PetFar
15.03.08,13:02
Caute poradaci.

Mohli by ste mi poradit v tejto situacii? Zivnostnik okrem svojich prijmov zo zivnosti prenajima aj byt (nema ho zaradeny v obchodnom majetku), k DP typ B dava aj prilohu "vykaz o prijmoch a vydavkoch". Vstupuju do tohto vykazu len prijmy a vydavky vztahujuce sa k zivnosti alebo aj prijmy a vydavky z prenajmu toho bytu? Pri prijmoch zo zivnosti aj pri prijmoch z prenajmu si uplatnuje skutocne vydavky.
Thanks in advance
abel
15.03.08,12:03
Do výkazov len zo živnosti.
mysimis
15.03.08,12:03
Caute poradaci.

Mohli by ste mi poradit v tejto situacii? Zivnostnik okrem svojich prijmov zo zivnosti prenajima aj byt (nema ho zaradeny v obchodnom majetku), k DP typ B dava aj prilohu "vykaz o prijmoch a vydavkoch". Vstupuju do tohto vykazu len prijmy a vydavky vztahujuce sa k zivnosti alebo aj prijmy a vydavky z prenajmu toho bytu? Pri prijmoch zo zivnosti aj pri prijmoch z prenajmu si uplatnuje skutocne vydavky.
Thanks in advance

Do výkazov Ti vstupujú príjmy a výdavky len zo živnosti.
PetFar
15.03.08,14:08
To som chcel pocut:) Dakujem velmi pekne
Muška
15.03.08,14:12
To som chcel pocut:) Dakujem velmi pekne
No, ale ak:
(13) Ak sa daňovník, ktorý má príjmy podľa odseku 3, rozhodne účtovať v sústave jednoduchého účtovníctva alebo podvojného účtovníctva, aj keď táto povinnosť daňovníkovi nevyplýva z osobitných predpisov, 1) je povinný týmto spôsobom postupovať počas celého zdaňovacieho obdobia.

.....tak do výkazov veru ide aj prenájom :)