Richard
15.03.08,16:25
Áno na Porade môže byť každý moderátorom. Existujú na to až dve možnosti:

1. Moderovanie pomocou tlačítka "vypnúť príspevok". Pomocou tohoto tlačítka získa príspevok mínusové body. Ak dosiahne príspevok určitý počet bodov, tak sa prestane zobrazovať (bude zbalený, bude sa však dať rozbaliť).
Základné nastavenie podmienky na zbalenie príspevku sú dva mínusové body.
Ak sa Vám to zdá málo, môžete si nastavenia tohoto filtra príspevok prispôsobiť v navigačnej lište témy viď obrázok:

18205

Prípadne môžeme tieto tlačítka premenovať na niečo vhodnejšie, napríklad "pomohlo" "nepomohlo" (dávam hlasovať v ankete).
Ak autor príspevku zistí že v príspevku získal veľa mínusových bodov, bude to zároveň aj forma upozornenia, že takéto príspevky tu nepatria a snáď sa z toho trochu poučí :)
Navyše jeho príspevok nebude zmazaný (ako by to urobil moderátor) ale jednoducho zbalený.

Opakované príspevky
Ak niekto zadá opakované témy, ktoré tu už boli rozoberané viac ako tri krát (niekedy je vhodné mať niekoľko tém rovnakých pretože môžu prísť nové uhly pohľadu na vec, ale povedzme že tri témy je vcelku dosť), buď nereagujte na takéto témy (a zadávateľ bude donútení hľadať), alebo napíšte namiesto odpovede slušný text typu "Prepáč ale táto téma je tu už niekoľko krát riešená, skús použiť vyhľadávanie".

2. Prvá možnosť moderovania pomocou tlačítka "vypni tému" nepokrýva všetky problémy. Napríklad nesprávne zaradenie tém, alebo mazanie spamu a podobne.
Ak máte záujem môžete sa prihlásiť za moderátora vami zvolenej rubriky (rubrík). Pri posudzovaní žiadostí budem brať do úvahy vaše predošlé pôsobenie na Porade.
Moderátor môže byť len niekto, kto vie diplomaticky komunikovať a citlivo nakladať s právami užívateľa. (ako viete je to neľahká úloha :) )
Ak máte záujem stať sa moderátorom, prosím napíšte mi cez SS.


3. Podporte funkciu spoločného moderovania a pridajte si do podpisu výzvu v znení :
zbaľte nevhodný príspevok pomocou tlačidla "vypnúť"
(samozrejme môžete si to upraviť)
Paula
15.03.08,15:29
Hádam nebudem veľmi mimo témy. Ak sa v príspevku (odpovedi) prilepia linky alebo kľúčové slovo - ako pomoc pýtajúcemu radu, to prilepené je málo výrazné a myslím, že niekedy aj ujde pozornosti. Mohlo by to byť o kúštik výraznejšie (o trolinku aspoň) ?
cactus
15.03.08,15:33
Richard, prosím ťa, malá servisná poznámka - mne sa ten podpis pri príspevkoch nezobrazuje, takže pre mňa a myslím si aj pre mnohých ďalších to nebude aktuálne. O tom podpise sme tu už viackrát hovorili, riešením je vraj dlhší príspevok, ale nepomohol ani ten... :confused:
evina
15.03.08,15:36
Richard, prosím ťa, malá servisná poznámka - mne sa ten podpis pri príspevkoch nezobrazuje, takže pre mňa a myslím si aj pre mnohých ďalších to nebude aktuálne. O tom podpise sme tu už viackrát hovorili, riešením je vraj dlhší príspevok, ale nepomohol ani ten... :confused:
Ani mne:confused:
Zoltán Kovács
15.03.08,16:35
A nedá sa technicky vyriešiť, aby to upozornenie automaticky sa priplo ku každému príspevku?
Muška
15.03.08,17:34
aha - tu sa mi to ukázalo http://www.porada.sk/679450-post19.html, len neviem či som zvolila vhodný text - dúfam, že nebudú všetci mňa posielať do tmy :D
Muška
15.03.08,17:35
.,..žeby mi to išlo pri dvoch riadkoch? :eek:

P.S. pre Evinku
Zasa nemáme my dve čo robiť, či čo? :D
Richard
15.03.08,18:08
A nedá sa technicky vyriešiť, aby to upozornenie automaticky sa priplo ku každému príspevku?

to samozrejme nie je problém, ale nechcel som až tak spamovať Poradu :)

ale možno krátkodobo by to stálo za úvahu... hmm zvážim to!!!

inak ten text je k dispozícii pri nadídení nad tlačítko "vypnúť"

Keď sa to však uvádza v podpise tak to prichádza od členov a lepšie to pôsobí, lepšie sa to prijíma a šíri...
Skôr som chcel dosiahnuť lepšie povedomie, pretože takmer každý vie že toto tlačítko tu máme...
Zoltán Kovács
15.03.08,18:11
Dal som to do podpisu, ale zaujímavé, že v niektorých odpovediach podpis sa vôbec nezobrazuje. Inokedy zase áno.

