Renuška
15.03.08,10:57
Dobrý deň, pracujem ako živnostník na krátkodobé zmluvy, teraz mi jedna skončila. V súčasnosti nemám žiadne zmluvy a nieviem ako dlho toto obdobie bude trvať. Je jedným z možných riešení preklenutia tohto obdobia ísť na PN.
Má s tým niekto skúsenosti ? A aké budem mať odvody ? Nepremietne sa to negatívne v daňovom priznaní na druhý rok ?
mysimis
15.03.08,10:00
Nechápem celkom dobre tomu, že si SZČO a robíš na zmluvy - na aké?
Renuška
15.03.08,10:56
O vykonaní práce ktorá trvá podľa potreby. Je to jednorázové.
pepolko
16.03.08,11:06
ak si na PN-ke, tak za dni, ktoré maróduješ, neplatíš ani SP ani zdravotnú poisťovňu. Napr.: na PN si od 10. marca do konca marca, tak do 8. apríla si povinná zaplatiť za marec do SP pomernú časť, kedy si bola akože zdravá: 9/31 mesačnej platby poistného, takisto aj do zdravotnej poisťovne.
do daňového priznania sa ti to nemá ako premietnuť, jedine budeš mať menšie VOZD
Renuška
17.03.08,16:37
Ďakujem a ešte sa chcem opýtať, či nemocenské dávky musím uviesť potom aj do daňového priznania ? za odpoveď ďakujem.
vikinka
17.03.08,16:44
Ďakujem a ešte sa chcem opýtať, či nemocenské dávky musím uviesť potom aj do daňového priznania ? za odpoveď ďakujem.
Nemocenské dávky sa neuvádzajú v DP.
pepolko
18.03.08,17:44
tie platby do poisťovní potom zaokrúhli na celé koruny nahor, lebo za rok ťa budú kvôli 0,50 Sk honiť ako zdutú kozu, ako aj mňa, a na poplatkoch v banke zaplatíš aj tak viac :)
Renuška
27.03.08,15:53
Ďakujem za rady veľmi mi pomohli.