*Lia*
15.03.08,10:47
Prajem pekny den. Lekarka mi oznamila, ze sa musim vyhybat mliecnym vyrobkom, nakolko mam problem s ich travenim, ale nemam intoleranciu na laktozu. Mam problemy s pletou, konkretne vyrazky na brade, som vegetarianka, mlieko som nepila uz ani nepamatam, mliecne vyrobky som tiez predtym minimalne jedla, som vegetarianka. Po diagnostike v jednom centre alternativnej mediciny mi poradili, aby som vylucila aj lepok. Tazke teraz nejem ani lepok, ani mliecne vyrobky, v podstate sa stravujem ako veganka, zo zivocisnej stravy jem len vajcia. Bielu muku ani biely cukor nejem uz velmi dlho, pijem dostatok tekutin, cim prosim vas mozem vycistit tvar? Mam problemy zenskeho charakteru, velmi nepravidelnu menstruaciu a tak som sa dala na uzivanie pupalkoveho oleja.
Ma niekto skusenosti s upravou pleti vylucenim lepku? Prosim poradte mi, uz som zufala :(.
Dakujem za vsetky nazory
kalkulka
15.03.08,13:55
Nemáš náhodou celiakiu? Dobre by bolo porobiť nejaké krvné testy. Vyzerá to na nejakú alergiu na potraviny. Ale mala by si skúsiť aj gynekologické vyšetrenie. Môže to mať súvis.
*Lia*
16.03.08,14:25
zatial neviem, ale uz skoro mesiac som vylucila ten lepok a tvar mam v takom istom stave :(, na gynekologii som bola, dr ma poslal na sono vajecnikov, vsetko OK, ale chcel mi nasadit hormony, aby som mala pravidelny menzes, ale tie nechcem brat v syntetickej forme, tak som sa dala na pupalkovy olej, zevraj velmi pomaha pri takychto problemoch.
BXLmiami
16.03.08,15:39
Toto čo píšeš sa mi veľmi nezdá.Alergia na lepok aj mlieko sa dá dokázať vyšetrením,je to u Teba pozitívne?Vyrážky na brade by mi skor hovorili o Helicobactere,bola si na gastroenterologickom vyšetrení?Pri takom stravovaní ako opisuješ budeš mať po čase možno peknu pleť,ale to bude jediné čo bude na tebe zdravé.Koľko máš rokov?
*Lia*
16.03.08,16:03
to mi len teraz lekarka oznamila po telefone, ze mliecne vyrobky mi zle travi. Na gastroenterologickom vysetreni som nebola. Preco by som mala mat nejake zdravotne problemy pri mojom stravovani?
Mam 23
BXLmiami
16.03.08,17:27
Lebo bakteriálnej infekcii je vcelku jedno,ako sa stravuješ.Neodpovedala si na moju otázku,brala Ti krv na vyšetrenie protilátok?Alergia na kravské mlieko a lepok sa dá vyšetriť.A či máš Helicobactera tiež.
*Lia*
16.03.08,17:49
zatial som bola iba u obvodnej, neviem presne, co mi dala vysetrit z krvi, len mi po telefone povedala, ze mi nerobia dobre mliecne vyrobky a nemam ziadne chlamydie, tolko mi povedala....a helicobaktera hadam nemam.
Tak podla teba co by som mala spravit? Resp ako sa stravovat?
tina1
16.03.08,18:12
zatial som bola iba u obvodnej, neviem presne, co mi dala vysetrit z krvi, len mi po telefone povedala, ze mi nerobia dobre mliecne vyrobky a nemam ziadne chlamydie, tolko mi povedala....a helicobaktera hadam nemam.
Tak podla teba co by som mala spravit? Resp ako sa stravovat?
Pokial si nebola na gastroenterologickom vysetreni, nezacinaj s bezlepkovou dietou, lebo pokial by si ju mala, pri nasadeni diety ti nezistia ci celiakiu mas. Prestuduj si stranku http://celiakia.sk/ . Je tu vela skvelych rad. Pri laktozovej intolerancii alebo alergii na mliecnu bielkovinu velmi casto ide aj celiakia. Ziadaj si kompletnejsie vysetrenia, alebo zmen lekara
*Lia*
16.03.08,18:32
aha, dakujem, hned rano pojdem ku svojej doktorke a budem ziadat kompletne vysetrenie. Ale kym ma zoberu na gastroenteorologiu, to budu aj mesiace :(, mam sa ist objednat aj na alergologiu?
BXLmiami
17.03.08,07:39
Toto by mala menežovať Tvoja lekárka.Komunikuj s nou.Treba ísť na gastroenterologiu a tam vedia vyšetriť aj lepok,aj kr.mlieko aj Helicobactera.Až potom sa budeme baviť o diete,zatiaľ veľmi nešpekuluj.
Kuzelnicka
17.03.08,07:56
Ja som bola pred par mesiacmi na alergiologii, tiez som mala problematicku plet a po krvnych vysetreniach mi zistili alergiu na mlieko. Mlieko som vylucila a plet sa zlepsila. Mozno aj ty mas nejaku potravinovu alergiu (mozno mrkva:)), chod za alergiologickou.
*Lia*
20.03.08,06:44
Dobre ranko,
takze na alergologii mi zistili, ze mam alergiu na kari a cierne korenie, na mlieko nie :-O, co velmi nechapem, kedze mi z krvi zistila opak moja obvodnam, tak komu mam verit? :), na gastro som objednana na maj a nazad som nasadila lepok aj mliecne.
dancika
20.03.08,06:54
Neviem, na akom zaklade ti obvodna povedala, ze mas alergiu na mlieko, bez nejakych vysetreni to nie je relevantnem, takze urcite by som verila skor alergologii. Na mieste tvojej obvodnej by som urcite vysetrila Helikobaktera aspon ureazovym testom. A nepravidelna menstruacia je u alternativneho stravovania, ako sa stravujes ty, pomerne casta, ako dlho sa stravujes ako vegetarianka? Na druhej strane by bolo zaujimave vediet, ako velmi nepravidelny cyklus mas, v tvojom veku nemusi ist o nic neobvykle, daj viac informacii. Co s tyka pleti, ako reakciu na lepok a pod. by som to nevidela.
