotník berie ako odmakám si to a idem sa nacápať, tak to ho treba potom vyhodiť.


asi sa rozhodneme predsa len postupne zhanat firmy, nieco znamy urobia a tak...len to sa strasne ta stavba predlzi:rolleyes:no co uz, ale urcite sa s malym domom do 2.5 mil. vojdeme, aspon dufam
Ano predĺži, ale ušetríš a budeš o všetkom vedieť a známy, ťa hadam nebudú chcieť obarať a budú robiť všetko poriadne. Hrubá stavba ide rýchlo (ked je dobrá parta) a príprave pred a po hrubej stavby už sú v pohode, len tam fakt treba niekoho kto sa tomu dobre rozumie. Aby sa na nič nezabudlo(nie, že ked už bude končiť zistíte, že nemáte nikde potrubia :D,...)
durisovad
15.03.08,17:35
Pred 11 rokmi sme si tiez chceli dat postavit dom podla katalogoveho projektu. Katalogova cena bola 1,7 miliona. Zadali sme zakazku trom firmam, ich cena bola 3,0 miliony. Plus-minus 20 tisic. Upozornili nas ale, ze ak sa nebude dat stavba zrealizovat do jedneho roka, cena moze byt vyssia o 20-30 %. Kedze sme tolko penazi nemali a uver sme nechceli, rozhodli sme sa pre kupu starsieho /15 rocneho/ domu, ktory sme prerobili na svoj vkus. Cena starsieho domu s prerabkami bola cca 2 miliony. V tomto dome sme velmi spokojni a novy dom by sme uz nestavali.
Composite
15.03.08,23:18
Len treba dávať pozor čo kúpite, susedia mojej babky kúpili do ktorý za to nestál.
Podkrovie hnilé, dom nemal základy, proste stál na hline,... sa pekne obabrali. Dom mal polovičnú cenu a oni dali ešte rovnakú čiastku (ako ho kúpili) do neho, aby ho dali dokopy.
andy1968
02.04.08,18:15
Najlepšou cestou je v prvom rade si vybrať vhodný typ RD aby Vám sedel, katalógový vykonávací projekt si možete kúpiť komplet za cca 25 000 sk, a dať si vypracovať cenovú ponuku výstavby na kľúč spolu aj s prácou, odhadovaným časom na výstavbu, a nebojte sa ani nízkoenergetických montovaných domov, jedne taký viem lebo ideme stavť vúčšie množstvo, a ak máte projektovú dokumentáciu tak vieme aj poradiť a urobiť prípadne aj ponuku ;)
jankazb
03.04.08,06:19
Andy 1968 daj prosím bližšie info o firme. Plánujem v najbližších dňoch montovaný dom. CP by ma iste zaujímala.
martin.bolecek
07.04.08,06:40
Aj mna by zaujimali nejake blizsie informacie o firme, lebo tento rok planujem stavat nizkoenergeticky montovany dom. Prave si vyberam z 5 projektov.