frida222
16.03.08,10:51
Poradaci, prosim pomoc!!!
neviete nahodou niekto ako by malo byt sformulovane ospravedlnenie, ked sa nemozem dostavit na sudne pojednavanie? Uzna sud aj pracovnu zaneprazdnenost ako dovod?
Dakujeeem:o
rada
16.03.08,11:19
Na ospravedlnenie nie je predpísaný žiadny vzor. Predovšetkým súdy vyžadujú doloženie ospravedlnenia napr. PN. Závisí aj od sudcu, niektorému postačí, že sa včas písomne ospravedlníte (najmä ak sa jedná o prvé pojednávanie) a súčasne ak si dobre pamätám podľa ust. § 119 ods. 1 OSP požiadate o nový termín pojednávania. Avšak, môže sa stať, že bez náležitého doloženia ospravedlnenia nemusí to akceptovať a môže pojednávať vo Vašej neprítomnosti. Pokiaľ sa jedná o pracovný dôvod a je to dlhodobo plánovaná cesta najmä do zahraničia mám skúsenosti, že to sudca ospravedlnil a vytýčil nový termín pojednávania.
DANA PUVAKOVA
21.11.09,10:28
no ja mam tiez taky problem nemozem sa dostavit na sud nakolko cestujeme s manzelom do zahranicia lebo dcera sa nam vydava a v piatok mam sud tak tiez neviem co ma spravit ci skocit na sud sa ospravedlnit alebo napisat tam ale tiez neviem komu mam napisat za odpoved dakujem
Chobot
22.11.09,21:44
no ja mam tiez taky problem nemozem sa dostavit na sud nakolko cestujeme s manzelom do zahranicia lebo dcera sa nam vydava a v piatok mam sud tak tiez neviem co ma spravit ci skocit na sud sa ospravedlnit alebo napisat tam ale tiez neviem komu mam napisat za odpoved dakujem

Na predvolánke by si mala mať buď meno sudcu alebo jednacie číslo. Ale dosť na poslednú chvíľu to ideš riešiť, veď predvolanie si dostala určite skôr aj termín svadby si vedela dávno...