*Lia*
20.03.08,07:08
moja obvodna dala vysetrit moju krv na hygienu a aj mi ukazovala vysledky, kde je napisane: alergia na kravske mlieko....pozitivny...vravela, ze sa mi tvoria protilatky v krvi na kravske mlieko...a helikobaktera mi zistia na gastroenterologii alebo aj obvodna mi to vie zistit? na gastro idem az v maji.
Maso nejem velmi dlhu dobu, ale vzdy som sa stravovala zdravo: strukoviny, obilniny, ovocie, zelenina a obcas chude maso a ryby, plus orechy.
Co sa tyka toho menzesu, napr. mala som v novemrbi potom az vo febr a zatial odvtedy nic.
dancika
20.03.08,07:50
Co sa tyka tej alergie na kravske mlieko, no neviem, zvlastne, ze z jedneho vysetrenia pozit. a z druheho negat, dolezity je titer protilatok, ja by som sa jednoznacne spolahla na alergologa. Na Helikobaktera sa da kupit aj v lekarni test, obvodna ti to vie tiez spravit, gastroenterologia je urcite vypovednejsia, ale urcite menej komfortna z tvojho hladiska pacienta, nie je to prave najprijemnejsie vysetrenie.
Co sa menstr. cyklu tyka, dolezity je udaj, ako dlhy ho presne mas (pocet dni) a ci je ten pocet dni priblizne pravidelny alebo to mas uplne nepravidelne. S gynekologom ste to mali prebrat, ale z vlastnej skusenosti ti poviem, ze do porodu som mavala cyklus pravidelno-nepravidelny s tym, ze sa to hybalo v rozsahu 40-60 dni, obcas aj 80, napriek tomu som bez problemov a bez hormonalnej liecby otehotnela a po porode sa cyklus stabilizoval do normomenorhey. U stihlejsich konstitucii a mladych dievcat to nie je nic neobvykle.
Na stravu s pytam preto, lebo aj tento faktor moze ovplyvnovat tvoj cyklus a samozrejme, aj stav tvojej pleti. Ta zase tiez suvisi aj s tvojimi hormonalnymi hladinami, vsetko je to na seba v organizme prepojene ;) Na dialku sa ale tazko vysetruje.
*Lia*
20.03.08,07:59
Kolko prosim Ta stoji ten test na helikobaktera? Ja viem, ze to nie je nic prijemne, ale vydrzim to :).
Co sa tyka menzesu, mam ho vzdy 4 dni, nikdy nie viac, nikdy nie menej, mozno som uz pisala, ze ani na sone vajecnikov mi nastastie nic nezistili. Lekar ma chce liecit hormonalnymi tabletkami, ale ja to nechcem brat :(, na nete mi radili pupalkovy olej, ktory teraz pravidelne uzivam. Tak snad mi to pomoze.
Janka 24
20.03.08,08:07
Takze ja by som tiez chcela nejak prispiet odpovedou. Jamam tiez zlu plet a to celu bie len bradu, bola som na gynde a robil mi testy na hormony, moja stitna zlaza nepracuje tak ako ma a aj nejake hormony mi chybaju. Takze uzivam antikoncepciu a celkom to zabralo. Takze tiez ti odporucam najprv vysetrenie a potom nejake zavery a liecby pa
*Lia*
20.03.08,08:15
Ja som bola u gynekologa, ale rovno mi chcel nasadit hormonalne tabletky bez toho, aby mi zobral krv a pozrel sa na hladinu hormonov. Takze mam ho o to ziadat?
dancika
20.03.08,11:45
Predpokladam, ze gynekolog ti chcel ako hormonalnu liecbu nasadit asi antikoncepciu, ktorou by doslo pravdepodobne nielen k uprave cyklu, ale aj k zlepsenie stavu pleti. Napriek tomu (predpokladam, ze si HA este neuzivala, kedze sa k tomu stavias odmietavo), by ti najprv mal urobit pecenove testy a pri tvojom cykle aj hormonalny profil. Vobec by som sa necudovala, keby aj u teba Lia bol ucinok HA podobny ako u Janky, mlade dievcata maju casto rozkolisane hormonalne hladiny a HA ma na plet pozitivny vplyv. Ale nenahovaram ta ;)
Na pocet dni som sa pytala nie trvanie samotneho krvacania, ale pocet dni od zaciatku krvacania po zaciatok dalsieho, to orientacne urcuje, aky stupen nepravidelnosti to je.
Testy na helikobaktera su rozne, bud dychovy alebo z krvi, neviem presne, kolko to stoji v lekarni, staci, ked sa spytas, mam pocit, ze okolo 300 Sk. Ale obvodna lekarka by ti ho mohla takisto spravit, len sa treba s nou dohodnut.
*Lia*
20.03.08,11:50
Praveze som uzivala HAK a nechcem sa ku nemu vracat :(, zbytocne do seba nechcem pchat synteticke hormony :(. Lekar mi chcel dat hormonalne tabletky, ale ktore nie su antikoncepcia. Je pravda, ze ked som to brala pol roka, som mala plet OK, obcas len nejaka vyrazka. Pecen mam v pohode podla testov a hlavny dovod toho, ze nechcem tabletky brat, ze si uz dost zatazujeme pecen roznou chemiou zo stravy ( aj ked sa snazim ju dost vylucit, ale neda sa na 100%) a celkovo...
Preto som sa pytala, ci sa to da nejak aj stravou upravit? Pocula som aj o nejakej protiplesnovej diete, ze by som sa na to dala, ale neviem.
dancika
20.03.08,12:00
Ked sme pri tom gynekologovi, aky mas teda vlastne cyklus? 4 dni trva a medzi tym prejde kolko dni? Plet sa ti zhorsila navazne na vysadenie HA?