A adepti na moderátorstvo sa majú kde hlásiť?
evina
15.03.08,18:23
A ja to tam nedostanem a nedostanem ....:D
Aljok
15.03.08,19:38
Richard, prosím ťa, malá servisná poznámka - mne sa ten podpis pri príspevkoch nezobrazuje, takže pre mňa a myslím si aj pre mnohých ďalších to nebude aktuálne. O tom podpise sme tu už viackrát hovorili, riešením je vraj dlhší príspevok, ale nepomohol ani ten... :confused:
Veru, nepomôže ani dlhší príspevok. Napr. http://www.porada.sk/678068-post8.html
Asi sme si zobrazovanie podpisu ešte nazaslúžili. :D
VladoaKatka
15.03.08,19:50
Richard, prosím ťa, malá servisná poznámka - mne sa ten podpis pri príspevkoch nezobrazuje, takže pre mňa a myslím si aj pre mnohých ďalších to nebude aktuálne. O tom podpise sme tu už viackrát hovorili, riešením je vraj dlhší príspevok, ale nepomohol ani ten... :confused:

Ten podpis ani mne sa nezobrazuje a keď som zisťovala podľa vysvetlenia "prečo" zistila som, že to až tak neni, skôr mi to pripadalo ako by to malo závisieť či už od príspevkov, tém alebo bodov. Boli prípady, že tomu istému prispeivateľovi na jednej strane v troch príspevkoch sa zobrazil podpis, bez rozdielu dlžky príspevku, aj po troch slovách aj po 15-tich riadkoch...
Meggi 1
15.03.08,20:02
Ten podpis ani mne sa nezobrazuje a keď som zisťovala podľa vysvetlenia "prečo" zistila som, že to až tak neni, skôr mi to pripadalo ako by to malo závisieť či už od príspevkov, tém alebo bodov. Boli prípady, že tomu istému prispeivateľovi na jednej strane v troch príspevkoch sa zobrazil podpis, bez rozdielu dlžky príspevku, aj po troch slovách aj po 15-tich riadkoch...
Neviem, či si dobre pamätám, už dávnejšie to tu na Porade bolo rozoberané: podpis sa ukáže len vtedy, keď na jednej strane má prispievateľ tri príspevky, nerozhoduje ich dĺžka.
Aljok
15.03.08,20:31
Neviem, či si dobre pamätám, už dávnejšie to tu na Porade bolo rozoberané: podpis sa ukáže len vtedy, keď na jednej strane má prispievateľ tri príspevky, nerozhoduje ich dĺžka.
Pozri sem : http://www.porada.sk/303179-post3.html
Meggi 1
15.03.08,21:20
Pozri sem : http://www.porada.sk/303179-post3.html
Vďaka, Aljok, toto som mala na mysli. Čítala som to už dávno, vedela som, že je tam reč o počte príspevkov.
Chcela som dať link na tú stránku, kde to je písané. Dala som do vyhľadávača slovo "podpis", hľadala som, hľadala, ale som nenašla to, čo ty :confused: Darmo, kto umí, ten umí :)
VladoaKatka
16.03.08,10:09
Neviem, či si dobre pamätám, už dávnejšie to tu na Porade bolo rozoberané: podpis sa ukáže len vtedy, keď na jednej strane má prispievateľ tri príspevky, nerozhoduje ich dĺžka.

Ale podaktorým sa zobrazí pospis aj keď majú len jeden prípspevok v celej téme.
evina
16.03.08,10:31
Ale podaktorým sa zobrazí pospis aj keď majú len jeden prípspevok v celej téme.
Áno, a mne ani za svet nikdy a všetko mám zaškrtnuté...v v mojom profile ho vidím a inde nie :mee:
liba2
16.03.08,10:47
evinka, a ty si neželáš aby sme tvoje príspevky videli a čítali ?
evina
16.03.08,11:35
Áno, a mne ani za svet nikdy a všetko mám zaškrtnuté...v v mojom profile ho vidím a inde nie :mee:

Už sa mi to raz ukázalo...hurá...
evina
16.03.08,11:36
evinka, a ty si neželáš aby sme tvoje príspevky videli a čítali ?

