via carpathia
16.03.08,09:51
Dobrý deň,
mohli by ste mi poradiť, čo so záväzkami ktoré sú z roku 2006 a staršie, ak nie sú uhradené ( aj keď klient tvrdí, že sú zaplatené, ale doklad som nikdy nevidela). Stále sa mi tak z roka na rok zvyšujú záväzky a chcela by som sa ich zbaviť, pretože nemá zmysel ich tam evidovať, keď som presvedčená, že doklad o úhrade mi nedá. Robím v MRP a a mohla by som to dať ako nepeňažný výdavok ktorý nebude daňový náklad? Len nejakým interným dokladom.
Ďakujem a peknú nedeľu prajem.
sztracena
20.03.08,19:51
Mna tiez by zaujimalo ako zbavit tych starych zavazkov.
Dana K.
20.03.08,20:26
Dobrý deň,
mohli by ste mi poradiť, čo so záväzkami ktoré sú z roku 2006 a staršie, ak nie sú uhradené ( aj keď klient tvrdí, že sú zaplatené, ale doklad som nikdy nevidela). Stále sa mi tak z roka na rok zvyšujú záväzky a chcela by som sa ich zbaviť, pretože nemá zmysel ich tam evidovať, keď som presvedčená, že doklad o úhrade mi nedá. Robím v MRP a a mohla by som to dať ako nepeňažný výdavok ktorý nebude daňový náklad? Len nejakým interným dokladom.
Ďakujem a peknú nedeľu prajem.

Keď klient tvrdí, že sú zaplatené, nech doloží doklady
sztracena
21.03.08,06:34
Co ak doklady nevie predlozit, avsak nikto tie zavazky nevymaha.
Alebo co ak to nahodou neuhradil ale tiez to nik nevymaha.
Anja111
21.03.08,06:50
Co ak doklady nevie predlozit, avsak nikto tie zavazky nevymaha.
Alebo co ak to nahodou neuhradil ale tiez to nik nevymaha.
A nemôže požiadať o opis dokladu o úhrade?
Zita5
21.03.08,06:52
Co ak doklady nevie predlozit, avsak nikto tie zavazky nevymaha.
Alebo co ak to nahodou neuhradil ale tiez to nik nevymaha.

Fakt je , že nemáte preukázateľný doklad o úhrade záväzkov , tým nemáte ani o čom účtovať . Nepreberajte na seba zodpovednosť za SZČO .Nemôžete predsa účtovať o niečom aj keď o VNZD , ak nie ste o tom presvedčená .