Kazdopadne je v hre stale aj ten Helikobacter. Mas aj nejake ine obtiaze okrem zhorseneho stavu pleti a neprav. cyklu, napr. problemy s travenim, polinozu...?
*Lia*
20.03.08,12:05
napr od novembra som dostala az vo februari, po troch mesiacoch teda a teraz som mala naposledy toho 16.2 a zatial stale nic.
HAK som vysadila tak pred rokom, ale aj predtym, ako som ho brala, som mala problemy s menzesom.
Inak ziadne problemy nemam, naduva ma obcas, ale ja si myslim, ze to skor zo strukovin, ktore skoro kazdy den jem a tiez z kapusty a surovej zeleniny
dancika
20.03.08,12:18
Co sa toho cyklu tyka, neviem si dost dobre predstavit inu liecbu ako hormonalnu, ak sa to ma upravit do normalu. Ale nevidela by som to nejako dramaticky, pretoze stihle dievcata a este k tomu vegetarianky - to casto ide spolu s poruchou cyklu, kazdopadne dbaj na dostatok vitaminov, hlavne B-skupiny a zeleza. A ak ti mozem poradit, zarad raz za cas do jedalnicka ryby a biele maso, nemusi to byt hydina, velmi kvalitny je napr. kralik.
K pleti - vsimla si si nejake zmeny, kedy sa zhorsuje a kedy zlepsuje, nejaky suvis na stravu alebo skor na fazu menstr. cyklu? Tak zistis, co ma na to viac vplyv, ci strava alebo hormonalne hladiny, podla toho aj uvidis, aky dalsi postup asi zvolit.
A toho Helikobaktera by bolo dobre zistit.
*Lia*
20.03.08,12:22
musim prec, ale vyjadrim sa ku tvojim otazkam neskor, dakujem :) prajem pekny den
dancika
20.03.08,12:29
prijemne velkonocne sviatky a krasny den vsetkym aj ja zelam ;)
Janonaj
21.03.08,07:01
Lia nemam dobry pocit z vegetarianstva, veganstva ani z alternativnej mediciny. Pupalkovy olej ti neublizi ale ani nenehradi hormony. Ludia ktori sa vzdaju masa, musia bielkoviny nahradit z inych zdrojov. Nie sme bylinozravce. Nebyvas nervozna, podrazdena ba az protivna? Doveruj obycajnemu lekarovi a neskusaj "zarucene" diety.
*Lia*
21.03.08,12:07
Prajem pekne sviatky :)
co sa tyka tej stravy, myslim si, ze aj ked nejem maso, velmi vyvazene sa stravujem. Jem vela celozrnnych produktov, napr. dnes som mala psenove vlocky, polentu aj pohanku a vecer ma caka fazula, okrem toho aj zdrave vlasske orechy a zelenina. Nemyslim si, ze je nieco zle na tejto strave :). Maso som doteraz jedla len kvoli tomu, lebo chodim darovat krv uz od svojich 18 a hemoglobinu som mala pomenej, tak som jedla kuracinu a chude bravcove, aj ked mi to nechutilo. Naposledy na tranzfuzke mi lekarka povedala, ze je velmi malo vegetarianov, ktori maju taky dobry krvny obraz ako ja. Citim sa vynikajuco, ficim energiou, sportujem 4 krat do tyzdna a denne chodim do prace a z prace domov dokopy 1,5 hodinu peso. Kavu ani ziadne zelene caje nepotrebujem kvoli energii, mam jej dostatok, aj na rozdavanie :D.
Jano, nemyslim si o sebe, ze by som bola nervacka, skor sa charakterizujem ako velmi vyrovnany clovek s dobrou naladou, aj ked ma obcas nejake veci vytocia, ale to asi kazdeho ;)
BXLmiami
21.03.08,12:42
Vravíš,že si v pohode a fajn a že sa cítiš dobre,ale Tvoj organizmus hovorí niečo uplne iné,ak nechcem povedať,že opačné.Organizmus ženy,ktorý je v pohode a fajn nemá menzes raz za pol roka a keby bol fajn,nemáš pokazenú pleť.Niečo je v neporiadku,to mi ver.Vyšetrenia vyšli protirečivo u alergologa a obvodneho,povedala by som,že treba tretie vyšetrenie,zrejme je precitlivelosť na hranici a titer protilátok kolíše hore dole.Treba to dovyšetrovať.Vegerianstvo pokiaľ vieš čo robíš môže byť,alternatívna medicína je fajn,ked vieme,kedy ju použiť.Hormonálnu nerovnováhu a Helicobactera ale nevyrieši.Dop.gastroenterologa,to je jeho parketa.
Janonaj
24.03.08,09:01
Vsimla si si ze BXLmiami je lekarka? Ja som lekarnik a odporucam ti aby si zvazila jej rady. Na tahu je gastroenerolog.;)
Jano
Janonaj
24.03.08,09:10
a este som si spomenul jedneho znameho, ktory ako vegetarian uprednostnoval surovu zeleninu a dlho bojoval so zaludocnymi problemami az na koniec prijal vysetrenie gastroenterologa. Na vine bol helicobacter a surova zelenina. Helicobacter sa preliecil a stravu si odvtedy vari a je bez priznakov.
*Lia*
26.03.08,05:42
Uz som objednana na gastro na maj, na alergologii mi zistili iba alergiu na cierne korenie a kari, este mi tam budu robit testy aj na zeleninu a ovocie. Ale znova som nasadila lepok a trocha mliecnych vyrobkov :)
heja3
26.03.08,06:04
Prepáč mi moju otázku, ale aké máš BMI? Pýtam sa preto, lebo ženy s nízkym BMI majú problém s menštruáciou. A okrem toho, neviem, nepostrehla som, máš problém so štítnou žľazou?
*Lia*
26.03.08,06:10
BMI mam 19,9...a co sa tyka tej stitnej zlazy, dr mi nic take zatial nespominala.
heja3
26.03.08,09:41
BMI mam 19,9...a co sa tyka tej stitnej zlazy, dr mi nic take zatial nespominala.