Želám..., len tie, ktoré sa Vám budú zdať nevhodné nie :D
Ale formulka je myslená všeobecne na všetky, ktoré sa komu nepáčia-skrátka miesto nevhodného komentára :D
evina
16.03.08,11:41
mimotemy Aj keď sa musím priznať, že ja osobne všetky zabalené rozbalím, lebo prirodzená ľudská zvedavosť mi ináč nedá ...:D:D:D
Richard
16.03.08,20:08
keď ich bude veľa tak ťa to možno prestane baviť :)
katkaj
17.03.08,05:57
Tak podpis som si už upravila a budem sa snažiť byť usilovnejšia vo vypínaní nevhodných príspevkov ;)

Doplnenie.: A podpis sa mi nezobrazil :-(
evina
17.03.08,07:20
Tak podpis som si už upravila a budem sa snažiť byť usilovnejšia vo vypínaní nevhodných príspevkov ;)

Doplnenie.: A podpis sa mi nezobrazil :-(

trpezlivosť, pri nejakom príspevku sa Ti zobrazí, ja som sa už dočkala:D. Tvoj text sa mi páčil, trocha som ho opajcla :)
Dúfam, že som neporušila autorský zákon :D
katkaj
17.03.08,07:38
trpezlivosť, pri nejakom príspevku sa Ti zobrazí, ja som sa už dočkala:D. Tvoj text sa mi páčil, trocha som ho opajcla :)
Dúfam, že som neporušila autorský zákon :D

hej už som ten podpis videla v niektorých príspevkoch.

Neviem či ti nenaúčtujem nejaké tantiémy :D
anklar
17.03.08,09:28
Ak môžem vyjadriť svoj názor, prikláňam sa k pomenovaniu Pomohlo / Nepomohlo. Toto slovné označenie je, podľa môjho vnímania, zmyslovo jasnejšie.
Zdôvodnenie: niektorí členovia sme tu trošku viac komunikatívnejší, dôsledkom čoho je, že ku konkrétnej žiadosti o pomoc/vysvetlenie sa niekedy nevyjadríme dostatočne vecne. Pocitovo: prispeli sme len preto, lebo sme mali nejaký názor, ale k veci sme sa užitočne vyjadriť nevedeli.
Čiže, v téme je aj niekoľko, nie dostatočne k veci sa vyjadrujúcich príspevkov. (Teraz nehovorím o "kultúrnej vložke" Mimo témy.) Téma sa potom rozrastá viac, než je skutočná potreba.
Rozsah témy sa -možno- zredukuje, ak príspevky budú môcť označiť spôsobom "Pomohlo/Nepomohlo" žiadateľ, i odborníci.
m.hladka
17.03.08,15:35
Nie veľmi chápem, načo je ten podpis.
A mám obavu, že si až príliš poupratujeme a nič nenájdeme.
Richard
17.03.08,17:02
Ak môžem vyjadriť svoj názor, prikláňam sa k pomenovaniu Pomohlo / Nepomohlo. Toto slovné označenie je, podľa môjho vnímania, zmyslovo jasnejšie.
Zdôvodnenie: niektorí členovia sme tu trošku viac komunikatívnejší, dôsledkom čoho je, že ku konkrétnej žiadosti o pomoc/vysvetlenie sa niekedy nevyjadríme dostatočne vecne. Pocitovo: prispeli sme len preto, lebo sme mali nejaký názor, ale k veci sme sa užitočne vyjadriť nevedeli.
Čiže, v téme je aj niekoľko, nie dostatočne k veci sa vyjadrujúcich príspevkov. (Teraz nehovorím o "kultúrnej vložke" Mimo témy.) Téma sa potom rozrastá viac, než je skutočná potreba.
Rozsah témy sa -možno- zredukuje, ak príspevky budú môcť označiť spôsobom "Pomohlo/Nepomohlo" žiadateľ, i odborníci.

veľmi súhlasím s tebou anklar, áno niekedy by sa zišlo aj takto korigovať uberanie témy, ale nie toto som mal na mysli použitím tohoto tlačidla



Skôr som chcel použiť tlačidlo "nepomohlo" resp. "vypnúť" na príspevky, ktoré sú zbytočné (zbytočne ironické, vtipné, od veci, mimo témy) ktoré akože "nepomohli" nijakým spôsobom k riešeniu nastolenej otázky.

Ideálny stav z hľadiska riešenia témy by bolo keby boli vypínané aj "zbytočne" vtipné príspevky, ktorými chcel ich autor dať najavo svoju niekedy vtipnú niekedy menej vtipnú poznámku či iný komentár. V danej chvíli sa to môže javiť ako celkom fajn zašpásovať si aj v odbornej téme (veď sme ľudia a nežijeme len pre prácu) ale ak chceme mať témy "upratané" tak potom by bolo vhodné vypnúť aj takéto príspevky (neskôr po prečítaní zainteresovanými stranami)...
Ideálny stav však nemusíme dosiahnuť vždy, ale je to dobrý cieľ ku ktorému by sme mohli smerovať. Keď už nebudeme vypínať "zbytočne vtipné" príspevky, rozhodne by sme mali vypínať mimo-témy, urážlivé, nesprávne, skrátka príspevky, ktoré sú od veci.


