Bianka1
16.03.08,11:29
prosím Vás aký typ DP mám podať?

mám uzavretú profesionálnu hráčsku zmluvu a zároveň som aj konateľom a spoločníkom jedním v s.r.o..Táto mala stratu a DP PO sme už podali.

Ako teraz s tou hráčš. zmluvou?
Muška
16.03.08,10:33
Príjmami z inej samostatnej zárobkovej činnosti podľa ustanovenia § 6 ods.2 písm. b) zákona č.595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (ďalej zákon o dani z príjmov) sú príjmy z činností, ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním, a to teda aj príjmy profesionálnych športovcov.
Ak daňovník vykonáva športovú činnosť na základe uzatvorenej profesionálnej zmluvy, pričom nejde o pracovnoprávny vzťah, príjem z takto vykonávanej činnosti sa zaraďuje medzi príjmy podľa § 6 ods. 2 písm. b) zákona o dani z príjmov a daňová povinnosť sa vysporiada až po skončení zdaňovacieho obdobia podaním daňového priznania k dani z príjmov fyzických osôb.
Právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá získa povolenie alebo oprávnenie na podnikanie alebo začne vykonávať inú zárobkovú činnosť na území SR, podľa § 31 ods.1 zákona č.511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov je povinná registrovať sa do 30 dní u miestne príslušného správcu dane. Táto lehota začne plynúť nasledujúci deň po dni nadobudnutia právoplatnosti povolenia alebo oprávnenia alebo po dni, keď začne vykonávať inú zárobkovú činnosť.
Z uvedeného vyplýva, že ak teda daňovník - profesionálny športovec začne vykonávať takúto inú samostatnú zárobkovú činnosť, je povinný registrovať sa do 30 dní, a to miestne príslušnému správcovi dane.
Muška
16.03.08,10:37
...a samozrejme mu z tohoto titulu vyplývajú všetky povinnosti, ako každému , kto poberá príjmy podľa § 6 na základe napr. živnostenského listu, licencií, športovej zmluvy, autorskej zmluvy ...atd.
Čiže vyplní DP typ B /buď účtovníctvo, alebo paušálne výdavky/

... a tiež má aj povinnosti voči SP a ZP
Bianka1
16.03.08,10:39
ďakujem
Zužu
22.03.08,19:17
Hráčovi, ktorý má uzatvorenú zmluvu s klubom mal vyplatené peňažné, ale aj nepeňažné príjmy,. Nepeňažné príjmy boli ubytovanie, strava, doprava obuv, rehabilitácia, iontové nápoje. Všetko to ide do príjmu?Ak mi viete poradiť poprosím Vás. ďakujem
Zužu
25.03.08,12:56
Ešte raz sa vraciam k môjmu príspevku, kde som sa pýtala ohľadom nepeňažných príjmov - strava, doprava, iontové nápoje. V zákone o dani z príjmu som v par. 6 a 9 nenašla, či je to oslobodený príjem alebo nie. Vie mi niekto poradiť kde to hľadať? ďakujem
Jankovičová
24.03.09,08:23
Žužu, ja mám tento rok ten istý problém, chcem sa spýtať ako si to riešila, keď môžeš urýchlene mi odpovedz. Ďakujem
dzakova
24.03.09,11:10
Prosim Vas o surnu radu.
Mam futbalistu, ktory v roku 2008 hral na Slovensku od 1-6 mesiaca a vyplacali mu peniaze v Eur. Potom uz hral za klub v Nemecku, kde mu riadne zdanovali prijem. Ja potrebujem urobit DP za prijem na SR za obdobie 1-6, ale neviem akym kurzom mam Eur preratat. Poprosim o rychlu odpoved. Dakujem.
dzakova
24.03.09,12:01
Prosim,prosim....
Jankovičová
24.03.09,12:11
JA SOM VZALA PRIEMER ZA JEDNIOTLIVÉ MESIACE A VYDELILA POčTOM MESIACOV
Jankovičová
24.03.09,12:12
EšTE SOM ZABUDLA, ŽE KURZ SOM BRALA Z ARCHÍVU NÁRODNEJ BANKY SLOVENSKA
dzakova
24.03.09,12:16
Aky je ten kurz? Neviete poradit?
Jankovičová
24.03.09,12:18
Na internete si nájdite Národnú banku Slovenska, tam je archív kurzov za rok 2008, podľa dní aj mesiacov a treba pozrieť euro, ja som robila libry