Keď som si dala na stránke chudneme - BMI 19,9 vyšlo mi priemerne 3kg podváha. To by mohlo vysvetľovať tú menštruáciu. Možno máš telesnú konštrukciu "stavanú" na inú váhu - tým myslím, že vyrovnaný stav by si možno dosiahla, keby si pribrala, aj by sa ti to napravilo. Pribratia sa neboj. Aj keby si pribrala 7 kg stále by si bola kočka ;) a je to v dobrých medziach - 20 - 25 BMI je v pohode.

Lenže možno máš problém, ktorý ti zabraňuje pribrať - zvýšená činnosť štítnej žľazy (možno preto máš tak veľa energie, lebo štítna žľaza podporuje vyšší metabolizmus - teda rýchlo ti spaľuje - dáva energiu a málo ukladá do zásoby-teda je problém pribrať)
alebo môžeš mať nejaké autoimúnne ochorenie čriev - nepísala si či máš takéto problémy, ale aj to je možné. (Toto píšem zo skúsenosti - mám sestru, ktorá má ulceróznu kolitídu a je alergická na niektoré potraviny, a nemôže pribrať).

Každopádne treba ísť za lekármi - endokrinológom - vyšetrenie štítnej žľazy
gastroenterológom - trávenie......
A papaj večer, aby si nám pribrala.....:)
*Lia*
26.03.08,10:03
dakujem, si zlata :), ale tak ja nechcem urcite pribrat, meriam len 160 cm a vazim 51 kg. Nemala by som problem urcite s priberanim, ale vela cvicim a formujem si postavicku :).
Som velmi zvedava, co mi zistia na gastre, bojim sa dost vysetrenia(hadica) :(, ale tak vydrzim no :)
heja3
26.03.08,10:27
http://www.chudnutie-ako.sk/bmi/index.php
Moje odporúčanie:

