Sasha
15.03.08,17:21
Dobrý deň!
Potrebovala by som poradiť ohľadom riadku č. 26 vo výkaze ziskov a strát. V tomto riadku, ktorý je nazvaný Tržby z predaja cenných papierov mi svieti suma -5, ktorá netuším ako sa tam vyskytla. V živote sme nepredávali cenné papiere a účet 661 ani nemám vytvorený. Objavilo sa to tam v mesiaci marec, ale ja za svet nemôžem zistiť čo to je a ako to odtiaľ dostanem. Nestretli ste sa náhodou s niečim podobným a neviete mi niekto poradiť? Účtujem v omege. Ďakujem za každý pokus o radu.
sta
15.03.08,16:32
Dobrý deň!
Potrebovala by som poradiť ohľadom riadku č. 26 vo výkaze ziskov a strát. V tomto riadku, ktorý je nazvaný Tržby z predaja cenných papierov mi svieti suma -5, ktorá netuším ako sa tam vyskytla. V živote sme nepredávali cenné papiere a účet 661 ani nemám vytvorený. Objavilo sa to tam v mesiaci marec, ale ja za svet nemôžem zistiť čo to je a ako to odtiaľ dostanem. Nestretli ste sa náhodou s niečim podobným a neviete mi niekto poradiť? Účtujem v omege. Ďakujem za každý pokus o radu.

A keď si zadáš cez knihu analytickej evidencie synteticky účet 661 nemáš tam nič?
Možno si niečo omylom zaúčtovala, Omega má totiž automaticky zadané všetky účty a Ty si k nim dopĺňaš iba analytiky. Možno si sa preklepla keď si chcela zaúčtovať 662 alebo 663? skús pozrieť. ;)
Sasha
15.03.08,16:46
Nie, v KAE nemám nič. Ja ten účet nemám v rozvrhu...
sta
15.03.08,16:57
Nie, v KAE nemám nič. Ja ten účet nemám v rozvrhu...

a skúsila si si dať kontrolu, či Ti niekde program nevyhadzuje závažnú chybu?
Sasha
15.03.08,17:02
Tak to som ešte neskúšala. Idem to hneď urobiť. Zatiaľ ďakujem za ochotu...
sta
15.03.08,17:15
Tak to som ešte neskúšala. Idem to hneď urobiť. Zatiaľ ďakujem za ochotu...

Ak by ani kontrola a oprava chýb nepomohla, dá sa ešte spraviť reparácia databázy, ale na to si treba dať všetko zálohovať.
Sasha
15.03.08,17:25
Kontrola nepomohla. A ako sa robí tá reparácia databázy?
sway
15.03.08,17:32
skus si ten ucet nahodit cez pridaj , daj prepocitat obraty a potom pozri ci na nom nahodou nieco nie je, niekedy sa stane ....
sta
15.03.08,17:41
Kontrola nepomohla. A ako sa robí tá reparácia databázy?

Treba si najprv zálohovať účtovníctvo. Potom si zatvor databázu firmy, ktorú máš otvorenú. Choď na "Omega-Pripojené firmy" nastav sa na firmu, ktorej databázu potrebuješ opraviť, klikni si na záložku "funkcie - oprava databázy".
Ale najprv vyskúšaj, čo radí sway;)

Mne raz omega tiež "vyhadzovala" dosť veľa hlúpostí a nič mi nepomohlo, tak som musela len zazálohovať a odinštalovať a znovu nainštalovať celý program a to pomohlo ;)
Sasha
15.03.08,17:45
Ďakujem, ste zlaté. Skúsim a keď nepomôže, ešte zavolám v pondelok do Krosu. Inak už fakt neviem, čo s tým. Keby nebol taký vysoký dátum, možno by mi to pripadalo komické, ale takto sa mi len vyplavuje adrenalín... Pa!
ferob
01.04.08,07:26
firma/nastavenie/účtovný rozvrh/klikni na príslušnú analytiku 546/oprav/choď na záložku výkazy a oprav na riadok 22...hotovo. Predpokladám ale,že toto ti poradili z krosu :-)