Ups, trochu som sa až príliš rozpísal. Vlastne som chcel povedať, že pod "nepomohlo" som nemal na mysli vypínať príspevky, ktoré ÚPLNE nepomohli a pomohli len čiastočne resp. neúplne. To by bol až príliš ideálny stav :)

P.S. anklar, pridaj svoj hlas aj v ankete :)
Richard
17.03.08,17:10
A adepti na moderátorstvo sa majú kde hlásiť?

u mňa :) cez SS
evina
17.03.08,17:52
Priznám sa, že tie vtipné poznámky aj v odbornej téme mne osobne pomáhajú veľmi produktívne pri práci, tak je to také relatívne:) O.i., už ich máme čím ďalej tým menej a mne osobne by ich absencia dosť prekážala;) aj keď viem, čo chceš Richard tým docieliť:). Mrzelo by ma, keby z nás ostali veľmi prísni, suchopárni účtovníci. Podaktorí z nás to nedokážeme ani telefonicky pri riešení našich problémov bez týchto poznámok:D
Osobne som za zabalenie urážlivých, ironických, vychovávajúcich, urgujúcich, od veci a nesprávnych príspevkov.
m.hladka
17.03.08,17:58
Ďakujem, tak už som to pochopila.
Richard
17.03.08,17:58
pre evinu:

Áno, viem, stratilo by to šťavu.
Súhlasím, len neskĺznite do stranových vtipných diskusíí v rámci odbornej debaty... :)
anklar
18.03.08,08:18
Reakcia na: Richard, 17/2; 7.02 PM:

Ďakujem, rozumiem. Ešte včera som dodatočne (smejko)hlasovala, samotnú anketu som zbadala trochu neskôr. Pardon,pardon.
Bastian
18.03.08,09:23
Čo poviete na:
užítočné/ neužitočné resp. k veci/ mimo témy
bea
18.03.08,09:46
Čo poviete na:
užítočné/ neužitočné resp. k veci/ mimo témy
alebo
užitočné/zbytočné

lebo na svetlo/vypnúť možno nie je celkom zrozumiteľné (aj keď som za to hlasovala)
a pomohlo/nepomohlo - asi nevystihuje to, o čo by malo podľa mňa ísť.
Lebo príspevok môže byť odborný, ale niekomu nepomôže, tak čo - klikne na "nepomohlo" ?
Preto si myslím, že "zbytočné" by bolo výstižnejšie.
sta
18.03.08,10:19
alebo
užitočné/zbytočné

lebo na svetlo/vypnúť možno nie je celkom zrozumiteľné (aj keď som za to hlasovala)
a pomohlo/nepomohlo - asi nevystihuje to, o čo by malo podľa mňa ísť.
Lebo príspevok môže byť odborný, ale niekomu nepomôže, tak čo - klikne na "nepomohlo" ?
Preto si myslím, že "zbytočné" by bolo výstižnejšie.

alebo "k veci"/"od veci" ;):D
Richard
18.03.08,11:43
tuším že skončíme pri hlasovaní o piatich alternatívach :)
mysimis
18.03.08,11:44
tuším že skončíme pri hlasovaní o piatich alternatívach :)

dúfam, že sa prepracujeme k tej najlepšej alternatíve:rolleyes:
jozka56
22.03.08,20:45
Kde si Smith, Zoli?j:)Byvas tu skoro stale.
misomiso
22.03.08,21:06
Ja som až teraz zbačil túto tému. Myslel som, že ide o nejakú novú pracovnú pozíciu... Prišiel som sa kuknúť, koľko ponúkate nástupný plat...
Paula
22.03.08,21:08
:D .
jozka56
22.03.08,21:15
mimotemybyva tu vecer, a nevidim ho, dufam nie problem j:)Zdravie, rodina, oddych???
jozka56
22.03.08,21:38
mimotemy Ale celok nie je uplny, iba tolko.j:---
Zoltán Kovács
24.03.08,08:05
mimotemybyva tu vecer, a nevidim ho, dufam nie problem j:)Zdravie, rodina, oddych???

Už som tu. Boli nejaké zdravotné problémy. ;)
Richard
28.03.08,07:16
Tak ako Vám ide spoločné moderovanie? Je už na Porade poriadok? :)