Dosaď si svoje iniciály - tvoja ideálna váha je 54 kg.
Keď sa bojíš laktózy, tak skús acidká, zákysy a iné kyslomliečne výrobky.
Pohyb je fajn, ale aj oddych - 8 hod. spánok
Pitný režim.

A hlavne sa moc nezaoberaj príliš stravou - máš dobrý metabolizmus, tak sa tým nestresuj. Jasné, vyraď tie veci, ktoré ti nerobia dobre, ale ináč jedz všetko, nikdy nevieš, čo z jedla potrebuješ.

Potom napíš, ako sa ti darí, aj po tých vyšetreniach, čo ťa čakajú.
Pá, maj sa pekne. :) ;)
vasulka
26.03.08,10:42
Lia neboj sa! Moja dcera vyšetrenie podstúpila ako 14ročná a dodnes na to nevspomína v zlom.Držím ti palce! V.
*Lia*
26.03.08,10:47
hejka, dakujem :), ani neviem, ci sa mam bat tej laktozy, kedze vysledky z alergologii hovorili o niecom inom, ale tak syry si obcas doprajem :)
spim dost, doprajem si 8-9 hodin spanku, ked potrebujem oddych, samozrejme nejdem cvicit, mam sa prilis rada ;):)

vasulka, to vazne? Lebo mna s tym dost v praci strasili, ze je to nechutne :)
trevis
26.03.08,18:15
BMI 19.9 je uplne v poriadku, s tym by som sa netrapil ...
*Lia*
26.05.08,06:15
zdravim, takze mi zistili stredny tazky stav napadnutia Helicobacterom :(, beriem uz 4. den atb, ale je mi z nich strasne zle...dufam, ze sa znicia, pravdepodobne s tym suvisia aj moje kozne problemy :(
motylik7
28.05.08,05:28
Fandím ti, čo sa týka tvojho zdravého životného štýlu a životosprávy. Tak to cítim aj ja. Organizmus človeka je ale príliš zložitý celok a preto je potrebné ovládať aspoň zhruba, ako ovplyvňuje konkrétna poživatina konkrétne orgány (alebo okruh orgánov), ako aj to kedy je pre naše telo vhodná (a či je vhodná) a kedy nie, kombinácie potravín atd. atd. Nie je to také jednoduché, odporúčam ti kúpiť si, ak ešte nemáš knihy o celostnej medicíne, a potom to uplatňovať v praxi. Lebo takto živelne ked sa stravuješ, si tou stravou vlastne ubližuješ, miesto toho, aby si sa ňou liečila. A z toho, či si doteraz o sebe písala, je jasné, že tvoje telo je veľmi zanesené a je v disharmónii. Čudujem sa, že ti to v centre alternatívnej medicíny poriadne nevysvetlili a nepovedali ti, že máš svoje telo liečiť komplexne.
*Lia*
28.05.08,18:56
ahoj motylik :), dakujem za povzbudenie :)
nadalej som vegetarianka, ale tak uz to neberiem tak prisne ako predtym: obcas si dam nejaku sladkost a mliecne vyrobky, mlieko nepijem, to mi aj tak nechuti, blee :-S
pomalicky ta plet sa mi dava do poriadku, asi sa mi nici ten helicobacter, ale tak zajtra bude 7. den, co beriem atb...
velmi ma zarazilo, ked som sa pytala lekara na gastre, ze co mam v strave obmedzit a on, ze vobec nic :-O a to mam stredne tazky stav napadnutia helicobacterom a mierny zapal zaludka...a on mi povie, ze NIC :-O
co sa tyka toho centra alt. mediciny, ta pani bola taka nemastna, neslana, vsetko som z nej musela vytahovat...uzivala som chvilu pripravky na precistenie pecene od pesticidov a tazkych kovov... ale tak podla mna to uz ma skoro kazdy...
mohla by si mi uviest nazvy knih? rada by som si z toho cosi prestudovala, dakujem :) pekny vecer
motylik7
29.05.08,06:06
Schválne zásadne neuvádzam názvy kníh ani autorov, pretože sa držím zásady, že každému pasujú nejaké iné rady v tom-ktorom období jeho života a momentálnej duchovnej úrovne. Takže ja to robím tak, že idem do kníhkupectva alebo antikvariátu a ktorá kniha mi spadne do ruky alebo priam na hlavu, tú beriem (musím mať pocit, že sú tam info, ktoré práve potrebujem). Hlavne ak v období predtým myslievaš často, ako vyriešiť svoj problém, tak už ťa vyššie sily nasmerujú tam, kde treba. Bud natrafíš ("náhodou") na správnu knihu, alebo ("náhodou") stretneš správneho človeka, ktorý ti dobre poradí, alebo absolvuješ ("náhodou") správnu prednášku.
Jara
29.05.08,09:53
Schválne zásadne neuvádzam názvy kníh ani autorov, pretože sa držím zásady, že každému pasujú nejaké iné rady v tom-ktorom období jeho života a momentálnej duchovnej úrovne. Takže ja to robím tak, že idem do kníhkupectva alebo antikvariátu a ktorá kniha mi spadne do ruky alebo priam na hlavu, tú beriem (musím mať pocit, že sú tam info, ktoré práve potrebujem). Hlavne ak v období predtým myslievaš často, ako vyriešiť svoj problém, tak už ťa vyššie sily nasmerujú tam, kde treba. Bud natrafíš ("náhodou") na správnu knihu, alebo ("náhodou") stretneš správneho človeka, ktorý ti dobre poradí, alebo absolvuješ ("náhodou") správnu prednášku.


:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
Maňaska
29.05.08,10:31
Milá *Lia*
Dopredu upozorňujem, že nechcem problém zľahčovať, v žiadnom prípade sa ťa nechcem dotknúť a nechcem aby moja rada vyznela ako irónia!!

Choď za psychológom. Možno pred tebou otvorí iný rozmer života.
horka
29.05.08,10:59
Klasicke mlieko sa da nahradit sojovym. Ja som tiez vegetarianka a cuduj sa aj ja som mala problemy s vyražkami na brade. Vyliečila mi to kožná lekárka antibiotikom Doxybene alebo tak nejak. Treba si davat pozor na dostatok zeleza v strave a na vyváženú stravu. Poznám vegetariánov, ktorí všetko nahrádzajú sladkými jedlami.
Maňaska
29.05.08,11:00
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

Možno je to divné, ale podobný pocit majú mnohí ľudia :)
luckapastvova
30.05.08,10:00
Ahoj Lia!

Asi už píšem dosť neskoro, ale po prečítaní celého Tvojho príbehu, cítim potrebu napísať Ti, že Ťa obdivujem, že sa tak zdravo stravuješ. Čo sa týka Tvojho BMI je v pohode, ja mám myslím také isté a cítim sa fajn. Tá hadica je v pohode, však. Ja som ju už tiež vyskúšala a ani ma nenaťahovalo.
Ak máš nejaké novinky, ako sa cítiš, tak daj vedieť.
Som rada, že si to vyriešila. Papapa
motylik7
30.05.08,10:13
"Klasicke mlieko sa da nahradit sojovym. Ja som tiez vegetarianka a cuduj sa aj ja som mala problemy s vyražkami na brade. Vyliečila mi to kožná lekárka antibiotikom Doxybene alebo tak nejak. Treba si davat pozor na dostatok zeleza v strave a na vyváženú stravu. Poznám vegetariánov, ktorí všetko nahrádzajú sladkými jedlami."
Antibiotiká neber ak chceš mať telo v harmónii (teraz ma zástancovia modernej medicíny zožerú :rolleyes:). Ked už tak rastlinného pôvodu, je takých veľa. Alebo ked už, aspoň si po nich vyčisti telo.
velvet
30.05.08,11:30
No ja som mala tiež problém s pleťou, bola som u alergologičky, a tá mi zakázala jesť mlieko, vajcia, paradajky a zemiaky...možno máš podobný problém ;)
*Lia*
31.05.08,04:18
nemyslim si, ze potrebujem navstivit psychologa? To si z coho posudila? :-O:-O

mam skveleho partnera, super pracu, rodicov, sportujem, meditujem a sa citim vyborne ;) cize tie moje vyrazky urcite nie su psychosomatickeho povodu...
*Lia*
31.05.08,04:27
horka, minuly tyzden som chcela ist darovat krv, chodim uz 5. rok a nikdy som nemala taky vysoky hemoglobin ako teraz, cize so zelezom urcite nemam problemy :) nevedela som, ze po endoskopii sa nemoze az pol roka :(
a myslim si, ze mam velmi vyvazenu stravu, vela o tom studujem a nepcham do seba sprostosti :)

motylik, uz sa stalo...

Lucka, dakujem :) vo stvrtok som dobrala poslednu davku ATB a chystam sa pomaly na dalsiu pecenovu ocistu :), avsak musim ist so stolicou po vysledky, na hadicu uz kvoli HP nechcem ist, hadam to zmizlo, aj ked som pocula od viacerych, ze ani po niekolkych davkach ATB sa ta pliaga neznicila :( hadam to nie je moj pripad, jedla som k tomu kila cesnaku :-D

motylik, tie tabl som uz dobrala, roky, co som nepotrebovala vobec ziadne lieky, proste vsetko som vedela vyliecit cajikmi a stravou....ked som napr. bola nachladnuta alebo mierny zapal hrdla...ale toto som radsej nechcela riskovat, nakolko ten helicobacter mi sposobil zapal zaludka, co som vobec necitila, nikdy som nemala ziadne zaludocne problemy :-O

velvet, mne robili vsetky testy na potravinove alergie a iba cierne korenie a kari sa potvrdili :) a tie som uz vylucila...
luckapastvova
02.06.08,04:25
Ahoj Lia!

Moji známi mali tiež helicobactera a preliečili sa. Myslím, že po zistení im to trvalo tak mesiac. Takže Ti držím palce. Papapa
*Lia*
02.06.08,06:08
Ahojte :)

dnes som bola za svojou lekarkou, zaniesla som jej vzorku stolice a bud koncom tohto tyzdna alebo na druhy tyzden budu vysledky. Dufam, ze nebudem musiet este raz brat ATB...neviete ako to je, ze ak cloveku nezmizne HP, ci hned znova nasadia tie iste tabletky ci uz silnejsie? Dakujem za odpoved :)
*Lia*
02.06.08,06:09
Ahoj Lucka, ake mali priznaky tvoji znami? Citili sa potom lepsie? A ako im to zistili, ze im zmizol HP, z akych testov? :) Dakujeeeeem ;)
luckapastvova
02.06.08,09:13
Ahoj Lia!

Zistili im to preto, že im bolo zle od žalúdka. V rodine sa nakazili traja, takže ma napadá, že môžeš povedať všetkým rodinným príslušníkom nech sa dajú preventívne ošetriť. Známa mi povedala, že sa to prenáša aj pitím z rovnakej fľaše alebo pohára, ževraj to čítala niekde na internete. Neviem, či je to ale správna informácia.
Chorí boli asi tak pred 4 rokmi a odvtedy s tým nemajú žiadne problémy.

Drž sa!:)
luckapastvova
02.06.08,09:15
Prepáč, ale zabudla som Ti odpovedať na to ostatné. Neviem, z akých testov zistili, že sú už zdraví, ale pokúsim sa to zistiť.
*Lia*
06.06.08,05:13
ahojte, som taka stastna :D prave som dovolala so svojou lekarkou, ta pliaga je zo mna prec :) zistila mi to zo stolice :)
dufam, ze sa mi uz tvar bude zlepsovat :)
velvet
06.06.08,05:35
ahojte, som taka stastna :D prave som dovolala so svojou lekarkou, ta pliaga je zo mna prec :) zistila mi to zo stolice :)
dufam, ze sa mi uz tvar bude zlepsovat :)

Tak Ti všetci držíme palce :)
motylik7
06.06.08,08:38
:D Jupí, to je fajn.
waitinka7
06.06.08,09:06
A určite napíš, ako sa tvoja pleť vyvíja ďalej....všetci sme zvedaví, či sa to zlepšilo!
By the way, co je to intolerancia na laktózu? Nejaká alergia na mlieko alebo co? Dakujem za odpoved.
*Lia*
08.06.08,06:58
prajem krasnu nedelu :) som uspesne po pecenovej ociste, potrebovala som to po tych ATB :);) a zatial nejake extra zmeny na pleti nebadam, potrebuje to podla mna este cas :) este buduci tyzden si dam ocistu criev a hadam uz budem v pohode :)

citala som v jednej knihe od Bukovskeho, ze aby sme sa vyhli HP, je vyborne jest aspon 4 struciky cesnaku tyzdenne a tusim aj brokolicu :)

tak pekny dnik prajem vsetkym :-*
*Lia*
08.06.08,06:59
waitinka, ta intolerancia na laktozu znamena to, ze v tele nie je ten enzym, ktory travi mliecny cukor...mne sa to nastastie nepotvrdilo :)
TatianaM
12.06.08,05:07
prajem krasnu nedelu :) som uspesne po pecenovej ociste, potrebovala som to po tych ATB :);) a zatial nejake extra zmeny na pleti nebadam, potrebuje to podla mna este cas :) este buduci tyzden si dam ocistu criev a hadam uz budem v pohode :)

citala som v jednej knihe od Bukovskeho, ze aby sme sa vyhli HP, je vyborne jest aspon 4 struciky cesnaku tyzdenne a tusim aj brokolicu :)

tak pekny dnik prajem vsetkym :-*

Ahoj Lia, rada by som sa opýtala akú očistnú kúru si absolvovala na pečeň, a akú na očistu čriev? Myslím že by ani mne neuškodilo sa prečistiť.
Prajem pekný deň
*Lia*
12.06.08,06:21
Ahoj Tatiana :)
tu je ta ocista pecene, mala by sa robit na jar dva krat, v 6 tyzdn. intervale: http://www.magazinluna.sk/default.aspx?p=magazinearticlepage&article=19

na ocistu criev sa chystam teraz cez vikend http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cisloclanku=2005022302
tuto ocistu criev robila aj moja znama a kolegyna, sice nebudes mat chvilu vobec energiu, ale dokaze to z teba vyplavit vsetok odpad :)
*Lia*
12.06.08,06:33
ahoj Tatiana :) tu pecenovu ocistu treba absolvovat dva krat do roka, najlepsie na jar a v 6 tyzdnovom intervale. Nechapala som, kolko kamienkov zo mna vyslo prvy krat, ale teraz na druhy krat to uz bolo lepsie, najhorsie je vypit dva deci oleja, ale da sa to vydrzat :)http://www.magazinluna.sk/default.aspx?p=magazinearticlepage&article=19

a k tej ociste criev najdes presny postup aj cvikov tu:
http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cisloclanku=2005022302

toto som este neskusala, ale znama aj kolegyna to absolvovali, sice sa citili dost unavene, ale uplne im to precistilo creva od odpadu :)
*Lia*
12.06.08,06:36
no uzasne mi sem hodilo obidva prispevky :D
TatianaM
13.06.08,07:50
Ďakujem Lia

idem si to najprv naštudovať.
*Lia*
14.06.08,12:58
Tatiana, tu ocistu mam za sebou, citila som sa potom velmi vycerpane, teraz sedim v praci a da sa mi spat, musim to nejak vydrzat :) treba si to riadne rozmysliet, ci sa das na tu druhu ocistu, tych criev, ja som po 6. salke slanej vody skoro vsetko vyvratila a musela som si spravit aj klystir :D, priatelova mama sa na to chcela tiez dat, ale tak asi si to rozmyslela po tom, co ma videla, v akom som bola stave :D

Ale teraz sa citim celkom dobre :)

Pekny vikend vam prajem
Stvrty
01.07.09,10:08
Lia blahoželám, ja som to chcel asi pred polrokom skúsiť, ale ten olej ma odradil .. Aj termofor mám.. :D Konečne vidím niekoho, kto s tým má vlastnú skúsenosť.. Čo presnejšie znamená bez energie? Kedy mi bude jasné, že proces skončil?

Btw vyrážky na brade vraj signalizujú pleseň v črevách
bettylou
01.07.09,10:39
Ahoj Lia,
v austrálii a ázii helikobaktera bežne ničia pridaním čili papričiek a čili prášku do jedla. To sú tie malé červené štiľavéééé papričky. Takže ak znesieš, zaraď si ich dlhodobo do svojho jedálnička.:cool:
bettylou
01.07.09,12:32
Tatiana, tu ocistu mam za sebou, citila som sa potom velmi vycerpane, teraz sedim v praci a da sa mi spat, musim to nejak vydrzat treba si to riadne rozmysliet, ci sa das na tu druhu ocistu, tych criev, ja som po 6. salke slanej vody skoro vsetko vyvratila a musela som si spravit aj klystir , priatelova mama sa na to chcela tiez dat, ale tak asi si to rozmyslela po tom, co ma videla, v akom som bola stave

To tých 6 šálok slanej vody je na aký objem, teda na kolko kíl váhy 80, 100, 50 ??? aj to by bulo treba riadne rozmyslieť a až potom sa púšťať do nejakého hazardovania:---:D
wellnesska
23.08.11,13:15
ahoj, urcite vyskusaj otestovat intoleranciu na potraviny, da sa kupit aj na nete, alebo skus najst lekarov co s tym robia, mne to pomohlo najviac, mala som velke bolestive vyrazky a test identifikoval potravinu, ktora mi to sposobuje, ver mi ze to nebol lepok ani mlieko ani kakao ani citrusove plody.....